Network connections problem

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Imam problem na racunaru (ne na mom vec na drugaricinom). Naime, evo doneso sam njen lap top kod sebe, ja imam wireless ADSL medjutim njen racunar uopste ne prepoznaje signal tj ne hvata nikakav wireless signal, iako ih ovde kod mene ima i sa nekih drugih strana...
Ono sto je zanimljivo je to sto kod nje kada udjem u Network Connections ima samo jednu jedinu ikonicu i to 'Wireless Network Connections', na ikonici su ono dva racunara i kao veza do znaka wireless-a i izmedju crvena putaca. Ispod naziva ikonice jos pise i Not Connected! Broadcom 802.11 Multiband bla bla bla....
ZNaci problem je sto ne prepoznaje nikakav wireless..
Ako neko moze ovim putem da nam reci problem bio bih vam neizmerno zahvalan!!!! :zper:
 
a jel mozes da postavis sliku network connection i device manager-a ali da se vidi koje mrezne uredjaje ima, posto ne mogu da razumem na sta mislis kad kazes da je izmedju nesto crveno. a dok to ne uradis pokusaj desni klik na wireless network connection pa ako ima enable klikni na to i kasnije skeniraj mrezu, a ako se ne desava nista u device manager-u nadji wireless karticu pa na properties i vidi sta pise u device stauts.
 
Prosao sam ceo tutorial i sve je ok, nema nikakvih problema, nije mi se pojavilo nista drugacije od onoga sto j eprikazano. Ali sam primetio ipak da nesto nedostaje. Kada odem desni klik na wireless net conn pa na properties, ima prozorce sa onim kucicama za otkacinjanje File and printer sharing for Microsoft networks, QoS packet sheduler i Internet protocol (TCP/IP). E tu nedostaje CLIENT FOR MICROSOFT NETWORKS. Eto, to je jedino sto sam primetio...
Hvala ti za link sa drajverima ali ipak se ne razumem toliko da bih znao koji da skinem i kako da iskoristim..ipak sam malo glup za sve to..
 
Instalirao. 3 od 4 stvari nisu bile instalirane...sada je u Wireless Network Connections dobijena jos jedna ikonica - Local Area Connection..medjutim i ona na sebi ima crveni X, a i wireless net conn takodje i dalje ima crveni X tako da i dalje ne pronalazi nikakav signal! :p:(
 
posto si rekao da nema client for microsoft networks probaj da ga dodas, tako sto ces ici: desni klik na wireless network connection > properties > pa dugme install i izaberi client, mozda ce ti proraditi. iskreno cudi me sto nema toga, jer se to instalira sa win-om. to nece da se instalira jedino, ako je neka losija verzija win-a, neka prepravljena. da li je na tom laptop-u ortiginalan win ili barem neka dobra kopija?
 
E bas i ne znamo koji je Win ubacen, mozda je i kupljen komp sa instaliranim OS. Client je ubacen ali i dalje nema pomaka.
Kada iskljucim firewall nestane katanac sa ikonice ali i dalje ostaje crveni X. I ovo je da covek vec i poludi..stvarno ne znam vise sta da radim...
 

Back
Top