Znamo li da diskutujemo?

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Tema o Draškoviću i njegovim argumentima u korist NATO-a navela me je da otvorim ovu. Pitanje je jednostavno: znamo li diskutovati o argumentima i na osnovu argumenata?

Daleko veći broj cenjenih kolega korisnika ovoga foruma se više posvetilo figuri Vuka Draškovića, nego onome što je izneo. Ako u razmatranje uzmemo i to da u Srbiji nijedan čovek (a kamoli političar) nije apsolutni autoritet, onda možemo zaključiti da niko nikad ne sluša šta se priča, već ko priča i na osnovu toga se ulazi u diskusiju. Tada se smatra da što je argument osobe u pitanju jači, to je njegova izdaja i zaluđenost veća.

U takvom procesu kvazi-polemike funkcioniše naša politika i naše društvo. Uzmemo li za primere i nas same sa ovog foruma, doćićemo do istog zaključka, nije bitno šta je napisano, već ko je napisao.

Šta se svime time može postići? Ništa!

Nedostatak osnovnog poštovanja prema mišljenjima i stavovima drugih ne samo da degradira proces diskusije, koja je najvitalniji organ demokratije, već degradira nas same koji ostajemo i slepi i gluvi, a samim tim i glupi.

Shvatam ja da je ovaj forum razbibriga i da je šala i zezanje jedan vrlo bitan faktor u našem druženju i to mi je kristalno jasno. Međutim, provociranja na svakom koraku da bi se na videlo isterale niske strasti jednih i zadovoljile podjednako niske potrebe drugih graniče sa apsurdom.

Ne znam koliko vas uviđa ovaj problem, ali meni mnogo smeta. Iz ovog foruma sam naučio dosta toga i o ljudima i o stavovima i to iskustvo mi zlata vredi, zbog toga i dalje delim svoje mišljenje sa vama. Želim da se taj preces nastavi i da se poboljša.

Ne znam kako će moderatori reagovati na ovu temu i njima na raspolaganje ostavljam da je ugase, obrišu, premeste ili bilo šta. Ja sam samo hteo da podelim sa vama nešto što mi je duže vreme evidentno.
 
Tema o Draškoviću i njegovim argumentima u korist NATO-a navela me je da otvorim ovu. Pitanje je jednostavno: znamo li diskutovati o argumentima i na osnovu argumenata?

Daleko veći broj cenjenih kolega korisnika ovoga foruma se više posvetilo figuri Vuka Draškovića, nego onome što je izneo. Ako u razmatranje uzmemo i to da u Srbiji nijedan čovek (a kamoli političar) nije apsolutni autoritet, onda možemo zaključiti da niko nikad ne sluša šta se priča, već ko priča i na osnovu toga se ulazi u diskusiju. Tada se smatra da što je argument osobe u pitanju jači, to je njegova izdaja i zaluđenost veća.

U takvom procesu kvazi-polemike funkcioniše naša politika i naše društvo. Uzmemo li za primere i nas same sa ovog foruma, doćićemo do istog zaključka, nije bitno šta je napisano, već ko je napisao.

Šta se svime time može postići? Ništa!

Nedostatak osnovnog poštovanja prema mišljenjima i stavovima drugih ne samo da degradira proces diskusije, koja je najvitalniji organ demokratije, već degradira nas same koji ostajemo i slepi i gluvi, a samim tim i glupi.

Shvatam ja da je ovaj forum razbibriga i da je šala i zezanje jedan vrlo bitan faktor u našem druženju i to mi je kristalno jasno. Međutim, provociranja na svakom koraku da bi se na videlo isterale niske strasti jednih i zadovoljile podjednako niske potrebe drugih graniče sa apsurdom.

Ne znam koliko vas uviđa ovaj problem, ali meni mnogo smeta. Iz ovog foruma sam naučio dosta toga i o ljudima i o stavovima i to iskustvo mi zlata vredi, zbog toga i dalje delim svoje mišljenje sa vama. Želim da se taj preces nastavi i da se poboljša.

Ne znam kako će moderatori reagovati na ovu temu i njima na raspolaganje ostavljam da je ugase, obrišu, premeste ili bilo šta. Ja sam samo hteo da podelim sa vama nešto što mi je duže vreme evidentno.

U principju se slažem sa ovim. U duhu je demokratije vođenje konstruktivne polemike i argumentovana razmena mišljenja, a ne žigosanja, vređanje i omalvažavanje svakog ko iznese neko zanimljivo, pažnje vredno zapažanje o našim aktuelnim tokovima i potrebama.

A gospodin Vuk Drašković je više nego jasno, konstruktivno i argumentovano izneo gde se mi zaista nalazimo i šta je za naše dobro i naše životne interese nasušno potrebno. Ne uspaljeni patriotizam, rusofilstvo i huliganstvo, već ulazak u savremeni civilizovan svet i jačanje države, ekonomije i blagostanja građana.
 
Tema o Draškoviću i njegovim argumentima u korist NATO-a navela me je da otvorim ovu. Pitanje je jednostavno: znamo li diskutovati o argumentima i na osnovu argumenata?

Daleko veći broj cenjenih kolega korisnika ovoga foruma se više posvetilo figuri Vuka Draškovića, nego onome što je izneo. Ako u razmatranje uzmemo i to da u Srbiji nijedan čovek (a kamoli političar) nije apsolutni autoritet, onda možemo zaključiti da niko nikad ne sluša šta se priča, već ko priča i na osnovu toga se ulazi u diskusiju. Tada se smatra da što je argument osobe u pitanju jači, to je njegova izdaja i zaluđenost veća.

U takvom procesu kvazi-polemike funkcioniše naša politika i naše društvo. Uzmemo li za primere i nas same sa ovog foruma, doćićemo do istog zaključka, nije bitno šta je napisano, već ko je napisao.

Šta se svime time može postići? Ništa!

Nedostatak osnovnog poštovanja prema mišljenjima i stavovima drugih ne samo da degradira proces diskusije, koja je najvitalniji organ demokratije, već degradira nas same koji ostajemo i slepi i gluvi, a samim tim i glupi.

Shvatam ja da je ovaj forum razbibriga i da je šala i zezanje jedan vrlo bitan faktor u našem druženju i to mi je kristalno jasno. Međutim, provociranja na svakom koraku da bi se na videlo isterale niske strasti jednih i zadovoljile podjednako niske potrebe drugih graniče sa apsurdom.

Ne znam koliko vas uviđa ovaj problem, ali meni mnogo smeta. Iz ovog foruma sam naučio dosta toga i o ljudima i o stavovima i to iskustvo mi zlata vredi, zbog toga i dalje delim svoje mišljenje sa vama. Želim da se taj preces nastavi i da se poboljša.

Ne znam kako će moderatori reagovati na ovu temu i njima na raspolaganje ostavljam da je ugase, obrišu, premeste ili bilo šta. Ja sam samo hteo da podelim sa vama nešto što mi je duže vreme evidentno.
Za primer svega ovoga pogldati teme korisnika Inagadadavida, pa videti kako su koji korisnici reagovali.
I tako je počelo, kako kaže jedna knjiga. Ali mnogi joj ne veruju.
 
Tacno. Odlicne teme u potpunosti unistene od spama.
Како да му теме не буду уништене кад су по његовом мишљењу вечито Срби криви за све?
У складу с тим има и репутацију на форуму- не схватају му се теме озбиљно, већ као провокаторске.
А о његовом простаклуку не желим ни да расправљам.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Како да му теме не буду уништене кад су по његовом мишљењу вечито Срби криви за све?
У складу с тим има и репутацију на форуму- не схватају му се теме озбиљно, већ као провокаторске.
А о његовом простаклуку не желим ни да расправљам.

A to je prava steta, jer kako ga ja npr. kapiram da zeli da se preispitamo, i da ne prebacujemo (vecito) krivicu na drugoga (za sve), a drugi ga ne kapiraju?

Istina, i on je "kratkog fitilja" pa se cesto povede za nebitnim komentarima, no i to se menja.;)
 
Како да му теме не буду уништене кад су по његовом мишљењу вечито Срби криви за све?
У складу с тим има и репутацију на форуму- не схватају му се теме озбиљно, већ као провокаторске.

Možda da se proba kontraargumentima pričati? Samo predlog, ništa više...
 
Od koga da se ocekuje konkretna diskusija...od onih,za koje postoji samo jedna istina i to njihova i nijedna vise,i ako nije po njihovom istog trenutka pocinje vredjanje i pjuvanje...pogledajte imena u Obavestenjima i sve ce vam biti jasno....cak mozete i pogledati koga su i kako kaznjavali tkz."patriotski" modovi...u zadnjih recimo 6 meseci....:rtfm::think:
 
Poslednja izmena:
Tema o Draškoviću i njegovim argumentima u korist NATO-a navela me je da otvorim ovu. Pitanje je jednostavno: znamo li diskutovati o argumentima i na osnovu argumenata?

Daleko veći broj cenjenih kolega korisnika ovoga foruma se više posvetilo figuri Vuka Draškovića, nego onome što je izneo. Ako u razmatranje uzmemo i to da u Srbiji nijedan čovek (a kamoli političar) nije apsolutni autoritet, onda možemo zaključiti da niko nikad ne sluša šta se priča, već ko priča i na osnovu toga se ulazi u diskusiju. Tada se smatra da što je argument osobe u pitanju jači, to je njegova izdaja i zaluđenost veća.

U takvom procesu kvazi-polemike funkcioniše naša politika i naše društvo. Uzmemo li za primere i nas same sa ovog foruma, doćićemo do istog zaključka, nije bitno šta je napisano, već ko je napisao.

Šta se svime time može postići? Ništa!

Nedostatak osnovnog poštovanja prema mišljenjima i stavovima drugih ne samo da degradira proces diskusije, koja je najvitalniji organ demokratije, već degradira nas same koji ostajemo i slepi i gluvi, a samim tim i glupi.

Shvatam ja da je ovaj forum razbibriga i da je šala i zezanje jedan vrlo bitan faktor u našem druženju i to mi je kristalno jasno. Međutim, provociranja na svakom koraku da bi se na videlo isterale niske strasti jednih i zadovoljile podjednako niske potrebe drugih graniče sa apsurdom.

Ne znam koliko vas uviđa ovaj problem, ali meni mnogo smeta. Iz ovog foruma sam naučio dosta toga i o ljudima i o stavovima i to iskustvo mi zlata vredi, zbog toga i dalje delim svoje mišljenje sa vama. Želim da se taj preces nastavi i da se poboljša.

Ne znam kako će moderatori reagovati na ovu temu i njima na raspolaganje ostavljam da je ugase, obrišu, premeste ili bilo šta. Ja sam samo hteo da podelim sa vama nešto što mi je duže vreme evidentno.
Чим овде кренеш постављати аргументе, већина оних који се с њима не слажу, или их не разумеју, одмах реагује углавном на два начина: личним вређањем, или бежањем с теме.

Значи, одавно је јасно да овде, част изузецима, и не може бити неког озбиљнијег разговора.

А, чак и основну пристојност неких тражити изгледа да је презахтевно.

Дакле, једино тако заправо може да се учествује:
не уносити се превише, писати, и одговарати на поједине - постове, као на примере појава и погледа, а не оваквим или онаквим личностима које их пишу.
Многи то не желе, или не умеју, па онда лично вређају, не схватајући да тиме оног другог не дотичу, већ само показују какви су сами.
 
A to je prava steta, jer kako ga ja npr. kapiram da zeli da se preispitamo, i da ne prebacujemo (vecito) krivicu na drugoga (za sve), a drugi ga ne kapiraju?

Istina, i on je "kratkog fitilja" pa se cesto povede za nebitnim komentarima, no i to se menja.;)
Ако неко константно алудира на то да су Срби и Србија криви за све, ако подржава комунистичку чистку над Србима, ако иако му се дају аргументи он наставља да тера своју причу, онда таква особа не позива на преиспитивање, већ народски речено има ишчашен мозак.

Opet mu neko odsekao glavu?
Ко би рек'о да ће Јомини постати ''персона нон грата'' на Крсти.:lol:
Да ми је то неко рекао док ме је бесомучно бановао ни због чега, не бих му веровала.:mrgreen:
 
Ако неко константно алудира на то да су Срби и Србија криви за све, ако подржава комунистичку чистку над Србима, ако иако му се дају аргументи он наставља да тера своју причу, онда таква особа не позива на преиспитивање, већ народски речено има ишчашен мозак.


:

Nije tema o Dadi ili bilo kome pojedinacno, ali ako se nekome ne svidjaju njegove (bilo cije) teme, ne mora da ucestvuje. Jer ima i onih koji ih ne shvataju kao provokatorske, pa ce lepo razgovarati.

Znaci, normalan covek izbegava ono sto mu ne prija, u krajnjem slucaju, a ne sukobi se uzaludno.
 
Ако неко константно алудира на то да су Срби и Србија криви за све, ако подржава комунистичку чистку над Србима, ако иако му се дају аргументи он наставља да тера своју причу, онда таква особа не позива на преиспитивање, већ народски речено има ишчашен мозак.


Ко би рек'о да ће Јомини постати ''персона нон грата'' на Крсти.:lol:
Да ми је то неко рекао док ме је бесомучно бановао ни због чега, не бих му веровала.:mrgreen:


ko bi rekao da ces ti da nosis toliko prestenja ne bi ni ja :cmok:

nije stvar u diskusiji... svi umeju da diskutuju...problemi su samo kad neko u nemanju argumenata posegne za banom i brisanjem svojih gluposti.... drzi valjda ugled ovde ili sta :lol:
 

hvala lepo, volim i ja vas...

nego na temu.... mislim da na forumu mnogi ljudi prvo iskristalisu svoj stav pre no sto predju u normalnu pricu sa drugima. oni takodje doprinose da drugi koji nemaju jasan stav oko necega mogu mereci za i protiv da nadju pravu meru oko nekog problema koji im nije jasan. nazalost ima i trecih kojima ni jedno od ova nije razlog dolaska pa ni onaj najlepsi a to je zaebancija za sta forumi uglavnom sluze vecini korisnika, vec ovde lece svoje nagomilane frustracije iskljucivo merkajuci one koje im idu na q i nima replicirajuci pogrdnim tonom jer za drugo nisu ni sposobni....

aj sad vi malo zabole me ruka ybt :roll:
 

Back
Top