par pitanja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
nedavno sam zamenio matichnu plochu,ram i procesor
imam od pre instaliranu vistu 64 ultimate na staru konfiguraciju koja je bila s atholonom 5200+
i imam par pitanja:
1) nov prosesor je phenom 2 955 i je l normalno da mu je ventilator(onaj koji se isporuchuje uz njega) ovoliko buchan?(mozda ne toliko buchan kolko se nekako brze okretje,bar meni tako deluje lol)
qool&quiet je na auto u bios-u...da li je potrebno neko dodatno podeshavanje da se "utisha" ili je ovo normalno? (poredeci s starim atholonom koji je bio dosta tishi) tempratura phenoma je 43 stepena
2) kad sam prvi put sve povezao i podigao sistem dobio sam poruku:
"Verifying DMI Pool Data...AMD Data Change...Update New Data to DMI."
nakon toga prvi put mi shalje neshto error i trazi boot disk a kad ga resetujem opet dobijem gornju poruku samo shto onda startuje posle toga windows normalno i svaki sledeci reset kompa je isto uz tu poruku ali se ulazi u windows
danas sam fleshovao bios i ima opcija pored "clear cmos" i "clear DMI data pool"
da li bi ovo drugo reshilo problem?
nova matichna je gygabyte ga-ma790fx-ud5p
 
nedavno sam zamenio matichnu plochu,ram i procesor
imam od pre instaliranu vistu 64 ultimate na staru konfiguraciju koja je bila s atholonom 5200+
i imam par pitanja:
1) nov prosesor je phenom 2 955 i je l normalno da mu je ventilator(onaj koji se isporuchuje uz njega) ovoliko buchan?(mozda ne toliko buchan kolko se nekako brze okretje,bar meni tako deluje lol)
qool&quiet je na auto u bios-u...da li je potrebno neko dodatno podeshavanje da se "utisha" ili je ovo normalno? (poredeci s starim atholonom koji je bio dosta tishi) tempratura phenoma je 43 stepena
2) kad sam prvi put sve povezao i podigao sistem dobio sam poruku:
"Verifying DMI Pool Data...AMD Data Change...Update New Data to DMI."
nakon toga prvi put mi shalje neshto error i trazi boot disk a kad ga resetujem opet dobijem gornju poruku samo shto onda startuje posle toga windows normalno i svaki sledeci reset kompa je isto uz tu poruku ali se ulazi u windows
danas sam fleshovao bios i ima opcija pored "clear cmos" i "clear DMI data pool"
da li bi ovo drugo reshilo problem?
nova matichna je gygabyte ga-ma790fx-ud5p

1) ne dragi korisniche nije normalno vash problem je sledeci,imali ste instaliran ovaj program/shtagod pitajbga odkad i zashto i chemu sluzi:

http://folding.stanford.edu/English/Download

opteretjivao je procesor stalno 100% i dizao temperaturu 52 stepena u desktopu...
s njegovom deinstalacijom temperature su pale 10-15 stepeni u proseku

2) za drugo pitanje josh nemamo odgovor ali kad/ako saznamo prvom prilikom cemo vas obavestiti a mozda neko od mudrih ljudi 4umskih pre toga nekako vam pomogne...i chudnije stvari su se deshavale...ko zna?
 
Praktično si samo disk ostavio stari? :D
ranije je praktikovana čista instalacija kod ovih promena :think: lično mislim da je čudo što uopšte se i podigne sistem :per: legalna vista mislim da ne dozvoljava menjanje ploče/hardvera osim ako je ona najskuplja u stvari to je ta ultimate :D

kaže da se pod 2 javlja zato što u vistinom sistemu je drugačija informacija o chipsetu disk kontrolera ? tako bar razumem
http://www.techsupportforum.com/har...71-resolved-verifying-dmi-pool-data-bios.html
Verifying DMI Pool Data

moglo bi da se googla po tipu ploče

što se tiče analize proteina, u onom nesto@home internet programu postoje varijante koje ograničavaju CPU u % (recimo od 10 do 70 )
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovoru:D
za chistu instalaciju viste sa sp1,2 pa svim programima apdejtima itd. treba 3 dana da se smarash...
ja sam instalirao sve najnovije drajvere sa oficijelnog sajta za moju plochu...jedino josh nisam gledao preko nekog driver update programa shta bi moglo da bude..al nije da je neki problem ono..pri svakom paljenju kompa jedino posle "Verifying DMI Pool Data...AMD Data Change...Update New Data to DMI!."ide sve normalno...jedina je razlika u dodatnom textu posle onog "Verifying DMI Pool Data" lol...bar za mene...e sad..ako to nece da utiche na nishta u sistemu i stabolnosti ne bi sa tim ni da se bakcem lol
da li ce da utiche?:confused:
 
hvala na odgovoru:D
za chistu instalaciju viste sa sp1,2 pa svim programima apdejtima itd. treba 3 dana da se smarash...
ja sam instalirao sve najnovije drajvere sa oficijelnog sajta za moju plochu...jedino josh nisam gledao preko nekog driver update programa shta bi moglo da bude..al nije da je neki problem ono..pri svakom paljenju kompa jedino posle "Verifying DMI Pool Data...AMD Data Change...Update New Data to DMI!."ide sve normalno...jedina je razlika u dodatnom textu posle onog "Verifying DMI Pool Data" lol...bar za mene...e sad..ako to nece da utiche na nishta u sistemu i stabolnosti ne bi sa tim ni da se bakcem lol
da li ce da utiche?:confused:

Kod mene je ista stvar na w7. Takodje prilikom svakog dizanja sistema ispisuje Update New Data to DMI i Verifying DMI Pool Data. Ploca je Gigabyte MA790X-UD4 a procesor Phenom II 550BE sa otkljucanim svim jezgrima. Tako radi mesecima, nisam primetio da sistem ima neke smetnje.
 
To je samo Bios poruka, ništa više. I kada ponovo instalirate sistem opet ćete je videti, zapravo u glavnom sve GA i MSI ploče ispišu tu poruku pa pokreću bios. Možda je rešenje da u biosu namestite da vam 1st boot device bude HDD.
 
ok hvala svima :D
ja isto nisam primetio da ima zbog te poruke ikakvih problema kasnije...a onaj prvi deo sa pregrejavanjem procesora sam sam reshio zashto i kako...pa moze i tema da se zatvara
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top