Može li da se dođe do centra Zemlje?

Da li verujete da je zemlja?

  • Ravna ploča

  • Okrugla


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Znaci nisi leteo avionom..ili smatras da je u pitanju i opticka varka:confused:

Nisam nikada leteo avionom Axi ... ti vidim jesi. :)

A ono sto ja smatram nije vazno. Kao sto i sama vidis moze biti u pitanju sferni oblik zemlje a moze biti i opticka varka.
Ostaje mi samo da verujem...u jedno ili drugo.

ps. Jesu li to one defintivne istine nauke koje si mi spomenula ranije, kada vidis bez probema mozemo staviti ILI -ILI i uvesti rec "VERA" ? :)
 
Kako moze biti opticka varka istovetna sa svakog stanovista, tj tacke posmatraca?

Znaci, i iz aviona, i sa vrha planine cemo imati u dlaku istu iluziju zakrivljenosti horizonta, pod istim uglom?

Ocito da autor nikad nije putovao avionom... jer da jeste, sam bi uvideo da varka ne moze opstati sa stanovista posmatraca koji se krece (i to velikom brzinom)



A iracka TV?? Nju kao ne drze Amerikanci??? hahahahahahha.... fronzi, gde ti zivis? u unutrasnjosti zemlje ili trecoj astralnoj ravni????

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Tačno.Optička varka i to da mi imamo okrugle glave.A u stvari je naša glava ravna kao ploča.


Ima i glavurdza od lima i metala... sad, meni se cini zarad varke da su okrugle, ali ja znam da su ravne ko daske....:hahaha:



Fronzo, drz onaj brod da ne padne...

http://1.***************/_gizIEue5rKU/SU6why5tL4I/AAAAAAAAA8A/8DILPa_6w2Y/s1600/Flat%2BEarth.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako moze biti opticka varka istovetna sa svakog stanovista, tj tacke posmatraca?
Znaci, i iz aviona, i sa vrha planine cemo imati u dlaku istu iluziju zakrivljenosti horizonta, pod istim uglom?
Ocito da autor nikad nije putovao avionom... jer da jeste, sam bi uvideo da varka ne moze opstati sa stanovista posmatraca koji se krece (i to velikom brzinom)
:

Ajd ako vec zamisljas sebe kako iznosis argumente onda iznesi nesto smisleno. ? :)

Odakle ti zakljucak da kretanje utice na opticku varku?

Pogledaj ovu sliku i videces crne tackice (opticka varka)

illusion_27.gif

http://www.mindfake.com/illusion_27.html

A sada trci prema monitoru i opet ces videti crne tackice?? :neutral: :D

A konkretno... kako se pomera avion pomera se i horizont na kome vid deforimise sliku. Nema to veze sa brzinom.
 
Fronzo, ti trci od i ka monitoru.... ja imam pametnije stvari da radim...:):)


JAVNI APEL:
.
Da svi sakupimo fronzi pare da kupi avio kartu, jer se nikad nije vozio avionom.
I naravno, da se uveri da je zemlja okrugla.

Mozda onda pristane da se podvrgne budjenju, da uvidi svoje "skretanje s kursa" i pocne postovati normalno, lepo, kao svako normalan...
 
Fronzo, ti trci od i ka monitoru.... ja imam pametnije stvari da radim...:):)
JAVNI APEL:
Da svi sakupimo fronzi pare da kupi avio kartu, jer se nikad nije vozio avionom.
I naravno, da se uveri da je zemlja okrugla.
Mozda onda pristane da se podvrgne budjenju, da uvidi svoje "skretanje s kursa" i pocne postovati normalno, lepo, kao svako normalan...

Bas me zanima gde si ti putovao avionom? Svi ste svetski putnici ovde. Vec sam upoznao ranije jednog tipa na internetu koji je prosao ceo svet u sred sankcija. Jesi li i ti takve vrste?

I nemoj mi trpati ovu teoriju u usta. Ja je iznosim samo kao mogucnost a ne kao moje defintivno uverenje. Empiriski svet uostalom defintivne istine ne moze dati...to je preimucstvo filozofije i neposrednog iskustva.

Kada isznosim neku filozofsku istinu to je tako i ne moze biti drugacije. Ovo.... je samo mogucnost.
 
Opet ti moram dokazivati, Fronzi?

Ma ko si mi ti.:):).. ja sam se naputovao avionima kao sto ti nisi busom, prema tome...PSSSST.
Necu se nikome pravdati sto sam ja imao srecu da odrastem i zivim u njemackoj, a najmanje tebi, filozoferu. Kazem ti, ima se, moze se...evo ja prilazem 50 evrona odma... :)


I mislim da znam odakle mu ideja o ravnoj zemlji....evo...:

dsc02131.jpg
 
Smesan dokaz za dokazivanje opticke iluzije svetskih razmera.

Kao sto je i tema smesna... mislim, ja bi da diskutujem o misterijama....ali ne o budalastinama.
Pitanje:
Da li nestanak carapa iz ves masine ima veze sa optickim iluzijama ravne zemlje???
eVO ipak odgovora na "flat earth"...

FEB_Logo.png

Vec sam rekao da tvoji istomisljenici nisu "flat earth" udzruzenje sklonili sa scene . Ono postoji i danas u 21.veku.sto znaci da oni poseduju neke arguemente. A kada na bilo koji argment isturis svoj KEZ to nije protivagrument

A ako tema u slucaju istinitosti rusi ama bas sve u sta ti verujes i sta poznajes to je samo tvoj problem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ozimane, nemoj niko da te laze. Zemlja je ravna. Pusti sto se ovi javljaju. Nemaju pojma. I reflektori iznad nas su stvarni. Nema sunca i meseca. I zvezde su visokoleteci svici koji su gore da im ne bi bilo hladno na zemlji. Greju ih reflektori. Doduse samo jedan, ovaj drugi je ladan. A kako nije niko pao preko ivice okeana na kraju sveta? Pa lako. Transcendentna endoplazmaticna biokonfuziona energija ga istog trenutka prebaci na drugi kraj ploce i on misli da je obisao svet. E tako.

Ako mi neko od ovih ostalih nevernika ne veruje, neka mi postavi pitanje i dacu mu naucni odgovor na bilo koje pitanje vezano za majku tepsiju.
 

Back
Top