diamond mx300 help

Pa stare drajvere nemogu instalirati u xp-u na orginal disku je samo 98. dok sa xp drajverima sto sam prepozna i instalira jednostavno izgubi zvuk do restarta kada se povrati ali kazem nedugo posle restarta ponovo prekine zvuk. Isto je sa "novim" drajverim sa neta iz 2000-te nista novije nisam nasao.
 
XP mozes instalirati na oba file systema ali ako je HDD veci od 32 GB onda ga moras formatirati u NTFS-u. Razlika je i u tome sto je maximum za velicinu fajla kod FAT32 4GB dok je kod NTFS-a ogranicenje velicina HDD. Desava se da neki programi - posebno starije ne rade dobro na NTFS-u. Ako mozes instaliraj te drajvere na nekom kompjuteru koji ima XP na FAT32 da bi proverio.
 
To za ntfs vidim da je procitano na Microsoft-ovom site-u ali tamo lepo pise:"In Windows XP, you can format a FAT32 volume up to 32 GB only."
A inace hard diskovi veci od 32gb se mogu formatirati fat32 sistemu.
Cinjenica je da xp rai losije na fat32
 
Pu8L1c_3n3mY:
To za ntfs vidim da je procitano na Microsoft-ovom site-u ali tamo lepo pise:"In Windows XP, you can format a FAT32 volume up to 32 GB only."
A inace hard diskovi veci od 32gb se mogu formatirati fat32 sistemu.
Cinjenica je da xp rai losije na fat32

Tacno je da se HDD veci od 32GB MOZE formatirati u FAT32 ali da li znas zasto to NE TREBA raditi? Koliko god ti mislio da si pametniji od Microsofta bolje je da ih poslusas. :!:
Koji file sistem ces koristiti zavisi od tvojih potreba...mrzi me da pisem...vec je o tome bilo reci na forumu. Inace sto se tice pitanja (zasto drajveri ne rade u XP-u) moguc razlog je upravo taj - sto je HDD formatiran u NTFS-u. Drugi razlog moze da bude to sto oni koji su napravili drajvere nisu to uradili kako treba - znaci treba `cekati` novije drajvere.
 
Ma ja nisam rekao da sam pametniji ,ali ako hdd > od 32 gb formatiras u fat32 jedino je problem velicina klustera 32 kb pa se dosta gubi na prostoru.Licno me ta microsoftova "provale" ne doticu.
Za driver-e ne znam ti ne mogu nista reci posto nisam imao takvih problema.
 
Pu8L1c_3n3mY:
Ma ja nisam rekao da sam pametniji ,ali ako hdd > od 32 gb formatiras u fat32 jedino je problem velicina klustera 32 kb pa se dosta gubi na prostoru.Licno me ta microsoftova "provale" ne doticu.
Za driver-e ne znam ti ne mogu nista reci posto nisam imao takvih problema.
Ne mora cluster biti 32kb da bi mogao imati hdd veci od 32GB u jednom komadu.
NTFS je u sustini zasnovan na FAT32 i mogu imati istu velicinu particije sa istim cluster-om i jedan i drugi.
 

Back
Top