Stvar o kojoj se u nasoj kuci ne prica

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ko su bili najveci titoisti i komunisti pre samo 15-20 godina?

Ko su bili najveci ateisti i bezboznici?

A ko najveci partizani iz 6. licke i 4. kraiske udarne brigade?

Zna se, da im ne spominjem ime.


Danas, tako reci preko noci, preokrenuse se u PRAVOVERNE SRBE, a svi ostali kao dobise neki kompleks izdajnika...

Sad su oni ti koji su ZA TILI CAS postli najveci patriote, vernici, cetnici...


Sta je prouzrokovalo ovakav SALTO u njihovim glavama?

Pa privilegije.....

One iste koje im je nekada POKLONIO Tito.

Kako Tita vise nema trebao je neko drugi DA IM NESTO DA, pa su se oslonili na nacionalizam. Pod njegovim okriljem se MOZE NESTO USICARITI, narocito ako se svi ostali proglese za manje vredne, tj. izdajnike.

Istina pokusali su sa kraljem, ali su shvatili da je on nezainteresovan pa su ga brzo napustili.


Ocvekujem da ce od tih ljudi za samo par godina postati najvece demokrate koje ce nas sve uciti blagodetima trzista i zapadne demokratije.

Oni koji su se vratili u Krajinu ce postati najbolji Hrvati. (Narocito ako im hrvatska drzava da da ponovo budu direktori i sefovi policija, kao nekad u dobra stara Titina vremena)

Oni su jako lako PRILAGODLJIVI.

Samo im ponudi sargarepu.

Stvar karaktera.
 
Poslednja izmena:
Ne bi se bas reklo da si u pravu.

Sesta licka i peta (ne cetvrta) krajiska, te su dvije Titu najmilije - i s pravom zapamcene po zlu medju Beogradjanima i gradjanskim stalezom Srbije kao udarna pesnica gradjanskog rata i crvene revolucije, to je istina.

Medjutim, ne pada mi na pamet bas ni jedan od tih ljudi koji je danas politicki angazovan kao nekakva desnica, koji se izjasnjava kao cetnik, koji iz crkve ne izbija, ili sta si vec hteo da kazes. Ko tebi pada na pamet, konkretno?

Mozda mislis na njihovu decu? Na srpskoj politickoj sceni svakako ima desnicara koji su poreklom, ako ne bas od seste licke, ono precani, Hercegovci, Srbi iz Hrvatske, kolonisti, sta vec. Medjutim, ima i levicara tog porekla, i centrista.

Jos mi je smesnija tvrdnja da je deklarativna pripadnost nekakvoj desnici, ma sta to u Srbiji danas znacilo, nesto preko cega se avanzuje i sto donosi korist. Mozda nisi primetio ko je na vlasti u Srbiji?

Ta paralela koju si hteo da povuces mi nekako ne pije vodu.
 
Ne bi se bas reklo da si u pravu.

Sesta licka i peta (ne cetvrta) krajiska, te su dvije Titu najmilije - i s pravom zapamcene po zlu medju Beogradjanima i gradjanskim stalezom Srbije kao udarna pesnica gradjanskog rata i crvene revolucije, to je istina.

Medjutim, ne pada mi na pamet bas ni jedan od tih ljudi koji je danas politicki angazovan kao nekakva desnica, koji se izjasnjava kao cetnik, koji iz crkve ne izbija, ili sta si vec hteo da kazes. Ko tebi pada na pamet, konkretno?

Mozda mislis na njihovu decu? Na srpskoj politickoj sceni svakako ima desnicara koji su poreklom, ako ne bas od seste licke, ono precani, Hercegovci, Srbi iz Hrvatske, kolonisti, sta vec. Medjutim, ima i levicara tog porekla, i centrista.

Jos mi je smesnija tvrdnja da je deklarativna pripadnost nekakvoj desnici, ma sta to u Srbiji danas znacilo, nesto preko cega se avanzuje i sto donosi korist. Mozda nisi primetio ko je na vlasti u Srbiji?

Ta paralela koju si hteo da povuces mi nekako ne pije vodu.



Сви потомци (Ноге Личке-Ципеле Бечке - Јованке Броз) налазе се на кључним функцијама у БИА (бивша ДБ)........комплетна служба је под њиховом контролом.....

Прва ствар коју су урадили кад су умарширали у Србију (вековни сан међеда), било је да се домогну свих архива........како би се обрачунали са Србима.......
Да отму и запоседну Београд.....
 
Сви потомци (Ноге Личке-Ципеле Бечке - Јованке Броз) налазе се на кључним функцијама у БИА (бивша ДБ)........комплетна служба је под њиховом контролом.....

Ne znam da li je BIA pod njihovom kontrolom. Znam da su Srbiji naneli dosta zla, to niko ne spori.

Medjutim, to nema neke veze sa ovim tvrdnjama gore da su sada to ljuti desnicari ili sta je vec pisac hteo da kaze.
 
jedini preostali zivi fosili crvenog otpada ne vidim da su neshto shatro nacionalisti nego bash suprotno-jednu propalu smeshnu ideologiju za zaglupljuivanje masa (komunizam) samo su zamenili josh glupljom i dosta slichnom- eurofanatizmom
recimo ljudski shljam kao shto su zivorad kovacevic i latinka perovic koji su od starih ********* danas postali veeeelike demokrate koji nam prosipaju o EU kao obecanoj zemlji
pored tih izvornih fosila od kojih je na srecu vecina pocrkala ima gomila njihovog potomstva,urbanih seljaka i ostalih biljana srbljanovic kojima se ruralno poreklo ocrtava na crtama chobanske face ma koliko se trudili da budu urbani
tako da...tema omashena za 180 stepeni
 
jedini preostali zivi fosili crvenog otpada ne vidim da su neshto shatro nacionalisti nego bash suprotno-jednu propalu smeshnu ideologiju za zaglupljuivanje masa (komunizam) samo su zamenili josh glupljom i dosta slichnom- eurofanatizmom
recimo ljudski shljam kao shto su zivorad kovacevic i latinka perovic koji su od starih ********* danas postali veeeelike demokrate koji nam prosipaju o EU kao obecanoj zemlji
pored tih izvornih fosila od kojih je na srecu vecina pocrkala ima gomila njihovog potomstva,urbanih seljaka i ostalih biljana srbljanovic kojima se ruralno poreklo ocrtava na crtama chobanske face ma koliko se trudili da budu urbani
tako da...tema omashena za 180 stepeni
kako nema - Voja Seselj , Dobrica Cosic , Slobodan Samardzic ,pa onda pola SANU sto su kod Tita podobijali stanove , akademske titule i mesta na univerzitetu, a sada mrsomude o nekom antikomunizmu sa 80 + godina :lol:
 
Ko su bili najveci titoisti i komunisti pre samo 15-20 godina?

Ko su bili najveci ateisti i bezboznici?

A ko najveci partizani iz 6. licke i 4. kraiske udarne brigade?

Zna se, da im ne spominjem ime.


Danas, tako reci preko noci, preokrenuse se u PRAVOVERNE SRBE, a svi ostali kao dobise neki kompleks izdajnika...

Sad su oni ti koji su ZA TILI CAS postli najveci patriote, vernici, cetnici...


Ocvekujem da ce od tih ljudi za samo par godina postati najvece demokrate koje ce nas sve uciti blagodetima trzista i zapadne demokratije.


Stvar karaktera.


Odlicna tema i zapazanje. Ne znam kako je ranije nisam videla.

Upravo je to ono sto i ja hocu da kazem sve ovo vreme!

Od takvih se ne mogu naci "mesta" ni po strankama, ni po firmama, ni po crkvama, u prvim redovima stoje (kao nekad fariseji, lepo obuceni sa zlatom na sebi), od takvih treba da ti je neprijatno sto volis da pricas o novcu jer ga nemas, a oni su bogati i "preziru novac", lako je njima da preziru novac, da se tako deklarisu kad ga imaju, a nikako da se sete da daju taj novac nekom siromasnijem da ga i on prezire, da ga nauce toj "plemenitoj osobini' ako nista drugo.
Sve sa njima mozes da pricas samo o sustinskim stvarima ne, i rado dodju kod tebe, a kod sebe te ne pozivaju, njihovi su stanovi hladni od hladnoce skupocenog namestaja tako da mi se i ne ide kod njih, a sve sto oni zele to je da se bar malo osete ljudima, da imaju bar tu iluziju, jer znaju da ljudi nikad nisu bili, ili ih to uzdize u ocima drugih kao da su "narodni ljudi" jer su smisao za realnost i za "narodno" odavno izgubili. Bitno je da su uvek prvi i uvek u vrhu, a ustvari se plase i sopstvene senke.
O da, ucine oni i par humanih dela, ali nekako "da se vidi' iako nisu tome "kumovali".
To su ljudi koji ce lako govoriti o slavi, crkvi i neprijatelju sa slascu u isto vreme, o ratu i pravu na ubijanje, a da ne primete sebe u kolikoj su koliziji sa elementarnim moralom.
To nisu cak ni komunisti. Jos manje nacionalisti i vernici.
To su jednostavno ljudi bez obraza. Gnjide koje slucajno zive.
 
Ko su bili najveci titoisti i komunisti pre samo 15-20 godina?

Ko su bili najveci ateisti i bezboznici?

A ko najveci partizani iz 6. licke i 4. kraiske udarne brigade?

Zna se, da im ne spominjem ime.


Danas, tako reci preko noci, preokrenuse se u PRAVOVERNE SRBE, a svi ostali kao dobise neki kompleks izdajnika...

Sad su oni ti koji su ZA TILI CAS postli najveci patriote, vernici, cetnici...


Sta je prouzrokovalo ovakav SALTO u njihovim glavama?

Pa privilegije.....

One iste koje im je nekada POKLONIO Tito.

Kako Tita vise nema trebao je neko drugi DA IM NESTO DA, pa su se oslonili na nacionalizam. Pod njegovim okriljem se MOZE NESTO USICARITI, narocito ako se svi ostali proglese za manje vredne, tj. izdajnike.

Istina pokusali su sa kraljem, ali su shvatili da je on nezainteresovan pa su ga brzo napustili.


Ocvekujem da ce od tih ljudi za samo par godina postati najvece demokrate koje ce nas sve uciti blagodetima trzista i zapadne demokratije.

Oni koji su se vratili u Krajinu ce postati najbolji Hrvati. (Narocito ako im hrvatska drzava da da ponovo budu direktori i sefovi policija, kao nekad u dobra stara Titina vremena)

Oni su jako lako PRILAGODLJIVI.

Samo im ponudi sargarepu.

Stvar karaktera.

Neznam dali si hteo da govoriš o takozvanim : prekodrinašima , tromeđašima , slavoncima i prečanima . Ili si hteo da govoriš o jednom veku okupacije šumadije
i pomoravlja ; o veku u kome je bar tri puta genocitirano to stanovništvo na ovaj
( monarhistički ) ili onaj ( komunistički ) način .
Ako je reč o njma , pa oni su bili čuvari austrougarske monarhije , pa kad su ih
neke geče ( srbijanci - kako ih zovu dođoši na vlasti ) , dakle , kad su ih ti janci
oslobodili , postali su čuvari : monarhije , socijalizma i sad su demokratski čuvari
srpštine ( tradicije i koještarije ) .
Dakle , ako si mislio na njih - onda je to zaista stvar o kojoj se ne priča .

Zaista si nezgodnu temu izabrao .
Zamisli otvori se ta pusta arhiva i sazna se čiji je otac bio '' mečkar '' , ''svinjar'' ,
i tako to .
Ovako je bolje , ima vremena da se ispravi arhiva ; mislim ono kad ti zatreba , deda
može da bude : žrtva , demokrata , partizan , četnik , bilo šta ( samo nemoj ono
što je bio - recimo ustaša ) .Bogami korisno je imati pod svoje tu arhivu . Nije
Vuk džaba jurcao za njom . Ima se šta ispraviti i šta dodati precima pa i sebi .

A što se tiče njihovog povratka na vekovna ognjišta , mislim na potomke čuvara,
ni za suvo zlato .
Zamisli otac i majka aktuelnog političara vraćaju se u bosnu , i potomcima bivših
komšija objašnjavaju šta se to desilo pre 50 - 60 godina . Joj belaja .
 

Back
Top