Srpski natalitet-nemoguća misilija, ili...

Skeljzen

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
125
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.
 
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.

Ma bitno da je zdravo
 
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.

Nema to veze nisakakvom šizofrenijom, već sa bezobrazlukom trgovaca, koji imaju nenormalne marže, ne samo za tu robu, nego za svu robu koja se nalazi kod nas na tržištu.z:hm:
 
Natalitet je opste nacionalni problem. Citavo drustvo zajedno sa drzavom mora da radi na povecanju istoga. Prije svega treba zabraniti abortuse, osim ako takva trudnoca ne ugrozava zivot trudnice. Onda treba uvesti porez na nezenja, a porodicama sa vise dijece, recimo 3+ dati poreske povlastice, kao i djeciji dodatak, naravno na opremu i hranu za bebe treba ukinuti pdv. Mi cesto ovdje razglabamo o buducnosti Srbije, kojem savezu da se priklonimo, zasto kad nas je svake godine sve manje, kome mi ostavljamo Srbiju....albancima?
 
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.

Pa,da..sta ce nama bebe.Mi i onako imamo super natalitet...:mrgreen: salu na stranu,dece je sve manje,i manje..U ovom ludackom vremenu,kao i da niko ne mari za to..Uopste se i ne podstice natalitet..kada pogledas kako je sve skupo za te majusne bebice,a izrastu to za mesec dana...Strasno je to,sto iako nekada shvatas da ti je vreme,jednostavno ne mozes da realizuejs to,i sve to zbog nekog novca...Shvatam ja to,da nikada u ovoj zemlji nece biti dovoljno novca za sve..ali pitam ja Vas,je li to luksuz,kupovati pelene ili imati lepa kolica za svoje dete? Cinjenica je da danas,bez pomoci roditelja,malo koji roditelj oze sve da priusti detetu sve...Slazem se da je najbitnija ljubav,ali ne shvatam zasto je to tako sve skupo,sto drzava ne moze nesto da subvencionise,pa nestacemo za par decenija,koliko je u pojedinim regionima izrazena bela kuga..Svi ljudi koji mare za opstanak svojih nacija se bave tim pitanjem i problemom...
Da,gledala sam tu emisiju..prosto sam se zgrozila..da ne poverujes..To govori samo na kom smo mi stepenu evolucije...najvaznije je da bude samo zivo i zdravo,pol deteta jednog dana mi apsolutno nece biti ni najmanje vazan.Ne razumem ljude,koji tako razmisljaju,da im je vazno to,ili da se obraduju,samo ako je sin..To me uvek seti na seriju "Bolji zivot",kada Koka rodila sina u porodilistu,pa dolazi onaj Crnogorac,kome je zena rodila jos jednu cerku,a on je zeleo sina..Joj,zgrozim se na to...:)
 
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.

to ti je samo dokaz da u srbiji preovladjuje brdsko-dinarski mentalitet.
a zasto ne prave anketu medju nama srbima ciji su pradedovi iznikli ovde u sumadiji a ne medju drobnjacima i pivljanima.
 
trebalo bi da uvozimo bebe..
ma ko da to pravi..dosadan a i prljav posao..
posle mora padne tusiranje a opste je poznato da se Srbi samo nedeljom kupaju..

pa nije bas tako. pogledaj bolje kolko ima abortusa u srbiji.
srbi rade svoj posao kako treba ali srpkinje zabusavaju. nece da rode ako po glavi ukucana nemaju vise od 1000 evra. kukamo na skupocu, nisku decju zastitu, nemastinu.............a zaboravljamo da smo se mnozili i kad nam bilo najgore.........za vreme ratova ........deca se radjala u zbegovima i hranili sa travu..............nisu trebali ni pamperi ni bebironi..........i te generacije su i psihicki i karakterno i fizicki daleko iznad ovih metiljavih sto cekaju da se obogate da bi rodili decu.
a bre iskvario se narod pa nije cudo sto nam je vlast taka kaka je.
 
Mislim da je razvijanje nacionalne svesti , kao i osecaja pripadnosti , koji je Srbe nepustio , jednako vazan , kao i samo radjanje .

Ako svako od nas ima po 5 dece , a ni jedano od te dece ne bude srbina , sta smo postigli?

Tata i Mama Srbi , a deca redeom , Crnogorci , Vojvodjani , Hrvati , Hare Krisna . LDPovci .
IPak , prvo treba raditi na podizanju nacionalne svesti .
 
Kako razumete gospodo šizofrenu srpsku situaciju, da su cene Bebi opreme u srbiji, Beogradu za 30-50 i više procenata veće no igde na svetu.
Zašto su recmo pampers pelene u Beogradu skuplje 100% nego bilo gde na planeti.

Gledam večeras ovu temu na RTS-, zanimljivo mi da na pitanje: Koliko se U Srbiji više raduju muškom, ili ženskom detetu ?
Odgovor je bio oko 60 % se raduje što dobije SINa, a njih 5 % što dobije ćerku.
Njih 23% je glasalo da se podjednako raduju.

Не знам како је у свету, али у Србији трговци, васпитачи, наставници користе нашу слабост према деци па нас музе ко стигне. Од беби опреме, преко разно-разних екскурзија, излета итд.
Било је договорено да се порез на беби опрему укине - па никоме ништа! Знају лопови да ћемо се одрећи свега, само да наш понос и дика не мањка у ничему! Само ја бих увео још једну цаку - укинути порез, а сваки износ марже преко 5% - опорезовати са стопом од 100% на терет трговца!!!
 
to ti je samo dokaz da u srbiji preovladjuje brdsko-dinarski mentalitet.
a zasto ne prave anketu medju nama srbima ciji su pradedovi iznikli ovde u sumadiji a ne medju drobnjacima i pivljanima.

Знаш како, да си рекао негде у равници па ок! Овако промашио си тему скроз, па управо Шумадија је у великој мери насељена управо тим Дробњацима, Пивљанима и сл.....
 

Back
Top