Koksaki virus
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Koksaki virus

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Koksaki virus

Od 5. decembra sam bolesna, visoka temp (preko 39c), doktori su mi rekli da je bronhitis... Primila sam 14 gentamicina i popila kutiju baktrima, temp je spala i bilo mi je ok... Posle tri dana sam dobila temp(37-37,6) koja traje od sve do danas... Radila sam test na koksaki, adeno viruse i mononukleozu i imam povecana antitela na koksaki (4,59) i adeno viruse... Zamaram se, malaksala sam, temp mi skoco uvece i sama spadne posle par sati.... Doktori su mi rekli samo da lezim i pijem vitamine, ali meni nije dobro... Da li je neko imamo iskustva sa ovim virusima, da li zna neke lekove ili cajeve koje bih trebala da uzimam... Bilo sta!!! Hvala

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Koksaki virus

leka za virus otprilike nema.
    jedino puno vitamina, minerala, odmora i da se pazis da ne zaradis neku bakteriju za vreme aktivnog virusa.

med, propolis, svi narodni lekovi za podizanje imuniteta, sve je to korisno.

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Ne bih te plasio ali jako dugo treba vremena da se vrati covek u normalu..ne mora da znaci ali par slucajeva koje znam po 2 i vise godine..od tog 6 meseci totalnog mirovanja..moja devojka je isla na akupunkturu i po preporuci ishitake i crne pecurke..ajde brzo da ozdravis
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

6 meseci mirovanja.... ja vec dva lezim i vec mi je dosta...... u svakom slucaju hvala

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ja lezala godinu dana. Nije lako, ni fizicki a ni psihicki ali prodje, to je najvaznije
    We can not do great things-only small things with great love

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    169

ima li jos neko iskustvo, mojoj drugarici su danas uspostavili dijgnozu koksaki, posle dva meseca istrazivanja sta joj je, ona se danas oseca ok iplanira da se vrati uskoro na posao, vidim da se ovde prica o lezanju od 6 meseci do godinu dana? da ne brza onda ona?

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam ozdravila posle 9 meseci strogog mirovanja, cajeva, prirodnih vitamina i jos sam isla na one energetske krugove 35 puta. Sve lekove koje sam dobila, a bila je puna saka, sam izbacila jer mi je samo gore od njih bilo. Postepeno su mi rezultati bili bolji. Kad sam otisla u Kamenicu i odradila sve moguce analize, zakljucak je bio da nikad u zivotu nisam imala koksaki. Hvala Bogu na tome, ali eto i posle god dana ja ponekad osecam umor, malaksalost, dezorjentisanost, odnosno pad imuniteta i onda samo vitamini i to je to. Povremeno odem na krugove, cisto da se malo podigne energija. Moj savet, kao nekog ko je preziveo sve to je da treba samo mirovanje i vera u ozdravljenje, iako doktori mogu da spuste moral na 0, meni su u tom periodu rekli da necu smeti u zivotu vise nikad da potrcim, zapalim cigaru, popijem alkohol... Da me sad vidi taj isti kako plivam i trcim svaki dan.. Samo napred, glavu gore, mora biti bolje.

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    169

ona uopste nama terapiju, primala je u bolnici dok je bila, a kuci su je otpustili bez lekova ikakvih, za sada je na bolovanju, ali planira povratak na posao za nedelju dana, izgleda ok, u svakom slucaju mnogo bolje nego u bolnici i slicno kao i pre bolesti, i funkicionise isto tako, mozda malo manje zuri i malo vise razmislja, ali, ne deluje bolesno a i lekarka joj je zakazala kontrolu tek za dva meseca, ne razumem.....

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Па није коксаки страшна вирусна инфекција.
    Дијагноза је постављена, мора да буде мање физички активна да не оптерећује у почетку срце...постепено ће повећавати активности...све време јачати имунитет и на крају ће лимфоцити вирус избавцити само.
    Никаква мудрост.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    169

Hvala Soffy, znaci nema mesta panici :-)

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne bih se slozila da koksaki nije strasan virus. Ja sam ga jedva prezivela jer mi je napao srce i mozak. Znam slucajeve mnogo gore od mene, ali ni jedan da je neko olako ozdravio. Ne bih da te plasim, naravno, ali on je takav virus da se smiri sam od sebe, ali kad se opet aktivira bude gore. Samo oni koji su ga imali mogu da kazu nesto na tu temu. Bas zato sto ga olako shvataju, a doktori ne znaju nista o njemu, moze doci do pogorsanja ako se ne vodi racuna.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Јесте доктори не знају ништа о њему, а лече га на дневној бази.
    Е свашта.
    У већини случајева инфекција коксакијем је врло бенигна инфекција. Баш као код другарице Мале Мици.
    Знаш, умру људи и од грипа што не сврстава вирус грипа у страшне вирусе.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    169

da naravno, komija se igrao sa decom i lego da otmori, a vise ne probudi, eto tako nazdravo....
    nadam se da je mojoj Soffy(Sofija je i drugarica) taj blazi oblik koji je prosevao i otisao svojim putem, a ipak cu je pripaziti jos malo dok je ne pustim da bas radi sve sto hoce i misli da moze :-D

Slične teme

1. Koksaki virus
    Autor giravaru u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.06.2009., 19:54
  2. Koksaki virus B grupe
    Autor Sal-Kan u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.10.2008., 23:48
  3. KOKSAKI VIRUS
    Autor Zuco u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3