Zasto su religiozni razgovori...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
tabu tema...???

Cesto razgovarajuci sa ljudima dotaknemo se smisla i Boga... i tu mnogi zapnu...
Na primer kazu, ja sam duboko religiozna osoba, ali ne bih o tome..
Sto je samo po sebi apsurdno...
Ili imam svoju veru... i tu se zatvaraju...
Ili zasto bi pricali o Bogu.. sta tu ima da se prica...
Sta ima da se prica o nekome ko je daleko iznad nas, cija je mudrost dalek oveca od nase i ciji su putevi nedokucivi???
Ili mnogi smatraju da cemo im nametnuti svoju veru pricajuci o Bogu???
Ipak svako na kraju sam bira svoj put i svoju veru...

Neko ko je ma koliko religiozan, Bog je satavni deo njega, njegovog zivota. ili nije???
Ako jeste, normalno je da pricajuci o zivotnim stvarima dotaci se Boga... i religije kojoj pripadamo ak opripadamo, jer ako pripadamo onda zivimo po njoj... ili ne...
Jer ko STVARNO veruje, on u svom zivotu uzima u obzir Boga i Bozju volju... Bozju REC..
Ako ne, kako onda veruje????

Oni koji u razgovorima o bitnim stvarima ne doticu Boga, onda Bog i nema neku ulogu u njihovom zivotu..
Njima je Bog neko ko samo postoji da bi postojao... a mi se moramo snalaziti sami baceni na ovoj planeti...
Takodje ako se neko moli Bogu onda i ocekuje odgovor neki od njega, i valjda zeli slediti vodjstvo duha...
Ili ga ne zanima Bozje misljenje..
Ako se ne moli, onda ni ne veruje...
Jer molitva je izraz vere...
Biblija nas poziva da budemo Bozji prijatelji...:)
To podrazumeva obostran odnos, da mi tretiramo Boga i on nas...
Da ga upoznamo kao duhovnu osobu, Njega i njegovu nameru... i da svoj zivot uskladiimo u odnosu na to da bi mogli da imamo duhovan put...
A Boga nas poznaje bolje nego mi sami sebe i zna sta je najbolje za nas, ali nam se nece mesati u zivot ukoliko ga ne kontaktiramo, ako mu se ne molimo... ak one trazimo njegovo vodjstvo...
Preko molitve dobijamo njegov sveti duh koji nas upucuje u dubine Bozje i Njegovu rec.. jer samo uz pomoc svetog duha se moze razumeti njegova rec - Biblija;
Sveti duh nam snagu da odolimo svim iskusenjima ovog zlog Sotonskog sistema, kao i da izdrzimo do njegovog kraja i dobijemo spasenje i vecni zivot... :heart:

Molila bih vase misljenje o ulozi Boga u ljudskim zivotima kao i o razgovorima o njemu...

:zpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Zato sto je prekomplikovana tema,posnes da pricas i nikad kraja.Moze da bidne i da se posvadjas sa sagovornikom.Ili mislis da znas manje od njega pa ispadnes glup.I tako....
Podrzavam i ove koje hoce da pricaju i ove sto cute...kako ko voli...sto bi nagovarala nekog da prica ako ne voli....pricas o drugim stvarima i svima lepo...
 
Zato sto je prekomplikovana tema,posnes da pricas i nikad kraja.Moze da bidne i da se posvadjas sa sagovornikom.Ili mislis da znas manje od njega pa ispadnes glup.I tako....
Podrzavam i ove koje hoce da pricaju i ove sto cute...kako ko voli...sto bi nagovarala nekog da prica ako ne voli....pricas o drugim stvarima i svima lepo...

Da, naravno svako ima pravo na svoj stav i pravoda ispoljava veru ili da je ne ispoljava...
Zasto bi morali da se posvadjamo sa sagovornikom ako ne mislimo isto???
Zasto neko misli da ce ispasti glup ako manje zna o veri...??

Mozda fali malo iskrenosti da se kaze svoj stav po pitanju vere...
 
Ne.. mislim na to kada se spomene Bog uopste u razgovorima... :roll:
Ne radi se o mojoj veri nego uopste o VERI u Boga...
jel jasnije???

Zasto je svaki razgovor o mojoj veri propaganda??? :think:

vera je zivot neciji...

pricamo o zivotu a ne samo o glupostima.... zar ne...?

Pa drugi deo uvodnog posta govori o tvojim vidjenijma razgovora o veri , plus i ovo"Jer ko STVARNO veruje, on u svom zivotu uzima u obzir Boga i Bozju volju... Bozju REC..", time je razgovor odma zakochen i pretvoren u propagandu , a ja imam poshtovanje tek za onoga ko mozhe da podnese shalu na rachun svoje veroispovesti , kad mozhe da primi shalu , moci cemo i ozbiljno razgovarati .
 
Pa drugi deo uvodnog posta govori o tvojim vidjenijma razgovora o veri , a ja imam poshtovanje tek za onoga ko mozhe da podnese shalu na rachun svoje veroispovesti , kad mozhe da primi shalu , moci cemo i ozbiljno razgovarati .

Naravno da moram imati svoje videnje vere...

prihvatam shalu... al nekad je suvise ismejavanja na racune necije vere ... shvatas?? :aha:

ne mislim na tabe nego uopste ...na forumu narocito...

ljudi nemaju petelje da u lice kazu nego ovako mogu, hrabriji su tako...

milila sam na religiozne razgovore u realu, na te reakcije ljudi...
 
Da, naravno svako ima pravo na svoj stav i pravoda ispoljava veru ili da je ne ispoljava...
Zasto bi morali da se posvadjamo sa sagovornikom ako ne mislimo isto???
Zasto neko misli da ce ispasti glup ako manje zna o veri...??

Mozda fali malo iskrenosti da se kaze svoj stav po pitanju vere...

Mnogi pominju na forumu, da ako neko postavlja nezgodna pitanja jehovinim svedocima, vas svestenik, moze da zabrani ostalim vernicima da razgovaraju sa tom osobom.
Da li to znaci da vi sirite taj tabu?
 
Mnogi pominju na forumu, da ako neko postavlja nezgodna pitanja jehovinim svedocima, vas svestenik, moze da zabrani ostalim vernicima da razgovaraju sa tom osobom.
Da li to znaci da vi sirite taj tabu?

Mi sigurno ne sirimo takve dezinfromacije...
Svaki JS ima licnu slobodu govora...
a diskutabilno je sta su nezgodna pitanja...
i nemamo svestenike... da ne postoji taj tabu o razgovoru sa Js u realu ne bi ovde na forumu citala tolike nebuloze koje se pisu .. u vezi JS... koje sigurno ne sire JS nego oni koji pogresno razumeju ili cuju od nekoga... znaci tipa rekla kazala... sto je uglavnom netacno..
 
Previshe je kad biju :mrgreen:

U realu se isto mnogo shalim na rachun vere , i moje i tudje , moj krug prijatelja je oko 50-50 odnosa vernici-ateisti , i u zhivotu van foruma je mnogo vishe pozheljniji humor , jer tek da se sagledaju namere iza shale se vide i pravo mishljenje sagovornika .
 
Previshe je kad biju :mrgreen:

U realu se isto mnogo shalim na rachun vere , i moje i tudje , moj krug prijatelja je oko 50-50 odnosa vernici-ateisti , i u zhivotu van foruma je mnogo vishe pozheljniji humor , jer tek da se sagledaju namere iza shale se vide i pravo mishljenje sagovornika .

Da, sto se ne bi salili i na racun vere... Shala je shala i ok je kad nije zlonamerna...
jedino ne bi prihvatala zlonamerne shale.. a mogu ih osetiti..

Problem foruma je sto se ovde mnogi ohrabre i kazu ono sto ne mogu reci u lice .. ;z:cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top