Europa priznala da ima tehnologiju i EM baze jače od američkog HAARP-a i ruske SURA-e

Tamo pise:

EISCAT
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
EISCAT Svalbard Radar
Photo: Tom Grydeland
EISCAT Kiruna Radar (diameter 32m)

EISCAT is an acronym for the European Incoherent Scatter Scientific Association. It operates three incoherent scatter radar systems, at 224 MHz, 931 MHz in Northern Scandinavia and one at 500 MHz on Svalbard, used to study the interaction between the Sun and the Earth as revealed by disturbances in the ionosphere and magnetosphere. At the Ramfjordmoen facility (near Tromsø, Norway) it also operates an ionospheric heater facility, similar to HAARP. Additional receiver stations are located in Sodankylä, Finland, and Kiruna, Sweden. The EISCAT Headquarters are also located in Kiruna.

EISCAT is funded and operated by research institutes and research councils of Norway, Sweden, Finland, Japan, China, the United Kingdom and Germany.

In 2008, Doritos embarked upon an "out-of-this-world" advertising campaign, literally beaming a 30sec ad for Doritos brand tortilla chips into a solar system 42 light years away. This project is in collaboration with EISCAT Space Centre in Svalbard, Norway. The "You Make It, We'll Play It" contest chose the winning advertisement that was transmitted on June 12, 2008. The ad was beamed towards a distant star, within the Ursa Major constellation, that is orbited by planets which may harbor life.[1]
[edit] History

In 1973 the EISCAT proposal - which was originally planned for France, Germany and the three Nordic countries seemed moribund. Then a Welshman, Granville Beynon became involved and by 1975 the agreement was signed, with the UK as a member. The proposal for UK membership had originally been turned down by the appropriate SRC committee. Beynon, however, persuaded the Board to reverse the decision of the committee and as a result of his efforts hundreds of European scientists have had the opportunity to use the world's most advanced ionospheric radar.[2]
EU je službeno priznala i objavila na da ima tehnologiju jaču od američkog HARRP-a i ruskog SURA sustava http://fr.wikipedia.org/wiki/Europea...ic_Association Nadajmo se da je neče zloupotrjebiti poput amerikanaca koji su zloupotrjebili svoj HAARP sistem za izazivanje potresa

O cemu ti pricas covece?
 
EU je službeno priznala i objavila na da ima tehnologiju jaču od američkog HARRP-a i ruskog SURA sustava http://fr.wikipedia.org/wiki/European_Incoherent_Scatter_Scientific_Association Nadajmo se da je neče zloupotrjebiti poput amerikanaca koji su zloupotrjebili svoj HAARP sistem za izazivanje potresa.:snesko5:

Kad su to rusi radili ni ameri ni evropa nisu znali sta je to uopste,tako da cisto sumnjam da je neko ruse pretekao u tome... kasne bre mnogo...
 
Значи само САД, Русија, ЕУ и Срби имају супер оружје којим у секунди могу претворити у пару читав свет, а можда и универзум.

A srpsko oruzhje se zove The Superprdezh, najubitachnije hemijsko oruzhje koje postoji.
 
A srpsko oruzhje se zove The Superprdezh, najubitachnije hemijsko oruzhje koje postoji.

Uživam u vašem neznanju i glupim komentarima :snesko5:

Шта ти мислиш шта Тесла овде држи у руци.

1192482893.jpg


Да да, не гледај забезекнуто то је ТТО. Владаћемо светом, ту нема сумње.
 
Temeljem određenih nalaza su izronile i teze o hrvatskom podrijetlu Nikole Tesle

Prema tim materijalima, koje je našla prof. Ljubica Štefan, o podrijetlu prezimena Tesla je govorio sam Tesla kad je u svom dnevniku pisao da je njegov djed taj nadimak dobio zbog toga jer je "imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla."

U tim tekstovima je stajalo "Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. Stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“
 
Џаба што је био масон и хрват, кад је оружје у Београду, скривено у римским катакомбама за које знамо Трајан, Хадријан, БИА и ја.

Изнад оружја стоји овај знак

22212.jpg


и натпис?
''In hoc signo vinces''
 
Poslednja izmena:
Џаба што је био масон и хрват, кад је оружје у Београду, скривено у римским катакомбама за које знамо Трајан, Хадријан, БИА и ја.

Изнад оружја стоји овај знак

22212.jpg


и натпис?
''In hoc signo vinces''

Što onda to oružje niste upotrjebili protiv Amera 1999 :snesko5:
 

Back
Top