Bilo je casno ziveti sa....Sancezom!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bilo je casno ziveti sa....Sancezom!

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Talking Bilo je casno ziveti sa....Sancezom!

Naoružavao me Beograd!
    Petak - 22.01.2010
    Ilič Ramirez Sančez (60), poznatiji kao Karlos ili Šakal, jedan od najpoznatijih svetskih terorista koji izdržava doživotnu kaznu zatvora u Parizu za nekoliko ubilačkih bombaških napada, usko je sarađivao sa tajnom policijom nekadašnje SFRJ.

U memoarima, koji će biti objavljeni sledeće godine, govori o svojim vezama iz Beograda pomoću kojih je izvršio neke od najkrvavijih terorističkih akcija širom sveta!

Delovi njegove autobiografije, koji se ovih dana objavljuju kao feljton u libanskom dnevnom listu „Adijar“, govore o tome kako se Karlos skrivao u Beogradu, kako ga je Tito štitio, ali i o terorističkim akcijama u Parizu, Bonu, Marselju, u kojima je bitnu ulogu odigralo naoružanje i logistika iz Beograda, odnosno savezne državne bezbednosti tadašnje SFRJ.
    - Uživao sam i odmarao se u Jugoslaviji sve dok obaveštajci Nemačke i Francuske nisu saznali gde se nalazim. Vršili su pritisak pa sam uhapšen 1976. godine. Međutim, kada je Tito to čuo, istog trena je naredio da me puste i da mi se omogući beg u zemlju koju odaberem. Usprkos žestokim protestima Francuske i Nemačke, Tito nikada nije priznao da sam boravio u Jugoslaviji - napisao je Karlos.
    Čak je i njegova pomoćnica bila Jugoslovenka. Kristu Margo-Frolić on je 1982. godine, pre napada na Francusku, poslao na tajni zadatak u Beograd.

- Tamo je od jugoslavenske tajne službe dobila narandžasti „opel kadet“ krcat eksplozivom i oružjem, koji je uz njihovu pomoć prevezla u Francusku. Te su bombe eksplodirale u pariskoj ulici Marbok, a tada su poginule dve, a ranjene 63 osobe.
    Naredne godine, takođe uz pomoć jugoslavenske tajne službe, postavio sam eksploziv u rezidenciji francuskog konzulata u Bonu. Nakon akcije, prešao sam iz Istočnog u Zapadni Berlin u vozilu jugoslovenskih registarskih oznaka, s jugoslovenskim vozačem po imenu Bojan - napisao je Karlos.
    Da je Karlos usko surađivao sa saveznom službom državne sigurnosti potvrđuje i beogradski detektiv Boža Spasić, nekada operativac te službe.
    - Treba podsetiti da je to vreme kada je Jugoslavija bila u grupi nesvrstanih zemalja i kada je čvrsto podržavala Palestinski oslobodilački pokret, Arafata i druge grupe - kaže Spasić.

Obezbeđivao olimpijadu u Sarajevu

Među Karlosovim najpoznatijim zlodelima je organizovanje pokolja izraelskih sportista na Olimpijskim igrama 1972. u Minhenu. Međutim, upravo on je bio garant bezbednosti na Olimpijskim igrama u Sarajevu 1984. godine.
    - Došli smo do operativnih saznanja da su postojale ozbiljne namere da ustaške emigracije za vreme Olimpijade izvedu teroristički akt. Karlos nam je garantovao da međunarodni teroristi neće izvesti akcije, a da naša emigracija ne može to da izvede ukoliko on sve kontroliše - kaže Spasić.
    http://www.alo.rs/vesti/23555/Naoruzavao_me_Beograd
    Bili smo domacini jednom od najpoznatijih terorista 20 veka.
    Da li bi trebali ovo iskoristiti kao turisticku reklamu(naravno izostavljamo ona kola puna eksploziva i bombi)?
    Poslednji put ažurirao/la Eric Draven : 22.01.2010. u 13:15

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bilo je casno ziveti sa....Sancezom!

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Bili smo domacini jednom od najpoznatijih terorista 20 veka.
    Da li bi trebali ovo iskoristiti kao turisticku reklamu(naravno izostavljamo ona kola puna eksploziva i bombi)
    Može, da se napravi i neka rakija "Karlosovača" i da se prodaje sa "binladenovačom"...

Mada možemo da podvaljujemo i "karlo(so)vački" rizling..

Domaćin _Krang_ (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Tito je car.

Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Može, da se napravi i neka rakija "Karlosovača" i da se prodaje sa "binladenovačom"...

Mada možemo da podvaljujemo i "karlo(so)vački" rizling..
    Ti i ja smo ljudi sa viziju!
    Mada tu su i moralne implikacije!

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Ti i ja smo ljudi sa viziju!
    Mada tu su i moralne implikacije!
    Mada pošto sve ima veze sa Sarajevom, da nas ne tuže za autorska prava..

Trebalo bi što pre da zaštitimo pravo na te brendove...

Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Mada pošto sve ima veze sa Sarajevom, da nas ne tuže za autorska prava..

Trebalo bi što pre da zaštitimo pravo na te brendove...
    Dakle bez moralnih dilema......
    Ma pusti muje....poslacemo im Tadica ako budu pravili probleme!Ko njemu moze odoleti.
    Problem je samo sto u pocetku nece biti tolika zarada.Mislim seka i tako to.Moramo raji obezbediti jeftinu robu....
    Sem toga pade mi napamet i Krstovaca kao novi brend!

Slične teme

1. Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 30.12.2009., 02:00
  2. Pokupiti otpatke ili ostati casno sam
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 24.05.2008., 20:24
  3. Casno je bilo zivjeti s Titom
    Autor cizmice u forumu Politika
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 10:30

Pravila za slanje poruka