Komp mi se gasi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bombas105

Primećen član
Poruka
572
Juce sam skido neke anti-viruse i od tada mi se komp poceo gasiti......Znaci igram countera ili postavim defregmentciju memorije a on se ugasi.......Usput gdje se moze provjeriti temp. procesora da vidim da nije do toga.....
 
I meni se gasi...ubija me u pojam...najcesce se gasi dok koristim Skype a sinoc se ugasio tri puta za redom a bila sam samo na forumu i trazila nesto na netu...koristim NOD32 antivirus koji se obnavlja svakodnevno...jel moguce da mi neki maleni virusi prolaze bez obzira na na antivirus program?
 
I meni se gasi...ubija me u pojam...najcesce se gasi dok koristim Skype a sinoc se ugasio tri puta za redom a bila sam samo na forumu i trazila nesto na netu...koristim NOD32 antivirus koji se obnavlja svakodnevno...jel moguce da mi neki maleni virusi prolaze bez obzira na na antivirus program?

Ja ne mogu ni da provjerim do cega jer kada anti-virus skenira sdigne do 31 % i izgasi se komp.....A cito sam nna net da moze da bude i do temp. procesora....
 
...jel ima neke veze sto je laptop u pitanju i sto radi po citav dan?

Pa idi na temu gasi mi se laptop... heheheh... Salim se

Provjeri jel ti vruc, ako je jako vruć onda se vjerovatno pregrijava,probaj instalirati everest pa prati temperaturu i probaj ga ocistiti od prasine....A moze biti i do virusa.....A ako ti je jos pod garancijiom odnesi ga u servis...I provjeri kabal koji puni bateriju jel ti on dobro utaknut...
 
Skini program everest http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
Sa leve strane imas stavku senzor, kao na slici. Klikni pa izmeri teperarute 9postavi sliku ovde)

348ixdf.jpg
 
Malo ti je veca temperatura procesora ali nije strasno. Zavisi na koliko je podesen u biosu da se gasi. Preporuka je da kupis neko postolje sa ventilatorom, inace to je boljka mnogih laptopova.
Dok ne kupis postolje, mozes da improvizujes i da postavis nesto ispod (da ga podignes za jedno 5-10cm od stola. Postavi nesto sa jedne i sa druge strane, nesto kao letvice, ali vodi racuna da je slobodan ventilator, pa vidi kako ce onda da se ponasa.
Takodje sa donje strane pogledaj da li moze da se otvori taj deo gde se nalazi ventilator. Ako moze ocisti ga od fine prasine, koja se nakupi veoma brzo i prakticno ga onemoguci da hladi kako treba.
 
Malo ti je veca temperatura procesora ali nije strasno. Zavisi na koliko je podesen u biosu da se gasi. Preporuka je da kupis neko postolje sa ventilatorom, inace to je boljka mnogih laptopova.
Dok ne kupis postolje, mozes da improvizujes i da postavis nesto ispod (da ga podignes za jedno 5-10cm od stola. Postavi nesto sa jedne i sa druge strane, nesto kao letvice, ali vodi racuna da je slobodan ventilator, pa vidi kako ce onda da se ponasa.
Takodje sa donje strane pogledaj da li moze da se otvori taj deo gde se nalazi ventilator. Ako moze ocisti ga od fine prasine, koja se nakupi veoma brzo i prakticno ga onemoguci da hladi kako treba.

Roki nije meni laptop nego komp
 
Razlika je u tome sto na copy\paste logu moze da se prevuce fajl levim klikom i da se pogleda na google o cemu se radi, a sa slike ne moze. Jel treba da pisemo za svaki sumnjivi fajl ili drajver ili sta vec na google pa da trazimo.
Drugo, ovi sto stavljaju HJT logove u Analizer ne mogu da stavljaju slike :D

Mada se i ovako vidi na kilometar da si zarazen.

Isprati ovo uputstvo ali bukvalno kako je napisano:

Skini Combofix na Desktop http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Ugasi antivirus i pokreni Combofix
Isprati uputstvo (klikci na yes i ok)
Kad zavrsi skeniranje, izbacice ti log, koji ces iskopirati ovde Copy\Paste.

Sve programe zatvori dok radi Combofix.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top