Dokle će retrogradni faktori 90ih da vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i propas'
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Dokle će retrogradni faktori 90ih da vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i propas'

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Wink Dokle će retrogradni faktori 90ih da vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i propas'

Evo kako izgleda karta EU:

Dakle, plavo je EU, a zelene površine su Švajcarska, Norveška i Island. Island je podneo kandidaturu za ulazak u EU a retrogradni faktori iz 90-ih i dalje vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i propas' ! Postavlja se pitanje dokle će to tako da bude i dokle će nazadni faktori da vode Švajcarsku i Norvešku u siromaštvo i izolaciju daleko od EU ? Dokle će Švajcarska da bude bedno i izolovano ostrvo kada su svuda oko nje bogatije i razvijenije zemlje EU ? Dokle će Norveška da bude skrajnuta u stranu daleko od EUropskih integracija i dokle će da bude bedna i siromašna zemlja na začelju i rubu EUrope ? Dokle će retrogradni politički činioci da vode Norvešku u tamu, izolaciju i van EUrope i sveta ? DOKLE, DOKLE, DOKLE BRE ?

Kada će norveški i švajcarski narodi vođeni demokrackim kontrarevolucionarima i finansirani od strane bogatog Zapada, Amerike, CIA-e i Soroša da zbace Miloševića sa vlasti, izađu iz siromaštva i izolacije i konačno krenu u svetlu EUropsku budućnos' ? Kada će se prikloniti carstvu nebeskome koje osim svih zemalja EUrope obuhvaĆa čak i AZIJSKU TURSKU ?

A sad ozbiljno, Norveška je ubedljivo najrazvijenija zemlja na svetu a Švajcarska je jedna od najrazvijenijih i najbogatijih zemalja na svetu koja je uz ŠveCku oduvek važila za simbol visokog životnog standarda i blagostanja. Norveška i Švajcarska su po svim standardima daleko ispred Evropske Unije i šta mislite, zašto ove 2 zemlje nisu članice EU, zašto uopšte ne žure prema EU, da li će se ikada kandidovati za članstvo u EU i da li će ikada postati članice EU ? Ja mislim da neće zato što njima EU jednostavno ne treba. A to je čist primer da ne moraš da budeš u EU da bi bio bogat i razvijen. Ove 2 zemlje nisu u EU a bogatije su i razvijenije od većine zemalja EU. Ne kažem ja da je EU siromašna i da se u EU živi loše, EU je mnogo razvijenija i bogatija od Srbije i Balkana ali je činjenica da su Norveška i Švajcarska (a pogotovo Norveška) naprednije i razvijenije od Evropske Unije. Ove 2 zemlje su finansijski i energetski potpuno nezavisne od EU i sigurno neće propasti bez EU.

Nemojte mi samo reći da je to tako zbog prirodnih bogatstava i ogromnih naftnih i gasnih rezervi koje ima Norveška ili zbog silnih para u švajcarskim bankama. Pa ako bi se tako gledalo, Srbija bi trebalo da bude 1 od najrazvijenijih zemalja sveta jer ima OGROMNA prirodna bogatstva, povoljan geostrateški položaj (sa ekonomske tačke gledišta) i jednostavno, bogata je ZEMLJA. Slična situacija je i sa Irakom, Avganistanom i Kuvajtom. I ove 3 zemlje bi gledano na osnovu prirodnih i naftnih bogatstava trebalo da budu najbogatije zemlje na svetu ali nije tako. Irak i Avganistan se jednostavno raspadaju i pucaju po svim šavovima bez obzira na ogronmne rezerve nafte. Pa i Rusija ima ogromne prirodne rezerve nafte i gasa (pogotovu u Kaspijskom basenu) ali nije jedna od najbogatijih zemalja sveta.

ZNAČI, NIJE STVAR SAMO U TOME KOLIKO KOJA ZEMLJA IMA PRIRODNIH BOGATSTAVA I REZERVI ENERGENATA NEGO I KAKO IH KORISTI. A NORVEŠKA VLADA, HVALA BOGU, NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN KORISTI PRORODNE RESURSE SVOJE ZEMLJE !
    Poslednji put ažurirao/la KOLEGA IVAN : 21.01.2010. u 22:51

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dokle će retrogradni faktori 90ih da vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i pro

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    Evo kako izgleda karta EU:

Dakle, plavo je EU, a zelene površine su Švajcarska, Norveška i Island. Island je podneo kandidaturu za ulazak u EU a retrogradni faktori iz 90-ih i dalje vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i propas' ! Postavlja se pitanje dokle će to tako da bude i dokle će nazadni faktori da vode Švajcarsku i Norvešku u siromaštvo i izolaciju daleko od EU ? Dokle će Švajcarska da bude bedno i izolovano ostrvo kada su svuda oko nje bogatije i razvijenije zemlje EU ? Dokle će Norveška da bude skrajnuta u stranu daleko od EUropskih integracija i dokle će da bude bedna i siromašna zemlja na začelju i rubu EUrope ? Dokle će retrogradni politički činioci da vode Norvešku u tamu, izolaciju i van EUrope i sveta ? DOKLE, DOKLE, DOKLE BRE ?

Kada će norveški i švajcarski narodi vođeni demokrackim kontrarevolucionarima i finansirani od strane bogatog Zapada, Amerike, CIA-e i Soroša da zbace Miloševića sa vlasti, izađu iz siromaštva i izolacije i konačno krenu u svetlu EUropsku budućnos' ? Kada će se prikloniti carstvu nebeskome koje osim svih zemalja EUrope obuhvaĆa čak i AZIJSKU TURSKU ?

A sad ozbiljno, Norveška je ubedljivo najrazvijenija zemlja na svetu a Švajcarska je jedna od najrazvijenijih i najbogatijih zemalja na svetu koja je uz ŠveCku oduvek važila za simbol visokog životnog standarda i blagostanja. Norveška i Švajcarska su po svim standardima daleko ispred Evropske Unije i šta mislite, zašto ove 2 zemlje nisu članice EU, zašto uopšte ne žure prema EU, da li će se ikada kandidovati za članstvo u EU i da li će ikada postati članice EU ? Ja mislim da neće zato što njima EU jednostavno ne treba. A to je čist primer da ne moraš da budeš u EU da bi bio bogat i razvijen. Ove 2 zemlje nisu u EU a bogatije su i razvijenije od većine zemalja EU. Ne kažem ja da je EU siromašna i da se u EU živi loše, EU je mnogo razvijenija i bogatija od Srbije i Balkana ali je činjenica da su Norveška i Švajcarska (a pogotovo Norveška) naprednije i razvijenije od Evropske Unije. Ove 2 zemlje su finansijski i energetski potpuno nezavisne od EU i sigurno neće propasti bez EU.

Nemojte mi samo reći da je to tako zbog prirodnih bogatstava i ogromnih naftnih i gasnih rezervi koje ima Norveška ili zbog silnih para u švajcarskim bankama. Pa ako bi se tako gledalo, Srbija bi trebalo da bude 1 od najrazvijenijih zemalja sve jer ima OGROMNA prirodna bogatstva, povoljan geostrateški položaj (sa ekonomske tačke gledišta) i jednostavno, bogata je ZEMLJA. Slična situacija je i sa Irakom, Avganistanom i Kuvajtom. I ove 3 zemlje bi gledano na osnovu prirodnih i naftnih bogatstava trebalo da budu najbogatije zemlje na svetu ali nije tako. Irak i Avganistan se jednostavno raspadaju i pucaju po svim šavovima bez obzira na ogronmne rezerve nafte. Pa i Rusija ima ogromne prirodne rezerve nafte i gasa (pogotovu u Kaspijskom basenu) ali nije jedna od najbogatijih zemalja sveta.

ZNAČI, NIJE STVAR SAMO U TOME KOLIKO KOJA ZEMLJA IMA PRIRODNIH BOGATSTAVA I REZERVI ENERGENATA NEGO I KAKO IH KORISTI. A NORVEŠKA VLADA, HVALA BOGU, NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN KORISTI PRORODNE RESURSE SVOJE ZEMLJE !

A zato ti Gazda hoces da "emirgiras" u Norvesku...

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Dokle će retrogradni faktori 90ih da vode Švajcarsku i Norvešku u izolaciju i pro

Citat Original postavio Plavo Andjelce Pogledaj poruku
    Jok, semenke. Kad već mogu da biram, biram najbolje.

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Ja neću da emigriram, ja 'oću da BEGAM, bre !

I još jedno pitanje: Dokle će radikali da vode Norvešku u izolaciju ?

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Zapad da ne propadne -ove godine treba da se zaduzi 4500 milijardi dolara..

http://www.forbes.com/forbes/2010/0208/debt-recession-worldwide-finances-global-debt-bomb.html

Svetska duznicka bomba ce vrlo brzo se aktivirati-posle dolazi Ruska Imperija od Atlantika do Pacifika..

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    Ja neću da emigriram, ja 'oću da BEGAM, bre !

I još jedno pitanje: Dokle će radikali da vode Norvešku u izolaciju ?

Ja mislila da ces i ti da "emirgiras" na brzinu ko gazda Gruja...mislim zbog "oni prasici"...
    A jeli, a kad "ces da begas, ces` povedes i onu od veceras i ona bi da bega ko ti"?

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Ja mislila da ces i ti da "emirgiras" na brzinu ko gazda Gruja...mislim zbog "oni prasici"...
    A jeli, a kad "ces da begas, ces` povedes i onu od veceras i ona bi da bega ko ti"?
    Aha, će begamo zajedno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Istocni Vetar Pogledaj poruku
    Ма, ајде

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jedno vreme smo se bavili izvozom revolucije (Ukrajina,Moldavija...).Bilo bi dobro ako bi poslali bivše otporaše u Švajcarku i Norvešku da tamošnjim narodima otvore oči.

Aktivan član
    Učlanjen
    22.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Dok mlatimo praznu slamu o EU i NATO kineski buldozer opet vozi do daske. Bese na dnevniku, zapadni strucnjaci se raduju izlasku Kine iz krize, jer ona kupuje mnogo sirovina i moze da pokrene i zapadnu industriju. Smatraju da ce do kraja godine da pretekne i Japan i tako postati druga po snazi ekonomija u svetu. Nece dugo duvati amerima za vrat pa ce i njih preteci.

A mi cemo jos bla..bla o EU i NATO. Aman ima li neko ko ce da upali svetlo u Srbiji.

Slične teme

1. Retrogradni Jupiter
    Autor IkaIkaIka u forumu Planete
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.01.2014., 00:17
  2. Retrogradni Merkur
    Autor Belatrix u forumu Planete
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.03.2010., 07:57
  3. DOKLE VISE g-dine Ministre Dacicu!!! DOKLE...
    Autor kalama u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.05.2009., 18:19
  4. EU upozorava Švajcarsku
    Autor Vintage u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.12.2008., 16:52
  5. Put za Svajcarsku
    Autor Nikola4 u forumu Putovanja
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.01.2007., 11:57

Pravila za slanje poruka