Škola za roditelje

Ја бих, али стварно, увела обавезу свих будућих родитеља да прођу неки семинар о умећу комуникације (активно слушање, ''ја'' говор, ненасилно решавање конфликата...).
 
Ја бих, али стварно, увела обавезу свих будућих родитеља да прођу неки семинар о умећу комуникације (активно слушање, ''ја'' говор, ненасилно решавање конфликата...).

bojim se da je potrebno malo vise od seminara
 
Незахвално је писати на овој теми.
Свако од нас је мисли да је добар родитељ. (Осим Мирке, али се она не рачуна z:p z:kiss:)
Али ћу радо писати ових дана, мислм да је лепа замисао теме.
 
bojim se da je potrebno malo vise od seminara

Наравно да нисам мислила да би један тродневни семинар могао било кога да обучи да постане добар родитељ.z;)

...Али заиста озбиљно мислим кад кажем да бих сваком родитељу препоручила да прође и такву врсту едукације. z:)
 
Al evo u prilog tome , procitala sam "Vestine komuniciranja" najmanje 30 x ...i kad god mi zasteka u odnosu sa nekim ja opet uzmem pa citam drzim je pored kreveta pa me muz zeza da je nisam nikad u zivotu ni procitala samo foliran , i OPET gresim, OPET mi se desava da odreagujem neadekvatno , neprimereno , i vrlo cesto iz potpuno pogresnog dela sebe ....

Najcesce reagujem iz deteta a ZNAM kako treba , i ZNAM kako se to radi i OPET gresim .

Pa kad ja koja sve to znam i koja na tome non stop radim - gresim, sta ocekivati od onih koji sve to ne znaju i ne zele da znaju.
 
Наравно да нисам мислила да би један тродневни семинар могао било кога да обучи да постане добар родитељ.z;)

...Али заиста озбиљно мислим кад кажем да бих сваком родитељу препоручила да прође и такву врсту едукације. z:)

ovo je bio opet moj nezgrapan komentar na moje okruzenje
 
Al evo u prilog tome , procitala sam "Vestine komuniciranja" najmanje 30 x ...i kad god mi zasteka u odnosu sa nekim ja opet uzmem pa citam drzim je pored kreveta pa me muz zeza da je nisam nikad u zivotu ni procitala samo foliran , i OPET gresim, OPET mi se desava da odreagujem neadekvatno , neprimereno , i vrlo cesto iz potpuno pogresnog dela sebe ....

Najcesce reagujem iz deteta a ZNAM kako treba , i ZNAM kako se to radi i OPET gresim .

Pa kad ja koja sve to znam i koja na tome non stop radim - gresim, sta ocekivati od onih koji sve to ne znaju i ne zele da znaju.

upravo tako, znas gde gresis
 
@tema

Ne do bog da ja nekog ucim roditeljstvu ....

e a ja sam ubeđana da svako od nas greši, ali i od svakoga možemo naučiti nešto


A molicu fino sto vi ne spavate u ove kasne sahate ???? z:)

Kako sta mi fali ...vidi mi teme ....drz'te me ubicu je , dnevnik jedne nemajke ....cek mora da ima jos neka a da sam zaboravila sad idem da vidim bas .

svako od nas se naljuti na decu
i to je deo roditeljstva
i ljutnja kao i ljubav koju im pružamo
ALI
nemoj više da misliš da su moje teme suprotnost tvojim i ja stvarno ne želim da dokazujem da sam ja dobra majka a ti ne jer otvaraš takve teme a ja drugačije

još jednom
verujem da imaš šta da kažeš na temu

tolikio o tome
 

Back
Top