„Avatar“ izaziva depresiju

nemcoi

Aktivan član
Poruka
1.406
Misterija filma koji je zaradio 1,3 milijarde dolara

„Avatar“ izaziva depresiju


Film „Avatar“, futuristički spektakl reditelja Džejmsa Kamerona koji ruši sve rekorde na bioskopskim blagajnama, izgleda da je previše realističan, zbog čega se sve više gledalaca žali na depresiju i suicidalne misli.


Gledanje trosatnog filma u virtuelno naprednoj tehnologiji izaziva depresiju i suicidalne misli, prenosi Si-En-En (CNN). Na internet sajtu „avatar forums“ pokrenuta je tema - Načini da se izvučete iz depresije nakon što se završi Avatarov san - gde je više hiljada ljudi izjavilo da ima problema sa depresijom i traži psihološku pomoć.
„Razumem ljude koji padnu u depresiju posle gledanja ‚Avatara‘ jer je svet vanzemaljaca Pandora toliko lep i neodoljiv. Gledaoci imaju neželjene psihičke reakcije kad shvate da bi ljudi mogli da žive u sasvim drugačijem svetu“, tvrdi Filip Bagdasarijan, administrator sajta.
U mnogim slučajevima, fanovi filma postaju opsednuti svetom i načinom života na izmišljenoj planeti, da se već može govoriti o pravim psihičkim bolestima.


„Tražim sve moguće podatke o filmu preko interneta i mislim da mi to pomaže. Teško mogu da se pomirim s činjenicom da je ‚Avatar‘ samo film i da ja takav život nikada neću imati“, napisao je jedan od posetilaca foruma.
Neki od fanova ‚Avatara‘ napisali su čak i da su poželeli da izvrše samoubistvo jer su uvereni da će se ponovno roditi u svetu sličnom Pandori. Na drugoj strani, mnogo je i onih koji posle gledanja filma tvrde da im se gadi ljudska rasa. Prema poslednjim izveštajima, „Avatar“ je od početka prikazivanja širom sveta zaradio 1,3 milijarde dolara.


Reakcije iz Vatikana

Radio Vatikan je u komentaru posvećenom ovom filmu naglasio je da se „‘Avatar‘ bavi antiimperijalizmom i antimilitarizmom, ali na mlak način“ i tvrdi da film Džejmsa Kamerona sugeriše panteizam. „Reditelj kao da srdačno namiguje svim pseudodoktrinama koje od ekologije žele da naprave religiju novog milenijuma“. „Priroda više nije nešto što je bog stvorio i što se mora braniti, već se u filmu pretvara u božanstvo koje treba obožavati“, poručuje list „Oservatore Romano“.
http://www.alo.rs/ljudi/23259/Avatar_izaziva_depresiju

Od kad je Sal pogledao ovaj film nesto ga nema ali da li to zanci da je na njega ovaj film dobro uticao ili je mozda pao u depresiju? :eek:
 
Nisam gledao ali takvi filmovi koji privlace mnogo ljudi tesko da imaju neke velike umetnicke vrednosti. Poruke takvih filmova su po pravilu banalne, nisu kompleksne ..nisu dubinske vec povrsne...kicerajske da tako kazem.

Prava umetnicka dela imaju malu publiku...za vecinu ona su dosadna.. Primer je muzika ....grand produkcija u odnosu na dela klasicne muzike.
Kamara ljudi na koncertima gde se "drnda u basove" i pevaju melodije sastavljene od tri tona... i male sacice ljudi na izvodjenjima Mocarta ili neke Opere.

Isto tako i ovi filmovi. Kamara ljudi....milijardu ipo dolara... pozitivne kritike.... GRAND PRODUKCIJA....ili KIC drugacije receno.

ps. Film je mozda zabavan..ali nemojmo ga mesati sa nekom velikom umetnoscu. ... Naravno dopustam izuzetke...... nisam gledao film... z:)
 
Nisam gledao ali takvi filmovi koji privlace mnogo ljudi tesko da imaju neke velike umetnicke vrednosti. Poruke takvih filmova su po pravilu banalne, nisu kompleksne ..nisu dubinske vec povrsne...kicerajske da tako kazem.

Prava umetnicka dela imaju malu publiku...za vecinu ona su dosadna.. Primer je muzika ....grand produkcija u odnosu na dela klasicne muzike.
Kamara ljudi na koncertima gde se "drnda u basove" i pevaju melodije sastavljene od tri tona... i male sacice ljudi na izvodjenjima Mocarta ili neke Opere.

Isto tako i ovi filmovi. Kamara ljudi....milijardu ipo dolara... pozitivne kritike.... GRAND PRODUKCIJA....ili KIC drugacije receno.

ps. Film je mozda zabavan..ali nemojmo ga mesati sa nekom velikom umetnoscu. ... Naravno dopustam izuzetke...... nisam gledao film... z:)

Ovaj ispljuva film iako ga nije ni gledao.
Kakve veze ima dal neki film ima gomilu publike.... Poruku tog filma mozda mogu da shvate ljudi razlicito... Neko mozda gleda film da bi video dobre filmske efekte, neko zato sto se lozi na natprirodna bica, a neko trazi neki dublji smisao... Iz tvog posta zakljucujem da napadno odbacujes bilo kakav mejnstrim bez obzira da li on mozda i ima nekih kvaliteta. Verovatno ti nije toliko zanimljivo kada tvoje misljenje deli jos nekoliko ljudi, pa na silu pokusavas da zgadis sam sebi sve ono sto bi mozda moglo da te priblizi drugim ljudima...
Znas Ozi.... Postoji 7 milijardi ljudi na svetu... ne tripuj se da si nesto posebno... Od tih 7 milijardi bar 6 i po se ni malo ne razlikuje od tebe (koliko god svi oni mislili da su drugaciji...)
 
Nisam gledao ali takvi filmovi koji privlace mnogo ljudi tesko da imaju neke velike umetnicke vrednosti. Poruke takvih filmova su po pravilu banalne, nisu kompleksne ..nisu dubinske vec povrsne...kicerajske da tako kazem.

Prava umetnicka dela imaju malu publiku...za vecinu ona su dosadna..

ps. Film je mozda zabavan..ali nemojmo ga mesati sa nekom velikom umetnoscu. ... Nara z:)

Sta su to UMETNICKE VREDNOSTI?

Ono kad filmovi ili knjizevna dela ili muzika - nikom nisu zanimljivi?

Da li sto imaju manju posetu - to im je veca umetnicka vrednost?

Da li pravi umetnici stvarju svoja dela da ih NIKO NE GLEDA, CITA I KOMENTARISE...?

Zasto ih u tom slucaju uopste stavljaju pred javnost? Zasto sami ne uzivaju u njima?

Da li sno svi mi, obicni smrtnici - KRETENI pa ne znamo sta nam se dopada a sta ne?

PS: da si cestit ne bi komentarisao film koji nisi gledao! :zimag:
 
Ovaj ispljuva film iako ga nije ni gledao.
Kakve veze ima dal neki film ima gomilu publike.... Poruku tog filma mozda mogu da shvate ljudi razlicito... Neko mozda gleda film da bi video dobre filmske efekte, neko zato sto se lozi na natprirodna bica, a neko trazi neki dublji smisao... Iz tvog posta zakljucujem da napadno odbacujes bilo kakav mejnstrim bez obzira da li on mozda i ima nekih kvaliteta.

Govorio sam uopsteno. . Naravno, ostaje i ovo sto si ti napisao da delo prlivlaci mnoge ne svojom umetnickom vrednocu vec nekim banalnostima i bezvezarijama. Mozda cak i modom. Moderno je gledati taj film a do toga je dovela samo milionska agresivna kampanja. Zbog toga cak i da je nesto bezvezrija ono prolazi kao vrednost samo zato sto je film svuda oko nas na placenim vestima. placenim kritikama i bildboardima.
Ali na kraju krajeva ostaje mogucnost da ima i neke umetnosti u tome. Ne znam. Videcu.
 
Govorio sam uopsteno. . Naravno, ostaje i ovo sto si ti napisao da delo prlivlaci mnoge ne svojom umetnickom vrednocu vec nekim banalnostima i bezvezarijama. Mozda cak i modom. Moderno je gledati taj film a do toga je dovela samo milionska agresivna kampanja. Zbog toga cak i da je nesto bezvezrija ono prolazi kao vrednost samo zato sto je film svuda oko nas na placenim vestima. placenim kritikama i bildboardima.
Ali na kraju krajeva ostaje mogucnost da ima i neke umetnosti u tome. Ne znam. Videcu.
Ajd ne lapr...:zimag:

Neces ti videeti nista jer sto god da vidis ti ne vidis.z:lol:
 
Govorio sam uopsteno. . Naravno, ostaje i ovo sto si ti napisao da delo prlivlaci mnoge ne svojom umetnickom vrednocu vec nekim banalnostima i bezvezarijama. Mozda cak i modom. Moderno je gledati taj film a do toga je dovela samo milionska agresivna kampanja. Zbog toga cak i da je nesto bezvezrija ono prolazi kao vrednost samo zato sto je film svuda oko nas na placenim vestima. placenim kritikama i bildboardima.
Ali na kraju krajeva ostaje mogucnost da ima i neke umetnosti u tome. Ne znam. Videcu.

nemoj da propustis u bioskopu da reklamiras svoj blog....
 
Poslednja izmena:
Govorio sam uopsteno. . Naravno, ostaje i ovo sto si ti napisao da delo prlivlaci mnoge ne svojom umetnickom vrednocu vec nekim banalnostima i bezvezarijama. Mozda cak i modom. Moderno je gledati taj film a do toga je dovela samo milionska agresivna kampanja. Zbog toga cak i da je nesto bezvezrija ono prolazi kao vrednost samo zato sto je film svuda oko nas na placenim vestima. placenim kritikama i bildboardima.
Ali na kraju krajeva ostaje mogucnost da ima i neke umetnosti u tome. Ne znam. Videcu.

Kaze covek koji kao svoj avatar koristi lik terminatora. Zanimljivo sto si sebe pronasao u liku masine bez emocija, osecanja... A takodje u liku kog zna barem 2 milijarde ljudi na svetu,....
 
Nalozila sam se da ga gledam, ali mi je bila frka, jer sam cula da ljudi nisu mogli da spavaju i da im je bilo muka posle filma, ali ako se radi o toj ceznji za savrsenim svetom... Ma, dajte...
To se desava samo Amerima, oni se loze na sve zivo i tripuju da zive u Twilight-u , Hari Poteru, i sl.
Tako da ga definitivno gledam.
 
Nalozila sam se da ga gledam, ali mi je bila frka, jer sam cula da ljudi nisu mogli da spavaju i da im je bilo muka posle filma, ali ako se radi o toj ceznji za savrsenim svetom... Ma, dajte...
To se desava samo Amerima, oni se loze na sve zivo i tripuju da zive u Twilight-u , Hari Poteru, i sl.
Tako da ga definitivno gledam.

Odakle to tebi? Si bila neko vreme u Americi? Znas koliko Amerikanaca?
 

Back
Top