Ozvanicavanje izdaje

jeremijabg

Poznat
Poruka
9.920
Izgleda da se sve sprema za poslednji cin ozvanicavanja razbijanja Hristove Crkve znane kao SPC a sve pod parolom "ljubavi i pomirenja"...za tad je ionako planiran zavrsetak onog krsta u Nisu visokog ne znam koliko metara (latinski krst u cijoj se sredini nalazi pravoslavni-koja sharada...)..mada i nije veliko iznenadjenje...vec samo jos jedan znak zadnjih vremena kada ce Hristova Crkva morati da se krije u pustinji i po pecinama.......

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/96831/Papa+u+Srbiji+2013.+godine!.html


http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/126943/U-Nisu-grade-najveci-krst-na-Balkanu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Taj krst sluzi samo da bi se progurao dolazak pape kod naroda...a njegov oblik ce biti kao taj na slici..simbolicni pravoslavni krst u sredini velikog latinskog..sve je time i receno kakvo su "pomirenje" spremili....10 vekova stradanja i odbijanja nekakvih laznih pomirenja sa jereticima (umesto pravog povratka Hristu) se upravo zvanicno zavrsava.... izdajom koja lici na judin poljubac....
 
Poslednja izmena od moderatora:
z:lol: da,odlicno "opravdanje".....sem pojedinosti da cak i da je sve tako kako kazes(a nije,vec je bas namera bila ovakva-reci idejnog tvorca) onda su po takvoj logici mogli,npr, i avalski toranj da prave do 100 metara...ne znam sto su se bakcali onoliko...
 
Poslednja izmena:
z:lol: da,odlicno "opravdanje".....sem pojedinosti da cak i da je sve tako kako kazes(a nije,vec je bas namera bila ovakva-reci idejnog tvorca) onda su po takvoj logici mogli,npr, i avalski toranj da prave do 100 metara...ne znam sto su se bakcali onoliko...

Visina tornja je projektovana tako da pokrije određenu površinu. Veća visina bi samo donekle povećala pokrivenost, a troškovi bi bili znatno veći.

A kakve veze ima toranj sa krstom, to valjda ti znaš, jer meni nije jasno.
Ono što sam rekao - "pravoslavni" krst bi bio i širok 80 metara, što je znatno skuplje izvesti, nego širinu od recimo 40 metara. (Ne dva, nego četiri puta komplikovanije, ako se dobro sećam). Tako da bi ovaj genijalni projekat Srbiju, (sveže izašlu iz krize, što reče guverner Narodne banke :mrgreen:) koštalo znatno više.
I to samo zato što tebi nije jasno da latinski krst nije papin krst. z:lol:
 
ranije sam mislio da su vecina kriticara spc-a iz redova ljudi koji ateisti ali njihovo paranormalno radovanje mogucem unijacenju pokazuje da je da ta fantazmorganija de jachi preuzima slabijeg odnosno katolik pravoslavca neka vrsta lecenja boljki glave... iz te vizure stvari ovde na forumu kao i sve dikusije dobijaju potpunu drugu konotaciju tj znacenje....
 
Visina tornja je projektovana tako da pokrije određenu površinu. Veća visina bi samo donekle povećala pokrivenost, a troškovi bi bili znatno veći.

A kakve veze ima toranj sa krstom, to valjda ti znaš, jer meni nije jasno.
Ono što sam rekao - "pravoslavni" krst bi bio i širok 80 metara, što je znatno skuplje izvesti, nego širinu od recimo 40 metara. (Ne dva, nego četiri puta komplikovanije, ako se dobro sećam). Tako da bi ovaj genijalni projekat Srbiju, (sveže izašlu iz krize, što reče guverner Narodne banke :mrgreen:) koštalo znatno više.
I to samo zato što tebi nije jasno da latinski krst nije papin krst. z:lol:

Dan danas nije do kraja objasnjena nekakva ekonomska i tehnicka opravdanost tornja na Avali cak i kad bi zanemarili cinjenicu da se bez njega moglo zadnjih 10 godina...ali ne kazem da sam protivnik tornja vec da je mogao odlicno da funkcionise i na visini od 100 metara i da kosta bar trecinu manje para.(sto je bio tvoj argument za izgradnju onakvog krsta),........ako pogledas na slici iz linka-mali pravoslavni krst se nalazi unutar samog tog latinskog krsta a ne vidim nijedan razlog zasto nije moglo obrnuto osim onog da bi u tom slucaju latinski bio nepotreban i suvisan...ali to nije bilo slucajno i to se nije zelelo,zar ne?..(da zanemarimo sad wikipediu odakle ces izvuci da pravoslavni krst mora da ima jednake duzine krakova...)...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se sve sprema za poslednji cin ozvanicavanja razbijanja Hristove Crkve znane kao SPC a sve pod parolom "ljubavi i pomirenja"...za tad je ionako planiran zavrsetak onog krsta u Nisu visokog ne znam koliko metara (latinski krst u cijoj se sredini nalazi pravoslavni-koja sharada...)..mada i nije veliko iznenadjenje...vec samo jos jedan znak zadnjih vremena kada ce Hristova Crkva morati da se krije u pustinji i po pecinama.......

[]

Nazalost jeste izdaja, ali za ozvanicavanje cemo jos malo da pricekamo. Uzdam se da od toga nece biti nista, ne moze biti.
 
beskonacno nije isto sto i nista, brkas pojmove...probaj sa nekim boljim primerom z:)

pa definis mi beskonachno :lol:

i nemoj da ga pokazujesh simbolom jer beskonachno morash da nekako izmerish... kako ces da opremish raqetu nosach i obuchish svoju posadu za putovanje u beskonachno ili paq drugu jednicu vremena, ili u zonu sumraka, ili u crnu rupu mozda? shta ce ti svi oni sjajni instrumenti koji ti pokazuju pritiske potiske sastave kad ides u nesto nemerljivo?

jer ako dodjesh u beskonachno mozes samo da osetish ono sto rece jeremija ako imas malo srece ali nikom zivom nesh moci da saopstis... :roll:
 
Dan danas nije do kraja objasnjena nekakva ekonomska i tehnicka opravdanost tornja na Avali cak i kad bi zanemarili cinjenicu da se bez njega moglo zadnjih 10 godina...ali ne kazem da sam protivnik tornja vec da je mogao odlicno da funkcionise i na visini od 100 metara i da kosta bar trecinu manje para.(sto je bio tvoj argument za izgradnju onakvog krsta),........ako pogledas na slici iz linka-mali pravoslavni krst se nalazi unutar samog tog latinskog krsta a ne vidim nijedan razlog zasto nije moglo obrnuto osim onog da bi u tom slucaju latinski bio nepotreban i suvisan...ali se to nije zelelo,zar ne?..(da zanemarimo sad wikipediu odakle ces izvuci da pravoslavni krst mora da ima jednake duzine krakova...)...

Vidim da ti ne vredi objašnjavati kako se prostiru talasi kroz prostor. :)
Ne vredi ti ni objašnjavati građevinsku statiku.

Ni u krstove se ne razumeš.

Ruski krst
Ruski%20krst.gif


Rumunska crkva u Uzdinu:
crkvauzdin22d.jpg


Ovaj bradonja teško da je papin bradonja:
duhovna-obnova-manastira-krke-2.jpg


A evo ti i nekolko komada stavrofora (nosilaca naprsnog krsta)
iz-zivota-crkve-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Vidim da ništa ne razumeš ako nije upakovano u kakvu teoriju zavere.

Ideja je da je krst - krst. Sasvim slučajno se zove latinski. Sam krst kao krst nema veze ni sa papom, ni sa katolicima.

Ustalom, pored građevinskih problema, ravnokraki krst na ledini izgledao bi kao napuštena fabrika. z:lol:
 

Back
Top