lekcije

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
ovako imamo jedan signal periodichan. na primer takozvani pravougaoni.. to vam je ovo

I----I....I----I....I----I....

e sada...to je u stvari zbir "prostoperiodicnih signala.! tako moze da se predstavi.dobro, na bas tacan ali tako nesto
sta je to..to su sinus i kosinus signali tj kao talasi..koliko je gore toliko je dole
kako izgleda zbir? to se zove Furijeov red.

e toliko
 
sta znaci da moze da se predstavi..znaci kada biste sabirali te kosinuse koji se dobiju u tom Furijeovom redu dobili biste nash pravougaonik. posto je beskonachno vi mozete ipak samo jedan deo da saberete i koliko vishe saberete to ce biti bolji.
znachi saberem tri talasa i dobijem kvadrat :)
 
jagodica:
ovako imamo jedan signal periodichan. na primer takozvani pravougaoni.. to vam je ovo

I----I....I----I....I----I....

e sada...to je u stvari zbir "prostoperiodicnih signala.! tako moze da se predstavi.dobro, na bas tacan ali tako nesto
sta je to..to su sinus i kosinus signali tj kao talasi..koliko je gore toliko je dole
kako izgleda zbir? to se zove Furijeov red.

e toliko
Ajde da malo prokomentarisem, posto sam i ja nekakav inženjer.
Mislim da termin "sinus i kosinus signali" nije u redu. Krive se zovu "sinusoide".
Pošto se pravougaoni signal predstavlja kao red, a red ima bezbroj elemenata, može se slobodno reći da će se zbirom svih članova reda dobiti potpuno tačan pravougaoni signal.
 

Back
Top