Sajentologija

kencija:
sve sto se desava od otprilike 4-5 meseca do smrti je zapisano u nama... cutanje ili dranje nema
blage veze sa tim.. praznjenje ces imati kao svesna ili manje svesna jedinka shodno svom karakteru
celog zivota.. praviti od toga filozofiju da bi imali potku za neku novu sektashku razliku od drugih
jer je nesto kao plod sto je in nuce osetljiv na spoljni nadrazaj ne samo majke vec ako hoces i
muzike i milion drugih stvari je po meni da izvines debilno kad ta ista majka ide na
amniocentezu de joj zabijaju onu igletinu vadeci plodovu vodu a to rade 90 posto
amerikanki odakle su ti tvoji vajni sajentolozi, onda ti je "religijsko" poimanje dranja milozvuk
u odnosu na ono sta plod moze da oseti pri tom chinu....

Cuj, izvini, al moram ti reci da NE ZNAS.

Sve podatke se zapisuju od zaceca pa nadalje. A i imamo sacuvane memorije iz svih
proslih zivota, ali su nam nedostupne.

Ne razumes sta je to reaktivi um. Covek kad je pod stresaom, iliti pritiskom teske boli
ili bolne emocije, tada se sve reci oko njega zapisuju zajedno sa bolom u reaktivnu
engramsku banku.

Ove reci DELUJU kao hipnoticke naredbe.

Te reci ne bi imale nikakvu negativnu silu, ako bi bile zadobijene osobi prilikom
normalnog stanja, ali kada je osoba vrlo vrlo povredjena ili u boli, onda se te reci
beleze na drugo mesto i imaju "hipnoticko" dejstvo, kasnije na osobu.

jerohinac:
Fazon je u neka tri uma, analitiočkom, nesvesno reaktivnom i somatskom.
Poenta je u brisanju onog reaktivnog.

Da, tako nekako, priblizno receno. :)

Vlada80-Nis:
I....sta rece, koje su to mistificirane price Budizma????

Malo sam proucvao Budizam, ne mnogo.
Evo jedna koju imam na umu. Procitao sam da je Buda odmah kad se rodio,
napravio nekoliko koraka napred, pa unazad, vamo tamo, sever-jug, itd,
i rekao na glas da je to njegova zadnja inkarnacija.

Ne bih se slozio da dete cim se rodi moze pricati i hodati.

Onda ima jos jedna prica - Anger eating Demon, ovu sam preveo sa Engleskog
i postavio negde na forum, pre par godina. Prica je poucna, ali je mistificirana.

Mozda koristim pogresni izraz - mistificirano. Za mene ova rec opisuje nesto
kao opisivanje metaforama, simbolicno, a ne bukvalno i razumljivo.

A uostalom, ja ne mislim da je Budizam los, meni se i svidja,
ali mislim da je to nedovoljna religija, nedovoljna za razumeti, nedovoljna za prakticirati.

Ako se mene pita, slicnost Sajentologije i Budizma bi bila u necem kao Vipasana meditacija.
Sajentolozi nemaju takvu meditaciju, ali imaju neke tehnike koje slice tome,
ili i bar daju takav efekat.

Bulletdodger:
Ja pak mislim da ima vezu , kad pisac SF romana to kazhe , pa posle i zapochne religiju , tu ima neshto.

Ok. Isus je bio stolar, pre nego sto je poceo propovedati. A nije nesto cudno.

Padre:
U Parizu imaju ogromnu, moreci velelepnu crkvu nedaleko od Ajfela.
Inace, za Srbiju su zaduzene njihove podruznice iz Zagreba i Skopja.

Ok. Jos nisam video nijednu sliku njihovih crkvi. Predpostavljam da su lepe.

pandkungfu:
Njegova prica da je Buda je samo reklamni trik, da da rejting sebi i svom ucenju, nista vise.

Ok. Imas pravo da tako mislis.

kojica:
Ma ja sam sasvim sigurna da će taj Hubbard opet doći. Nema mu druge.

I što Vlada reko.. imaš ti pravo da veruješ u šta oćeš..
Možeš da veruješ i da si ti Budina inkarnacija. Ko sam ja da ti kažem da nisi?

Docice. :)

I da, imamo pravo da verujemo sta hocemo.

the zoran:
Ако поново дође вјероватно ће своје учење дати у облику видео игре.
А прије тога ће изјавити ако неко хоће да се обогати треба да прави компјутерске игре.

Ti se salis. :)


Kyle Broflovski:
писац романа научне фантастике Лафајет Рон Хабард (1911-1982.)
био инициран и у сатански ред О.Т.О.

Kako lako u novinama mogu da na*****ju sta god pozele. Cuj, Satanisticki red OTO - bullshit.
Pogresna i lazna informacija, a ko ju je plasirao? Oni operatori iza scene, a novinari su njihovi ljudi.

Citao sam neke kao dokaze za ovo. Ali to su izmisljene i neosnovane price.

Cilj te price je da ljudi pobrkaju Hubbarda sa Satanistima, i hopa, Satanisti su ogavni
i poremeceni, pa se asocijacija odmah prenosi i na Hubbarda i ljudi bataljuju materiju
i bilo kakvo zanimanje.


analogdigit:
Pazi stvarno! Kako mislis da bi neko uspeo da pridobije sledbenike kada bi sastavio neku
nebuloznu pricu koju dok citas sve vise i vise odbojnosti razvijas prema istoj.

Droga je opasna upravo zbog toga sto u tebi stavra sve lepse i lepse osecanje, sve vecu i vecu zavistnost.
Kada bi droga prilikom prvog uzimanja izazivala povracanje, grceve u stomaku, obilna krvarenja
niko ziv je ne bi uzimao, osim naravno ako bi zeleo da sebi prekrati zivot!

Mislis da je Hubbardova prica nebulozna?

Nije.

Nego su nebulozne price na vestima i po novinama, koje iskrivljuju njegovu pricu.

Da si procitao licno Dijanetiku, onda bi si video da ni u jednoj drugoj zivoj knjizi
nema tolike ogmone kolicine zdravog razuma kao u Dijanetici.

Nista nisam video toliko razumno kao Dijanetika.

A na vestima mozes procitati ovo:

Nemoguće je pročitati „Dijanetiku“, a ne shvatiti da je ona delo jednog veoma poremećenog čoveka.

Vesti kazu suprotno.

Zasto? Zasto? Zasto? :) 8)

Zadatak intiligentnih ljudi je da SHVATE, ili IZANALIZIRAJU sta se to dogadja.

Ko ovde koga .Ebe? :)

papkar:
Odakle ti sad da je Ordo Templi Orientis "satanski red" ? Okrivimo Kroulija za sve,
tako je najlakse.

Em, do kraja cak OTO i nije Satanisticki red. Bezveze kako price mogu biti neosnovane.

Sizif:
Nekad se zapitam da li je Tom Kruz toliko lud da veruje u ceo taj bullshit,
ili je toliko pametan da nas sve proračunato vuče za nos...

Tom Kruz je vrlo verovatno progamiran. Nije lose ono u sta on veruje,
nego pogresno radi, organizacija im lose funckionise jer je Sajentoloska Crkva
marioneta vladara iza senke.

papkar:
Tom Kruz je navodno izasao iz Sajentologije kada je saznao da mu je
dete nosilac vanzemaljskog DNK koda ...

Pomalo glupo. Jer svi mi imamo delove vanzemaljskih DNKova.

Псеудо-Ксенофон:
Haha, a o kojoj se nauci konkretno radi?

Nauka o coveku i njegovoj dusi.
 
Pseudo Ksenofon, sitnicars bre.

Sajentologija se zove.

Ne znam kakvu definiciju ocekujes za nauku. I u skoli se Hriscanstvo zove Veronauka.

Uglavnom, nema nista nerazumljivo u izrazu "spoj Religije i Nauke".

Za Isusa sam samo rekao, da je bio stolar. Njegov otac je valjda bio, pa oda i on verovatno.

Ako je Hubard bio pisac naucne fantastike, to NE MORA znaciti da njegova otkrica o umu
nisu vreda.

Konstanto propustate poentu, i bit.
 
Aha, tako mislis.

Pa. Citajuci njegove 3 osnovne knjige, nisam nigde namirisao nesto sto bi ukazivalo da je
smisljao tehnike i filozofiju o zivotu - za svoju licnu korist. Dakle, sasvim vidim da radio
za dobrobit drugih. Iz knjiga, tako vidim.

:)
 
Sajentologija je i nauka i religija. I sadrzi neke naucne cinjence.

______________

A zar se ne nadje niko ovde da malo kaze i nesto pozitivno o Hubbardu i Sajentologiji?!?

Sve negativno pa negativno. pf.

:D

Znaci da niko nije upucen u ovo. Svi pricaju ono sto su procitali u vestima, u novinama, po forumima i sl.
 
Tu sam. Al cutim jer prica o Xenu nije nista sto Sajentolozi moraju obavezno verovati.
A nije ni osnova njihove filozofije. Prica o Xenu je nastala nekoliko godina kasnije od prvih
Hubardovih radova.

Odgledao sam ovaj snimak, kratak gde onaj lik prica malom o Xenu.

Mislim da je to vise, napravljeno kao sprdnja. :)
 
To je sve sto si cuo, i zato je to sve sto mislis, i sve sto mislis da znas.

Nije ti bila pruzena sansa nikada da saznas pravu istinu.

Vrlo jadno.

To je namera programera u operaciji: sabotirati Sajentologiju, obezvrediti Sajentologiju,
iskriviti Sajentologiju, preplaviti internet laznim informacijama o Sajentologiji,
i preplaviti informacijama koje se ticu sada vec iskrivljene Sajentologije.

Sve u svemu, namera je - ne dozvoliti individualcima da saznaju istinu, nego preusmeriti
im paznju na razne netacne i izmisljene informacije, ili preusmeriti im paznju na djubre.

Bilo bi bolje za sve vas kada bi znali koristiti svoj razum. A ne dopustiti da vam neko drugi
skrece paznju na lazne i netacne informacije.
 
Bilo bi bolje za sve vas kada bi znali koristiti svoj razum. A ne dopustiti da vam neko drugi skrece paznju na lazne i netacne informacije.
Upravo to i radimo.

- Osnovu Sajentološke zajbenacije, kad moram tako nekulturno da se izrazim, napisao je loš pisac naučne fantastike, Ron Habard. Evo jedne od njegovih knjiga pre Dijanetike:

MastersOfSleep.jpg


- Jedini cilj Sajentologije jeste bogaćenje njenih vođa, od Habarda pa na ovamo. Ako ne veruješ - proveri koliko koštaju "kursevi" i razmisli da li je normalno platiti 100 hiljada dolara da dođeš do nekog OT 9. Jedini način da nešto dobiješ za džaba je mogućnost da volontiraš za njih i da svoj "tuituion fee" otplatiš radom, ali to dobija samo neznatna manjina, ostali moraju da calnu. Habard je zaradio 200 miliona dolara, što nije malo na ovu skupoću.

- Ne znam da li se knjiga ceni po koricama, ali evo izdanja u kom je prvi put predstavljena Habardova izmišljena nauka, Dijanetika:

200px-May_1950_Astounding_Science_Fiction.jpg


Izgleda ozbiljno, zar ne? Kao i autor:

images


Evo, od ovog mudraca iznad, pored dobro poznate izjave da pisanje "jedan peni za jednu reč" čisto gubljenje vremena, već da čovek koji hoće da obogati treba da osnuje svoju religiju" - i još jedna mudrost:

“Make money. Make more money. Make other people make money.”

Dakle, da odgovorim na tvoje pitanje: da, mi koristimo razum. A ti?

P.S. I, što bi rekao dr Nele - odakle ti lova, frajeru, odakle ti lova?
 
Njegove knjige koje je napisao pre Dijanetike verovatno su SF. Ali DIjanetika stvarno nema veze
sa naucnom fantastikom. Ja sam knjigu procitao 2,3 puta, i tu nema nikakve naucne fantastike.

Dijanetika je nesto kao psihologija i psihoterapija, ali je vrlo naprednija od njih.
Razlika je naprimer kao automobil iz 1950 godina prema nekom danasnjem Ferariju.

Ne zelim reci da psihologija i psihoterapija ne deluju, ali zelim reci da je Dijanetika bolja.

Mesanje Dijanetike sa naucnom fantastikom je kao mesanje baba i zaba.

Al, npr MOZDA, mozda su neke Hubbardove ideje bile podstaknute prvobitno naucnom fantastikom,
ali nema indikacija u toj knjizi da je tako stvarno bilo.

A prica o Xenu nema veze sa Dijanetikom, nego ima samo malene veze sa Sajentologijom,
ali nista znacajno kako to mediji prikazuju.

I rekao sam vec. Sajentoloska Crkva ima za cilj da zaradjuje novac. Ali osnovna tehnologija za
poboljsanje ljudskih sposobnosti i srece koju je Hubbard razvio, nema veze sa zaradom, i nema veze
naucnom fantastikom.

Sajentoloska Crkva pokusava odrzavati monpol nad Hubbardovim materijalima. Zato su tako skupi.

Ali to ne znaci da ako ti procitas Dijanetiku da je ne mozes upotrebiti licno, za sebe i svoju familiju.

Dali je Hubbard bio bogat ili siromasan, ili koliko je imao para i gde je ulagao pare, to stvarno ne znam.

Kako je Hubbard umro, i to ne znam. Ali ne verujem da se drogirao. Mozda su ga drugi oteli,
kao npr Americka vlada, i ekipa vladara iza senke, i oni su ga onda mozda drogirali.
____________

Ovo prvo izdanje Dijanetike na kojoj pise "Science Fiction" bih bas voleo da vidim. Bas me zanima
kakva je bila. Jer danasnja Dijanetika totalno nema veze sa naucnom fantastikom.

“Make money. Make more money. Make other people make money.”

Zasto ja ovo nisam nigde u nijednoj Hubbardovoj knjizi procitao? Ovo je ladno neko mogao izmisliti
i prisiti Hubbardu. Ali, ajde ajmo predpostaviti da je to rekao. Svakako to nije bezobrazno.

Ko danas moze preziveti bez zarade? Svako zaradjuje na svoj nacin.

____________________________________

Ok, mlo sam preterao kad sam rekao da ne koristite svoj razum, koristite ga ali u ovom
slucaju nedovoljno. Bez uvrede.

Ja koristim.

A ako neko bas zeli znati istinu neka procita Dijanetiku, onda ce imati informacije iz prve ruke.

:)
 
Tipicno za sajentologe su te ludacke oci, mnogi glumci su clanovi (kazu da tako bolje napreduju), slikaju se, i svi redom imaju "taj" pogled. Kruz, Travolta, dva primera koji mi padaju na pamet.
Mrzim organizacije uopste, ne volim biti clan stada/jata/copora, vodjenog jednom idejom ili jednim liderom.
Razumem da nekima treba to osecanje pripadnosti, samo mi nije jasno sto onda lepo ne praktikuju hriscanstvo.
 

Back
Top