Kakav je Zivot u Novom Sadu?

putokaz

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svim Novosadjanima,
Moja supruga i ja razmisljamo vec duze vermena da se preselimo u Novi Sad.
Zivimo u US i mnogi ce od vas reci "pa budalo ostani gdje jes"i ali situacija ove nije bas tako povoljna.

Naime najvise se brinemo za obrazovanje nase djece i njihovo uklapanje u svijet skole , druzenja itd. Ovdje su skolski sistemi uzasni i mnogi Amerikanci obrazuju svoju djecu kod kuce. Posto smo i moja supruga i ja odrasli u bivsoj YU i proveli najljepse trenutke dole zelimo isto da pruzimo njima .

Primjetili ste sigurno da sam Bosanac , supruga je iz Kragujevca ( uzasan grad ) tako da oboje imamo par pitanja i nadamo se da nam mozete pomoci pri odluci.

Gdje bi voljeli ili bolje receno koji je najbolji dio rada u Novom Sadu za mladu porodicu?
Koje osnovne skole preporucujete ?
Kakvo je vase misljenje o kriminalu u Novom Sadu i dali je ikako podnosljivo.
Sta smatrate kao obavezno za uklapanje u Novosadski zivot?
Kakvi su odnosi prema Bosancima u Novom Sadu ?

To bi trenutno bilo to . Unaprijed smo vam zahvalni za sve prijedloge.
Pozdrav
 
Liman 1, 2, 3, 4
OS Zarko Zrenjanin
To je sve subjektivno, ali evo ti nesto vise ovde http://www.nskriminal.net/
Ne bih izdvojio nista posebno. U Novi Sad konstantno dolaze ljudi sa svih strana
Ne vidim da postoji bilo kakva razlika u odnosu na ostale

hvala na odgovoru.
NSkriminal sam bas juce posjetio i ovo me bas malo zacudilo
http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/razbojnistva/statistike/10

ali isto tako u US su svakodnevna ubistva , pljacke i sl. razlika imedju kriminala ovdje i dole je ogromna. ovdje su kriminalci jedni od najbogatijuh ljudi i nemoras da se plasis ako imas dobro auto , nakit i sl. ali po svim vijestima citam da su dole razbojnistva najcesca i to me zabrinjava.
 
Negde recimo oko centra da se nastanite, Maksima Gorkog, Radnicka su mirne ulice, nema sranja i narkomana. a tu ti je i osnovna skola Djordje Natosevic. Takodje mozes na Limanu I ili Limanu II.
Kriminala ima svugde pa tako i u NS-u, nema ga previse sto je dobro. Razbojnistva da se plasis? Mislim da nema potrebe. Srbija je mala sredina i znas sa kime ne bi trebao da se kacis. Ja imam 28 godina a za 28godina imao sam samo jedan problem sa kriminalcima, tj napala su me tri retarda da mi otmu telefon, al *** malko su se zajebali. To je bilo pre 10 godina. Znaci jednu deceniju nisam imao problema sa krminalcima...
Da se uklopis potreban ti je neki drustveni zivot. Znaci da ides sa drustvom/zenom/prijateljima na pice. Ovde ljudi uglavnom zele da provedu vreme u nekom kaficu uz kafu/kiselu, to ces cesto vidjati tokom dana.
Novi Sad je univerzitetski grad, sto znaci da ima jako puno ljudi koji dolaze iz razlicitih krajeva zemlje pa i okoline. To sto si Bosanac, nece ti zadavati probleme
 
Dosadan.............. da boli.
Novi Sad je bio i ostao palanka.
Koja srpska Atina? To su priče. Novi Sad je selendra, najstrašnija.

Ovakav komentar mozes samo da ocekujes nekog ko nema pojma nista o Novom Sadu a ***** gore nego kada konj ima proliv.

Dosadan, tu si sama kriva sto ti je socijalni zivot sranje, *** mora da je zato sto si vreme provodila gledajuci spanske serije umesto da se zezas po gradu kao tvoje vrsnjakinje...
 
Negde recimo oko centra da se nastanite, Maksima Gorkog, Radnicka su mirne ulice, nema sranja i narkomana. a tu ti je i osnovna skola Djordje Natosevic. Takodje mozes na Limanu I ili Limanu II.
Kriminala ima svugde pa tako i u NS-u, nema ga previse sto je dobro. Razbojnistva da se plasis? Mislim da nema potrebe. Srbija je mala sredina i znas sa kime ne bi trebao da se kacis. Ja imam 28 godina a za 28godina imao sam samo jedan problem sa kriminalcima, tj napala su me tri retarda da mi otmu telefon, al *** malko su se zajebali. To je bilo pre 10 godina. Znaci jednu deceniju nisam imao problema sa krminalcima...
Da se uklopis potreban ti je neki drustveni zivot. Znaci da ides sa drustvom/zenom/prijateljima na pice. Ovde ljudi uglavnom zele da provedu vreme u nekom kaficu uz kafu/kiselu, to ces cesto vidjati tokom dana.
Novi Sad je univerzitetski grad, sto znaci da ima jako puno ljudi koji dolaze iz razlicitih krajeva zemlje pa i okoline. To sto si Bosanac, nece ti zadavati probleme

Puno hvala. Veoma korisne informacije i to je bas sta nam fali ovdje. Nas ex-YU socijalni zivot. Kafica , restorani itd. A za ovaj negativni odgovor iznad , sigurno nismo generacija tako da klubovi , derneci i sl. nam nisu bas u fazonu.
 
Pozdrav svim Novosadjanima,
Moja supruga i ja razmisljamo vec duze vermena da se preselimo u Novi Sad.
Zivimo u US i mnogi ce od vas reci "pa budalo ostani gdje jes"i ali situacija ove nije bas tako povoljna.

Naime najvise se brinemo za obrazovanje nase djece i njihovo uklapanje u svijet skole , druzenja itd. Ovdje su skolski sistemi uzasni i mnogi Amerikanci obrazuju svoju djecu kod kuce. Posto smo i moja supruga i ja odrasli u bivsoj YU i proveli najljepse trenutke dole zelimo isto da pruzimo njima .

Primjetili ste sigurno da sam Bosanac , supruga je iz Kragujevca ( uzasan grad ) tako da oboje imamo par pitanja i nadamo se da nam mozete pomoci pri odluci.

Gdje bi voljeli ili bolje receno koji je najbolji dio rada u Novom Sadu za mladu porodicu?
Koje osnovne skole preporucujete ?
Kakvo je vase misljenje o kriminalu u Novom Sadu i dali je ikako podnosljivo.
Sta smatrate kao obavezno za uklapanje u Novosadski zivot?
Kakvi su odnosi prema Bosancima u Novom Sadu ?

To bi trenutno bilo to . Unaprijed smo vam zahvalni za sve prijedloge.
Pozdrav

Specificnost Novog Sada je da je izrazito centralizovan grada , nema gradske opstine i kao posledica toga apsolutno se sve odvija u centru , dakle tu je 90% ustanova , tu ljudi najvise izlaze radi zabave itd .Dakle delovi uz centar kao sto su Limani , Grbavica , Kej,Bulevar su i najskuplji medjutim kriminala itekako ima u tim delovima verovatno i vise nego u ostalim , ostali delovi su prilicno zapusteni ipak ukoliko zelite miran porodican zivot pritom zelite da budete bezbedni onda nije los izbor Lipov Gaj u Veterniku , izolovan , na 5 km od Centra ,postoji obezbedjenje na ulazu, naselje sacinjavaju gradske vile i kuce a blizu samog naselja je izgradjena nova moderna skola koja od jesenas radi '' Marija Trandafil '' itd u svakom slucaju imate sve podatke na netu ukoliko ukucate Lipov Gaj izbacice vam dosta sajtova sa informacijama , slikama samog naselja itd
 
Poslednja izmena:
NS je super grad... Ajd što ga mi hvalimo, ali što su mnogi stranci oduševljenji njime, upoznao sam par engleskinja i nemica ovo leto što su bile na razmeni studenata, i svi se vraćaju dogodine... Jedna se čak i udaje ovde i dolazi da živi... A OŠ... Pa, ja sam išao u Jovan Popović i nemam nikakvih pritužbi... Nikad nije bilo problema... Ali, opet, svakom je njegova OŠ najdraža...
 
:dontunderstand: pa nisu im musterije krive sto imaju male plate.

stvar je u odnosi izmedju dva ljudska bica, ako ja prema njemu kao musterija mogu da budem kulturan i kazem dobar dan/dovidjenja ili tako nesto, red je i da prodavac kaze isto.

Pazi ovde ti donose otvorene flasice sokova/vode dok je to u inostranstvu neshvatljivo...

Najbolju uslugu sam do sada doziveo u Mediteraneu i onom Girosmania ( ili kako vec ) u Maksima Gorkog ( prema bulevaru kada se ide )....
 
Shvatam sta hoces da kazes, ali nekako ne mogu da ocekujem da se oni "raduju" svakome kad ce za 2-3 sata otici kuci i vratiti se u svoju realnost. U onaj zivot koji podrazumeva platu od plafon 20.000 dinara. Cuo sam da Kinezi placaju za rad u njihovim radnjama 8.000-10.000 pa ti gledaj...
Mada ne mogu da osporim da lepa rec moze da pomogne neizmerno obema stranama u svakom slucaju.

Ne znam da li si (ili bilo ko drugi) nekada kupovao novine kod onog lika kod katedrale... na pocetku Zmaj Jovine? Taj covek je neverovatan; ne znam odakle mu toliko pozitivne energije?
"Zdravooo komsooo" :lol:
 
sto se tice usluge na javnim mjestima , pored nasih konobara/prodavaca bi vam u Americi bio uzas. Svaki dan nalijeces na neskolovane i nekulturne ljude sto mi uposte nije bilo svatljivo pored zivota u Sarajevu , Minhenu itd. Amerikanci su veoma nekulturni , neobrazovani i rasisti tako da se uopste nemogu porediti sa Evropom sto se tice kulture. A da nespominjem da su im plate puno vece od nasih a nude gotovo nista. Primjer : na "Hi can I get a glass of water" . odgovaraju " Haa!" "What was that?!" i slicno.
 
hm nisam bas siguran u to sto pricas. Sestra je zivela 6 godina u USA i radila je u lokalu. Ako ides na neke mesta ( tipa kafana sa memlom ) nikako nemozes da ocekujes dobru uslugu, al u svim ostalim "normalnim" mozes... Njima zavisi napojnica od usluge pa im je u interesu a ako se zalis, dodje menader radnje/kafica i radnik dobije sut kartu...
 

Back
Top