Problem sa zubom

svetovid

Ističe se
Poruka
2.183
Ovako:

Imam prilican problem sa zubom, sesticom.
Naime, spadam u ljude koji se klone zubara, nisam bio kod istog blizu 10 godina, od osnovne skole.
Elem, sestica mi je bila pod onom sivom ''srebrnom'' plombom. Pre vise meseci, plomba se okrnjla a sa njom i deo zuba. Ja, naravno, nisam otisao kod zubara jer me nije ni bolelo niti nesto slicno, a kao sto rekoh, spadam u ljude koji zaziru od zubara. Elem, malopre mi je cela plomba otpala, deo zuba takodje. Spoljasnji deo zuba ostao je sacuvan samo s jedne strane, dok se sdruge strane odlomio i ostao je samo koren. U sredini, na mestu gde je bila plomba ostala je delom unutrasnjost zuba - sva pod karijesom i meso. Ni sad me ne boli, samo je malo neprijatan osecaj.
Interesuje me, ako je neki zubar na forumu ili neko s iskustvom, da li ce vadjenje ovog zuba (tj.njegovog ostatka) zahtevati operaciju, tj.rezanje desni da bi se zub izvadio jer s jedne strane nemoguce ga je potkaciti klestima. Drugo, ako je potrebna ta operacija koliko je ona komplikovana i koliko bolna ako je neko imao iskustva? Da li smem da zahtevam najjacu anesteziju, jer ne podnosim dobro taj bol. Na kraju, koliko jedan takav zahvat kosta u Beogradu posto ovih dana moram kod zubara?

Nadam se da ce neko odgovoriti, bar iz sopstvenog iskustva.
 
И да има стоматолога на форуму, нико не може ништа да каже док не види на лицу места, а вероватно и док не погледа снимак зуба. Дакле, правац стоматолошка ординација.:)
 
И да има стоматолога на форуму, нико не може ништа да каже док не види на лицу места, а вероватно и док не погледа снимак зуба. Дакле, правац стоматолошка ординација.:)

Naravno.
Samo stomatologa cu tek ujutru da zakazem. A do tada mi treba neko iskustvo ili strucnije misljenje cisto da se malo pripremim na to koje su sve moguce opcije.
 
У сваком случају, у ДЗ Врачар, на стоматологији, тако стручно ваде зубе да и не осетиш. Као на покртеној траци...:)

Nisam drzavljanin Srbije, tako da sumnjam da bi me bez zdravstvene knjizice primili u bilo koji Dom Zdravlja. Planiram da zakazem sutra u privatnoj ordinaciji. Ali me zaista brine sta me ocekuje. Ne zelim da mi neko radi mesecima na jednom zubu i uzima gomilu para, jer znam takve slucajeve.
 
Нема везе што си страни држављанин, сви плаћају стоматолошке услуге, осим деце до 18 година старости. За вађење зуба су бољи ови у ДЗ Врачар од свих приватника. Ако приватник нешто забрља и не успе, опет ће те послати код њих.:)
 
Zasto mislis da taj zub mora da se vadi? To treba da se pogleda. Ljudi a na zalost i masa stomatologa se kod nas veoma brzo vata za vadjenje zuba, sto je jako lose. Masa zuba koja se izvadi u ovoj zemlji ustvari je mogla da se spase. Meni po opisu ovo lici na slucaj za koji bi se masa njih dovatila za kljesta a sto moze da se spase i da traje dosta godina uz adekvatnu sanaciju, da li je to kocicima pa nekom plombom ili je to nekom nadogradnjom to treba da se vidi. Ako je bas za vadjenje nista strasno.
 
Zasto mislis da taj zub mora da se vadi? To treba da se pogleda. Ljudi a na zalost i masa stomatologa se kod nas veoma brzo vata za vadjenje zuba, sto je jako lose. Masa zuba koja se izvadi u ovoj zemlji ustvari je mogla da se spase. Meni po opisu ovo lici na slucaj za koji bi se masa njih dovatila za kljesta a sto moze da se spase i da traje dosta godina uz adekvatnu sanaciju, da li je to kocicima pa nekom plombom ili je to nekom nadogradnjom to treba da se vidi. Ako je bas za vadjenje nista strasno.

Bio sam danas.Zubar jeste bio iznenadjen situacijom, naime, ispod plombe koja je bila preko celog zuba, ostao je krater pod karijesom, a na jednom mestu je iskocio zivac i nije mogao cudom da se nacudi kako me to nije bolelo ranije dok plomba citava nije ispala, a nije me bolelo ni tad osim kad mi je dodirivao zivac. Elem, stavio mi je zub pod lek narednih 15 dana i ako sam shvatio, cilj je da se vadi zivac, a da ono malo zuba (zub je na povrsini ostao samo s dve strane a s druge dve ga nema) sacuva radi navlake. Tako sam ja shvatio.
Znate li nesto vise o tom procesu? Da li je suvise bolan? Mislim da je rekao da se to radi pod anestezijom?

Inace, mnogo je ljubazan zubar. Ocistio mi je zube od kamenca samoinicijativno, nije mi naplatio :)
 
Super si prosao. Ja sam vadila zub, imala sam slican problem. Imala sam ustvari tu operaciju sa premestanjem dela sluzokoze sa obraza na desni.
Inace ta operacija se radi ukoliko se otviri vilicni sinus koji je iznad zuba... Ako je zub iz donje vilice kontam da nema problema ni sa vadjenjem takvog zuba jer ispod nema supljine. Sinus cesto hoce da se inficira bakterijama iz usne supljine, to stanje moze da predje u hronicno i onda to jakooo ne valja.
Posle te operacije si sav natecen nedelju dana i dobijes ogromnu kolicinu anestezije, mene nije nesto strashno bolelo ni posle popustanja anestezije...
Ovo tvoje je najbolji moguci ishod, lepo izvadis zivac, taj zub ce vremenom da tamni i da se nekako smanjuje, trosi, ali ce jos godinama da radi svoj posao. Cak sta vise ako ti stave kompletnu lepu navlaku, nema sta ni da tamni...z:)
Znaju zubari sta rade... misli samo na to kad sednes u tu groznu stolicu...
A koliko ce da kosta mozda to i nije tako pozitivna vest. Mislim da nece biti jeftino... z:(
 
SVETOVID nemoj da brineš, sada ti je stomatolog upravo stavio lek kako bi umrtvio živac i nakon toga taj zub više neće boleti i prilikom popravke jer kada je živac zuba zdrav tada se osećaju bolovi a sada će ti taj živac izvaditi i ti nećeš ništa osetiti (bar to znam iz iskustva) a tačno, postepeno će ti zub poplaviti, ali uradiće ti navlaku, super.z:)
 

Back
Top