Knjige i casopisi o psima??

* Mrvica *

Veoma poznat
Poruka
11.403
Pa ovako...mene naprimer zanima koji casopis o psima ciate ili koju ste knjigu procitali?? z:)
Bio je i onaj Pet magazin i bas mi se svideo casopis ali su pekinuli sa izdavanjem posle 4 broja ( ne nzma zasto) z:(
Pa me zanima da li mozda vi znate za neki casopis o psima ? z:)
Ili da nam kazete koju ste knjigu procitali o njima i vase utiske.. z:)
Ako vec postoji tema izvinjavam se na dupliranju z:(
 
Imam neku enciklopediju...staru...kupljenu jos '91 godine

I imam gomilu onih casopisa "Moj pas"...ustvari,ne secam se gde su tacno,moracu da pogledam...dugo ih vec ne kupujem :)


I citala sam neku mnogo dobru enciklopediju,ali ne mogu da se setim ko je pisao... (kosta oko 6 hiljada,ako ne i vise)
U njoj ima sve o psima...i anatomija i ponasanje i rase...ma sve....
Da je jeftinija kupila bih je odmah :rida:
to stvarno vredi imati
 
Imam neku enciklopediju...staru...kupljenu jos '91 godine

I imam gomilu onih casopisa "Moj pas"...ustvari,ne secam se gde su tacno,moracu da pogledam...dugo ih vec ne kupujem :)


I citala sam neku mnogo dobru enciklopediju,ali ne mogu da se setim ko je pisao... (kosta oko 6 hiljada,ako ne i vise)
U njoj ima sve o psima...i anatomija i ponasanje i rase...ma sve....
Da je jeftinija kupila bih je odmah :rida:
to stvarno vredi imati

:aha:
I nemoj da places :mazi:
bilo bi dobro kad bi neko setio da napravi dobar casopis o psima :aha: z:)
I da ja sma videla dosta tih enciklopedija..:)
Ali i sta ce mi kad imam vas..:)))
 
Ja sam i citao knjigu "Marli i ja" i gledao istoimeni film. Utisci su fenomenalni :) Fenomalna je i knjiga, a film da ne pricam :D

Imam i dvije enciklopedije o psima, jedna je mnogo stara al ima veliki broj rasa i opisi. Druga je kraca, mada je solidna ;)
 
Imam neku jako staru knjigu Moj pas, u njoj su obrađene neke osnovne činjenice o psima i njihovom gajenju i sve u to vreme priznate rase sa prostora SFRJ, i mislim da još uvek negde imam pozamašnu kolekciju Zova, Života pasa, Mog psa... Jedino Zov i dalje izlazi, kupila sam ga prošlog meseca i uopšte mi se više ne sviđa, čini mi se da lovci i ribolovci imaju još više prostora nego ranije a da sa neke stručne, veterinarske strane (mislim da edukativne textove poput onog serijala Nikolete Novak o sterilizaciji i Denisove serije o displaziji kukova i laktova) više nije nizašta.
 
Svaki mjesec dobivam od kinološkog časopis "Moj pas", u Srbiji sam znala kupovati neke, e sad kako se zovu... Mislim da je jedan Show pas, Moj pas (to je bio cijeli broj posvećen goldenima)....
Čitala sam neke knjige o lovačkim psima, zatim od Silvane "Moj prvi zlatni retriver", o agilityu ali ipak najdraža i najvrijednija knjiga koju imam je sa samog Cruftsa - od Valerie Foss "The Ultimate Golden Retriever". Biblija pasmine!
 
JOAN PALMER - Slikovna enciklopedija pasa.
m_25007.jpg

Bogato slikovno opremljen priručnik sa stručnim uputama za 235 psećih vrsta uz podjele na skupine Zemlje porijekla, glavna obilježja l način skrbi za svaku određenu vrstu Podaci o 79 rijetkih vrsta pasa Opsežan uvod uključuje povijest psa, canis familiaris te razvoj i nastajanje skupina pasmina Slikovni vodič strukovnih kinoloških izraza Neophodno štivo za sve veći broj ljubitelja pasa u cijelom svijetu. Slikovna enciklopedija pasa daje najopširniji i najsuvremeniji mogući pregled psećih pasmina danas. Uključujući više od dvjesto psećih vrsta, od faraonskog hrtolikog psa, koji je nekad lovio po pijesku starog Egipta, pa do vrlo cijenjenog šar-peija, od popularnog zlatnog retrivera do ljubitelja masa - jorkširskog terijera. Uvod pokriva povijest pasa, što seže cijelo tisućljeće unatrag sve od divljih pasa koji su se prvi ugrijali na vatri pračovjeka. Slijede poglavlja o anatomiji, fizionomiji te o psihologiji psa, a poseban pojmovnik je ilustriran primjerima pasmine iz enciklopedije. Slike, mape i crteži pokazuju kako su se određeni oblici i karakteristike razvili do skupina koje su danas priznate. Bogato ilustriran, ovaj priručnik raspoređen je na dvjesto jedanaest stranica, a pasmine su grupirane kako slijedi: psi za društvo i pratnju, radni psi, čuvari stada i ovčarski psi, tragači, lovački psi, terijeri i patuljasti psi. Porijeklo svake vrste je detaljizirano: posebnosti svake vrste su opisane kroz porijeklo, razvoj, karakteristike i ako ulazi u vrstu, područje rada (djelovanja). Prikazani su i standardi svake pasmine, kao i tabele sa sažetim informacijama o svakoj vrsti. Isto tako, uključeno je sedamdeset devet rijetkih vrsta, od helenskog tragača, do visoko specijaliziranog norveškog goniča pataka.

Kod:
http://rapidshare.com/files/311891503/Ilustrovana_enciklopedija_pasa.rar.html
Ili na:
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=WZWN1VRI

Password za oba linka:
Kod:
Dulle
 
Pas.Prirucnik za vlasnike.

Kod:
http://rapidshare.com/files/201647518/pas.pdf

No Password !

......................................................................................................................................

Kinologija.
Izdanje:Skolska knjiga Zagreb.

Kod:
 http://rapidshare.com/files/219412866/kinologija.pdf

No password !

..................................................................................................................................

Odgoj i obuka Psa.

Kod:
http://rapidshare.com/files/225333190/obuka.pdf

No Password !







Napomena !
Sve postavljene knjige su na Srpsko Hrvatskom pismu.
 
Imam neku enciklopediju...staru...kupljenu jos '91 godine

I imam gomilu onih casopisa "Moj pas"...ustvari,ne secam se gde su tacno,moracu da pogledam...dugo ih vec ne kupujem :)


I citala sam neku mnogo dobru enciklopediju,ali ne mogu da se setim ko je pisao... (kosta oko 6 hiljada,ako ne i vise)
U njoj ima sve o psima...i anatomija i ponasanje i rase...ma sve....
Da je jeftinija kupila bih je odmah :rida:
to stvarno vredi imati

Verujem da je knjiga o kojoj govoris,Larusova enciklopedija pasa,odgovara opisu.Ima sliku keruse i 2 mala stenca no na prednjoj korici,
 
Ja sam procitao 2 knjige Radeta Dakica Kice i to "Dalmatinac" i "Doberman".Pruzaju solidan izvor informacija.Procitao sam jos 2,3 knjige o psima u globalu,ali ne pamtim pisce.Od casopisa sam citao "Zov" i "Moj pas" ali vec dugo nisam kupio ni jedan.Kao sto neko ovde rece u Zovu je cesto jako mali broj stranica koje su posvecene psima.;)
 
Jel citao neko knjigu "Koju igru igra vas kucni ljubimac"? Jedna od retkih knjiga iz oblasti zoopsihologije. Dr Brus Fogl, poznati londonski veterinar, primenjuje transakcionu analizu na ponašanje kućnih ljubimaca i briljantno opisuje različite psihološke igre koje oni igraju sa svojim vlasnicima.
 
Novo izasla je knjiga o border koli. Knjiga se zove border koli ajnstajn medju psima ima 43 strane u njoj je napisano skoro sve sto se zna o ovoj rasi. Knjiga je nova.Iz knjige moze da se nauci mnogo stvari o border koliju.U knjizi je opisano o rasi,karakteristike,boje,inteligencija,izgled,njuh,oci,brzina,nastanak rase, ishrana,plivanje,dresura,border koli spasilac,zanimljivosti. . . U knjizi su navedeni i poznati ljudi koji su imali border kolija i poznati border koli.Ilustrovana je u boji.Nadamo se da ce vam se knjiga svideti i da cete naciti nesto novo o border koliju. 0605612108
Naslovna.jpg
 

Back
Top