Josipovicu preci Sejdiu od Tadica

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Ajmo opet malo o promenama u Zagrebu, politici bez opterecenja i slicnim glupostima koje slusamo od pobede Josipovica...

Predsjednik Kosova dolazi u Zagreb, Tadić ostaje u Beogradu

PREDSJEDNIK Kosova Fatmir Sejdiu dolazi na inauguraciju Ive Josipovića. Potvrđeno je to iz ureda kosovskog predsjednika kojeg ne zanimaju ultimatumi Borisa Tadića, te poručuje kako dolazi u Zagreb kao predstavnik slobodne i nezavisne države.

Ivo Josipović je, podsjećamo, izrazio želju da njegovoj inauguraciji sudjeluju svi predsjednici zemalja u regiji jer smatra kako su dobrosusjedski odnosi vitalni interes Hrvatske i kako bez njih ne može biti prosperiteta i stabilnosti na zapadnom Balkanu. No, nisu svi lideri u okruženju prema susjedima nastrojeni tako prijateljski kao Josipović.

Govorimo, naravno, o Borisu Tadiću koji i dalje ne želi dijeliti istu prostoriju (a ni Markov trg) s predsjednikom Kosova Sejdiuom niti bilo kojim visokim dužnosnikom te države. Srbija i dalje odbija priznati Kosovo, a Tadić je u više navrata ponovio kako to nikad neće ni učiniti. Shodno tome, danas je Tadić još jednom naglasio kako na Josipovićevu inauguraciju neće dolaziti ukoliko tamo bude i predsjednik Kosova.

"Srbija se mora pomiriti da je Kosovo danas neovisno i da ga je izgubila davno prije međunarodnog priznanja neovisnosti. Što se prije s tim suoče, bolje za njih", u nekoliko je navrata Josipović ponovio svoj stav prema Kosovu pa ne treba od njega očekivati da će kosovskog predsjednika "neslužbeno zamoliti" da ostane kod kuće kako bi počeo graditi odnose sa susjednom Srbijom koji su, dobrano zahvaljujući i posljednjim danima drugog Mesićevog mandata, u posljednje vrijeme hladni kao led.

"Tadić ima taj problem jer Srbija ima filozofiju prema kojoj ne mogu biti na istom skupu s predsjednikom Kosova. Mi smo Kosovo priznali i to je za nas zemlja kao i svaka druga", rekao je Josipović danas u razgovoru za Media servis posluživši se starom mantrom sportskih trenera - "koga nema, bez njega se može".

"Ja želim da Tadić dođe na inauguraciju i bit će mi žao ako ne dođe. Ali ako ne dođe neću to shvatiti kao akt neprijateljstva prema Hrvatskoj. Ako se ne sretnemo na mojoj inauguraciji, srest ćemo se negdje drugdje", rekao je Josipović, ali ipak istaknuo kako "vjeruje da to nije dobar put, ali Srbi ga sami biraju".
 
Ja ne bih rekao da je Josipovicu preci predsednik Kosova od predsednika Srbije...mislim da Josipovic na prvi pogled deluje kao veoma pametan i kulturan covek...a i nista on sad tu ne moze,jer on nije ni doneo odluku o priznanju Kosova...on je rekao da su pozivi poslati svim zemljama sa kojima Hrvatska ima diplomatske odnose,i da bi mu bilo drago da na inauguraciji vidi i predsednika Srbije,ali da ce razumeti ako se on tamo ne pojavi...mislim da je sa njegove strane veoma korektno i ispravno postupio...a normalno jei ocekivati da se onaj slepac Sejdiju pojavi na inauguraciji,jer oni jedva cekaju da ih neko pozove,a i ocekivana je bila odluka predsednika Tadica da ne ide u Zagreb zbog siptara...mada opet i tada treba imati u vidu da je i tu Josipovic rekao da razume odluku Tadica da ne dodje u Zagreb,i da mu je zao zbog toga,ali da ce biti drugih prilika da se njih dvojica sretnu...
 
Да, је желео добросуседске односе не би звао шиптара, али усташа остаје усташа, кроз обостран позив знао је како ћемо ми реаговати и после ко вам крив. Ми желимо сарадњу а ви је одбијате. Такву политику усташе воде вековима, а ми овце и верујемо њима. Па није чудо штро су сада они на страни оних сатаниста, а заборавило се како су се поздрављали у Другом светском рату. Нема више ни Јасеновца, ни Копривнице, ни Јадовна, ни Блеска и Олује, остше само наивни Срби који су веровали у правду и да је она на њиховој страни. То је одувек била званична политика усташа и она се икада није мењала, само су други типови на сцени а циљ је увек исти. Протерати и истребити православље!
 
Да, је желео добросуседске односе не би звао шиптара, али усташа остаје усташа, кроз обостран позив знао је како ћемо ми реаговати и после ко вам крив. Ми желимо сарадњу а ви је одбијате. Такву политику усташе воде вековима, а ми овце и верујемо њима. Па није чудо штро су сада они на страни оних сатаниста, а заборавило се како су се поздрављали у Другом светском рату. Нема више ни Јасеновца, ни Копривнице, ни Јадовна, ни Блеска и Олује, остше само наивни Срби који су веровали у правду и да је она на њиховој страни. То је одувек била званична политика усташа и она се икада није мењала, само су други типови на сцени а циљ је увек исти. Протерати и истребити православље!

Ne pada mi na pamet da branim Josipovica...ali zar je on priznao Kosovo?On je uputio poziv svim predsednicima zemalja sa kojima Hrvatska ima diplomatske odnose...znaci pozvali su i Srbiju...svi smo znali da ce Tadic glatko da odbije poziv jer ce na Pantovcak da ide siptar...a i oni su ti za zaljenje...predsednik Srbije glatko odbija poziv,dok predsednik Kosova jedva ceka bilo kakav poziv da se negde nacrta...kao pravi slepac!
 
Ne pada mi na pamet da branim Josipovica...ali zar je on priznao Kosovo?On je uputio poziv svim predsednicima zemalja sa kojima Hrvatska ima diplomatske odnose...znaci pozvali su i Srbiju...svi smo znali da ce Tadic glatko da odbije poziv jer ce na Pantovcak da ide siptar...a i oni su ti za zaljenje...predsednik Srbije glatko odbija poziv,dok predsednik Kosova jedva ceka bilo kakav poziv da se negde nacrta...kao pravi slepac!

Ако си прави политичар и желиш праве и добре односе са суседима онада мораш да водиш и рачуна када кога зовеш и примаш да не дође до овога што је сада испало. То је намерно урађено са циљем још једна у низу провокација на наш рачун. За кратко време се накупи доста. Посета Месића Косову, Помиловање убица Срба, Месић прети војном интервенцијом у Босни, а овај позива шиптара. Па да је и случајно, нешто је превише за кратко време, а политика се тако случајно не води. Она увек има неки зацртани циљ!
 
Ако си прави политичар и желиш праве и добре односе са суседима онада мораш да водиш и рачуна када кога зовеш и примаш да не дође до овога што је сада испало. То је намерно урађено са циљем још једна у низу провокација на наш рачун. За кратко време се накупи доста. Посета Месића Косову, Помиловање убица Срба, Месић прети војном интервенцијом у Босни, а овај позива шиптара. Па да је и случајно, нешто је превише за кратко време, а политика се тако случајно не води. Она увек има неки зацртани циљ!

Jedino se ne slazem sa tobom u vezi ovog poslednjeg...nije pozvan samo siptar...i nije on zvat posebno nesto...
 
Хрвати 'оће да нас нагузе, а ми им скидао гаће...

Можемо само да завидимо Хрватској... о којој ми лидерској позицији причамо, нико нас не **** 2%... Ова стока са власти је срозала углед, уништила економију и привреду, приватизовала све што миже да се приватизује, , покрала је паре из свих фондова и кредита које смо добили, распарчала нам државу, није задржала стабилну домаћу валуту...

Сад и могу мирне главе да оду, јер су завршили своју мисију...
 
Svakome ko je ovde iole pametan treba da je jasno da nema potrebe da se upusta sa tobom u bilo kakav dijalog...ti ovde sluzis da nas samo zabavljas,i nista vise od toga...

Mislim da njegova uloga nije za potcenjivanje, naprotiv.
Sto se tice teme ili naslova, pogresan je. Josipovic samo pokazuje da svako moze birati da li zeli dobrosusedske odnose sa Hrvatskom ili ne. Covek je pozvao sve, pa ko zeli nek izvoli
 
Докле мислите да се залуђујете тим смрадом од државе ! ?

Ко је уопште хрватска или неки јосиповић да се о њему оволико дискутуије ?

Та банана је увек тражила да је греје српско сунце иначе би остала пикавац од марихуане а сада испаде да је она нечему важна и битна !
 

Back
Top