Potrebna pomoc.......molim vas,pomozite!!!

Xoomor

Zainteresovan član
Poruka
310
Prvo,zelim samo da se izvinim ako sam otvorila temu na pogresnom mestu,ali nisam znala na kom drugom podforumu da je objavim...
Naime,rec je o mom bratu....rodjenom bratu.....bilo je to ovako:
Pre 2-3 godine,moj brat je bio malo bolestan ( a inace,on je u zivotu bio mnogo bolestan,i asmaticar je,i ima bronhitis,i nekoliko puta je mogao da umre,a lekari kazu, "da ga je samo cudo spaslo" ),imao je neki oblik gripa,ili nesto slicno. Kada je otisao kod lekara,njegov najbolji drug (imao ih je dvoje) ga je non-stop zvao da ostane kod njega da spava,i da kasnije idu na rodjendan zajedno.Ta ideja se mom bratu nije svidela,jer mu nije bilo dobro.Drug ga je zvao na svakih 2 minuta,ljutio se na njega jer nije hteo da ide sa njim,i sve ostalo. Zvao ga je sigurno 20ak puta,i nije uspeo da ga ubedi da krene sa njim. Te veceri,mom bratu su javili da mu je drug u bolnici i da je u komi,jer je imao udes motorom,na putu do mesta gde je bio taj rodjendan. Moj brat ga je sanjao posle mesec dana,i u snu se njegov drug bukvalno oprostio od njega.Te veceri je preminuo... Moj brat je bio apsolutno skrhan. Dve nedelje nije isao,jer nije bio sposoban za skolu (a jos mu je na sahrani nosio kovceg),i pao je u depresiju...
Nekako je to prebrodio (ni sam Bog ne zna kako),i juce ga je (deza vu) zvao drugi najbolji drug (njega zna odavno,iz osnovne,ali se u poslednje vreme BAS druze) da idu zajedno na pice i u grad. Moj brat nije hteo,jer nije bio raspolozen,ili nesto slicno....jednostavno nije mogao,i kraj. Ovaj ga je zvao i zvai,a moj brat opet nije hteo.
I jutros,moj brat je saznao da mu je drug doziveo saobracajnu nesrecu,da su morali da seku auto da bi ga izvukli iz njega,da je hitno prebacen u Beograd u bolnicu,i da ne znaju da li mu je zivot ugrozen ili ne (a za onog prvog su tvrdili da mu zivot nije u opasnosti). Ne oseca ruke i noge uopste......Moj brat je celog jutra i celog dana,i evo sad cele veceri place,nervira se,podseca se starog druga i jednostavno ce poludeti....
Sad da vas ja nesto priupitam......moja porodica i ja se veoma plasimo za njega.Da nije ovo neki znak.....identicna stvar kao sa njegovim proslim drugom: on ga je zvao,moj brat nije hteo da ide,i oboje su te veceri doziveli udes (samo sto se za ovog drugog jos nista ne zna,da li ce preziveti)....mi se stvarno plasimo za mojg brata.....da nisu ovo neki znaci?? Molim Vas pomozite,ocajni smo svi.....!!!!
 
Ako sam dobro razumeo u pitanju je strah od smrti.

Mladim ljudima je teshko da prihvate da je smrt neizbezna.
Smrt je nash prijatelj bash kao i rodjenje i zhivot.

Bolno je uvek al vremenom prestaje da bude uzasavajuce.

To ce ukapirati i pomiriti se sa stvarima kakve jesu.

Meni je lepa jedna pricha koja govori da svi padamo od trenutka kad smo se rodili.

Neko svoj pad provede pevajuci i ludirajuci se a neko vrishti uzasnut.

Padnu i jedni i drugi a sva lepota je u nacinu na koji provedesh pad.

Zato uzivajte svak u skladu sa svojom prirodom i karakterom.
 
Prvo,zelim samo da se izvinim ako sam otvorila temu na pogresnom mestu,ali nisam znala na kom drugom podforumu da je objavim...
Naime,rec je o mom bratu....rodjenom bratu.....bilo je to ovako:
Pre 2-3 godine,moj brat je bio malo bolestan ( a inace,on je u zivotu bio mnogo bolestan,i asmaticar je,i ima bronhitis,i nekoliko puta je mogao da umre,a lekari kazu, "da ga je samo cudo spaslo" ),imao je neki oblik gripa,ili nesto slicno. Kada je otisao kod lekara,njegov najbolji drug (imao ih je dvoje) ga je non-stop zvao da ostane kod njega da spava,i da kasnije idu na rodjendan zajedno.Ta ideja se mom bratu nije svidela,jer mu nije bilo dobro.Drug ga je zvao na svakih 2 minuta,ljutio se na njega jer nije hteo da ide sa njim,i sve ostalo. Zvao ga je sigurno 20ak puta,i nije uspeo da ga ubedi da krene sa njim. Te veceri,mom bratu su javili da mu je drug u bolnici i da je u komi,jer je imao udes motorom,na putu do mesta gde je bio taj rodjendan. Moj brat ga je sanjao posle mesec dana,i u snu se njegov drug bukvalno oprostio od njega.Te veceri je preminuo... Moj brat je bio apsolutno skrhan. Dve nedelje nije isao,jer nije bio sposoban za skolu (a jos mu je na sahrani nosio kovceg),i pao je u depresiju...
Nekako je to prebrodio (ni sam Bog ne zna kako),i juce ga je (deza vu) zvao drugi najbolji drug (njega zna odavno,iz osnovne,ali se u poslednje vreme BAS druze) da idu zajedno na pice i u grad. Moj brat nije hteo,jer nije bio raspolozen,ili nesto slicno....jednostavno nije mogao,i kraj. Ovaj ga je zvao i zvai,a moj brat opet nije hteo.
I jutros,moj brat je saznao da mu je drug doziveo saobracajnu nesrecu,da su morali da seku auto da bi ga izvukli iz njega,da je hitno prebacen u Beograd u bolnicu,i da ne znaju da li mu je zivot ugrozen ili ne (a za onog prvog su tvrdili da mu zivot nije u opasnosti). Ne oseca ruke i noge uopste......Moj brat je celog jutra i celog dana,i evo sad cele veceri place,nervira se,podseca se starog druga i jednostavno ce poludeti....
Sad da vas ja nesto priupitam......moja porodica i ja se veoma plasimo za njega.Da nije ovo neki znak.....identicna stvar kao sa njegovim proslim drugom: on ga je zvao,moj brat nije hteo da ide,i oboje su te veceri doziveli udes (samo sto se za ovog drugog jos nista ne zna,da li ce preziveti)....mi se stvarno plasimo za mojg brata.....da nisu ovo neki znaci?? Molim Vas pomozite,ocajni smo svi.....!!!!

Ne veruj u to da su to neki znaci.To je samo sujeverje.Ali reci mi zbog cega je skrhan?Ako je zbog znaka, onda ne treba da se nervira zbog toga.Mozda mu se to dogodilo podsvesno, ipak je to strasna situacija.
Ono za prvi put mislim da mozda ima neke naznake natprirodnog.Ali za ovo drugo mislim da je posledica prvog dogadjaja, i da se drugi san tvom bratu javio, da tako kazem, "podsvesno".
 
Buudala
Ako sam dobro razumeo u pitanju je strah od smrti.
Mladim ljudima je teshko da prihvate da je smrt neizbezna.
Smrt je nash prijatelj bash kao i rodjenje i zhivot.
Bolno je uvek al vremenom prestaje da bude uzasavajuce.

Sumnjam da je strah od smrti. Cinjenica da ljudi skoro smrt ni ne primecuju u svojim zivotima i da svom silinom, svim naporima grade KULE OD KARATA... pokazuje da su psiholoski mehanizmi odbrane veoma jaki u tom pitanju.

Kada je covek dosao do inteligencije a da vec nisu bili pripremljni takvi mehanzimi odbrane od smrti, prva svesna genereacija bila bi i poslednja.
Ovako, imamo posla sa voljom i njenim mehanizmima sto znaci da intelekt nema sta tu da trazi pa ni nasi saveti.
"Volja se ne da uciti".. Kao sto veicina ljudi nosi recimo mesinu sala na stomaku i vecina koristi nikotin i slicno . ..iako zna da je to pogresno pokazuje "MOC" razuma nad voljom. Skoro nikakva. VOLJA vlada!!!!!

Tako da Milicin brat...inace moje drage prijatlejice sa drustvene grupe "Klasicna muzika" pozdrav za Milicu.z:poz:
Dakle Milice, tvoj brat ima problem....depresiju.

Tesko ce se sa njom izboriti intelektulalnim putem...
ostaje da to preboli sam od sebe pogotovu sto patnja ...pred takvim dogadjajima i sudbinama nije da tako kazem "unistavajuca" nego u sebi nosi i veliku dozu uzvisenosti .. tkz."patosa".

Ostaje da tvoj brat to preboli sam od sebe mada ni strucna pomoc i neki antidepresiv nije na odmet ...za svaki slucaj. Bolje je ne rizikovati. Pozdrav!
 
What a bunch of bullshit!
no ofense,btw


Pod 1,intuicija,ok.......pored toga mora imati jos nesto,jer po ovoj prici,decko je rodjeni znak smrti drugih(voljenihz:cry:) . Izvuce se on,ali to nije poenta ove price....on se uvek izvuce,dok mu oni bliski umiru....to je mnogo bolnije nego pomisao da i sam umres

Pod 2,E sto mrzim kad neko pocne da lupa kako su sve to slucajnosti,sve je to u glavi,proci ce,nije vredno nervirati se oko toga.....nema nikakvih znakova.
...ovde nema mog odgovora.....pa,samo obrni sve ove reci,i eto ga. :)

Pod 3,A jos vise mrzim kad neko kaze da je sve to u psihi i da potrazi strucnu pomoc(citaj da ode kod psihijatra da bi ga ovaj strpao u ludaru).....bullshit,to su samo mocni i bogati smislili kako bi sprecavali verovanje u nadprirodnost.

Decko ima dar....pa sad,ne bih mogo to nazvati darom,ali sigurno ima neku nadprirodnu sposobnost..... nznm kako da objasnim ovo....

Happy koji je ovde reko "najprostije" i najmanje reci je imao najvise smisla...
Preporuka je ili da ga ljudi ne zovu na pice,ili da ih on ne odbija.

:S
 
Koliko sam shvatila ..devojka direktno ne pita sta je njenom bratu..to je vec jasno vec brine zbog ponavljanja iste price ...a malo je cudno zar ne...z:cry:

Zvoncice ne budi ***** Vidis da je devojka zabrinuta a obratila se na ovom forumu a kako vidim izgleda da je pogresila jer ovde ljudi ne shvataju ozbiljnost cele situacije i predlazu neke antidepresive ili alkohol i sta vec ne...

Naravno da je zabrinuta i za brata ali i za ponavljanje jer to zapravo brata najvise i muci! Verovatno covek oseca neku dozu krivice ili sta vec.. Po mom misljenju to sta se dogodilo ne moze da pripisuje sebi a pogotovo sto je velika verovatnoca da je to slucajnost u pitanju ili cudna koincidencija. Ok drug ga je molio da podje ali ne moze na sebe prebaciti odgovornost za to sta se dogodilo i ne treba da se uopste bavi tim, bar ne bez jedne ozbiljne distance na sve to.
 
Curdno....pogotovo ako neko ne veruje u slucajnosti,kao ja.... :S

Tvoj brat Milice je sigurno vazan,u nekom smislu. :S :|

Da,nema govora o slucajnosti.....Milice,mislim da na pogresnom mjestu trazis pomoc Svi mi mozemo izneti svoje misljenje koje je relativno i pitanje da li ti neko ovdje vjeruje ili ne... Ako se to zaista desilo i ako je sve tako kako si napisala,mislim da tvoja porodica i ti, a posebno tvoj brat,trebate shvatiti jako,jako,ozbiljno...To je stvarno previse cudno da bi se moglo shvatiti kao slucajnost...pogotovo sto se radi o dva najbolja druga......pa onda to sto ti je brat kako sama kazes bolestan odavno,par puta su mu se jedva izborili za zivot....a sada izbjege takve strasne stvari...i to dva puta.......auuuu... j bt...treba to prezivjeti i ostati normalan.....Ne znam,ja bih se na tvom mjestu obratila nekome ko stvarno moze pomoci (postoje ljudi koji mogu pomoci,zavisi sta ti mislis o tome?).....i da, i ja mislim da je tvoj brat vazan u nekom smislu...u veoma bitnom smislu :zpozdrav:
 
Zvoncice ne budi ***** Vidis da je devojka zabrinuta a obratila se na ovom forumu a kako vidim izgleda da je pogresila jer ovde ljudi ne shvataju ozbiljnost cele situacije i predlazu neke antidepresive ili alkohol i sta vec ne...

Naravno da je zabrinuta i za brata ali i za ponavljanje jer to zapravo brata najvise i muci! Verovatno covek oseca neku dozu krivice ili sta vec.. Po mom misljenju to sta se dogodilo ne moze da pripisuje sebi a pogotovo sto je velika verovatnoca da je to slucajnost u pitanju ili cudna koincidencija. Ok drug ga je molio da podje ali ne moze na sebe prebaciti odgovornost za to sta se dogodilo i ne treba da se uopste bavi tim, bar ne bez jedne ozbiljne distance na sve to.
mislim da je nemcoi potpuno u pravu, i pogotovo mislim da je pogresila sto se obartila ovom forumu, jer za sada pomoc nije dobila, niko se nije ni zainteresovao, samo pisu tek da se pise, mogu jos gore da povrede, mozda je sve slucajnost i treba da se nastavi dalje, vreme zaleci rane
 
Poslednja izmena:
Zvoncice ne budi ***** Vidis da je devojka zabrinuta a obratila se na ovom forumu a kako vidim izgleda da je pogresila jer ovde ljudi ne shvataju ozbiljnost cele situacije i predlazu neke antidepresive ili alkohol i sta vec ne...

Naravno da je zabrinuta i za brata ali i za ponavljanje jer to zapravo brata najvise i muci! Verovatno covek oseca neku dozu krivice ili sta vec.. Po mom misljenju to sta se dogodilo ne moze da pripisuje sebi a pogotovo sto je velika verovatnoca da je to slucajnost u pitanju ili cudna koincidencija. Ok drug ga je molio da podje ali ne moze na sebe prebaciti odgovornost za to sta se dogodilo i ne treba da se uopste bavi tim, bar ne bez jedne ozbiljne distance na sve to.

Nisam ja to rekao da bih ismevao. Normalno da je situacija cudna i ne verujem da je sve to cista slucajnost, ali ne verujem ni da je to razlog da covek pada u depresiju, vec da smisli sta bi mogao da radi sa necim sto mozda poseduje. Zbog toga i tako polusaljivi odgovori...
Dabome, postoje ljudi koji bi mogli da pomognu, ali sve zavisi od toga sta o tome misle Milica i njena porodica, kao sto je rekla vakatika. Uglavnom, posedovanje bilo kakvog dara nije razlog za depresiju...
 
Decko ima dar....pa sad,ne bih mogo to nazvati darom,ali sigurno ima neku nadprirodnu sposobnost..... nznm kako da objasnim ovo....

Happy koji je ovde reko "najprostije" i najmanje reci je imao najvise smisla...
Preporuka je ili da ga ljudi ne zovu na pice,ili da ih on ne odbija.

Ovo je greska kengure-vuce jer si u kontradikciji. Ako ima dar, to znaci da predoseti da je njemu samom zivot u opasnosti ili predoseca neku nesrecnu okolnost po druge ali to se sve manifestuje u pogledu potistenosti ili mrzovoljnosti, pa iz tog razloga odluci da ne ode, ne znaci da je on sam odgovoran za taj dogadjaj pa da ga ljudi ne zovu na pice ili da stalno odlazi. Sta bi se zapravo dogodilo da je otisao, zar bi tako sprecio nesrecu? Ako cemo tom linijom verovatno su relevantni i delovi u kom sanja svog druga....
 
Nema to veze sa natprirodnim pojavama to je samo zivot!!!
To je normalno ljudi umiru ginu i kad bi za svaku dragu osobu padali u tesku depresiju svi bi bili dusevni bolesnici!!!Ako misli da je on za to kriv sto nije krenuo na taj rodjendan i pice ako misli da bi to mozda promenilo nesto i okrivljuje sebe nije tacno nije kriv jednostavno se desilo to se desilo zivot ide dalje ozali se draga osoba i idemo dalje!!!To treba da rascisti on sam verovatno ima vise od 18 godina i do sad bi trebao da zna da se sranja desavaju!!!Moze samo da ga bude zao za druga i da ima tu normalnu tugu kao svako normalan a da okrivljuje sebe nikako!!!
 
Bog zeli tvog brata. Na nebu.

Glupost Da ga zeli na nebu,uzeo bi ga davno Zar nisi procitao cijeli tekst? Decko je bolestan od djetinjstva,dva puta mu je samo cudo spasilo zivot...a tek ova dva slucaja sa ta dva druga...pa da ga Bog zeli gore,do sad bi ga uzeo...toliko puta je decko izbjegao smrt....Ne lupaj bezveze i ne plasi djevojku Ona trazi da joj neko pomogne a ne odmogne
 

Back
Top