Bravo plavi kosarkasi

snaja88:
Bodiroga i Obradovic- Smrtonosna kombinacija!

Jesi li ti normalna? Stvano se izvinjavam na ovakvim recima, ali ne znam sta da ti kazem. Pa da nije njih Jugoslavija ni ne bi kosarkaska zemlja! Oni su nas proslavili, cim ljudi naprave jedno s**nje vi ih ocrnite. Naravno da su krivi, ali da nije njih ti ne bi znala sta je kosarka! Kriv vam je predsednik koji je dobio naredjenje da unisti kosarku, kad vec moram da kazem.
 
snaja88:
Bodiroga i Obradovic- Smrtonosna kombinacija!
Ali bukvalno :D

:shock: :shock: :shock: Девојчице још си млада и не разумеш неке ствари!
Чинјеница је да је Дејан одиграо лоше на ОИ, али заборавлјаш са каквим екипама је Обрад чинио немогуће (`98 нпр.) и ко их је вадио...Бодирога наравно!
P.S. Надам се да је ово горе само твоја шала. Спортски поздрав
 
nije kriv bodiroga, kriv je obradovic sto ga drzao na parketu u onako ocajnom izdanju. a sta tek reci sto je rakocevica iskljucio iz rotacije, forsirao sut vujanica, smesno.
a zadnji napad kao da su igrali otvaranje tomasevica za 3 poena, zaista akcija za udzbenike plavih majstora
sve u svemu, vise nismo u vrhu kosarke i to je realnost
 
ljudi to neshto nije u reprez.. ok u samoj reprezentaciji u zelji u motivaciji u odnosu mejdu igracima i prema drzhavi
pa ono kad su pobedjivali to su bili ljudi koji su se dokazivali i koji su u stvari i poticali iz exyu. oni su i imali neku drzhavu
a sta je ovo sad.. samo da zarade pare, napune 22 i odu i sad kao treba da igraju za neswhto sto ni nema ime..pa ni ne osecaju to
obrad radi u svom klubu i svima je vazniji njihov klub. a i nisu ni uigrani to je pod 2 problem
ja ovako pretpostavljam, a shta vi mislite
 
ma ljudi,koji Obradovic,koji Bodiroga...u kosarku na ovim prostorima usao je BIZNIS i politika.....i tako,sada je to sve klasican "srpski posao"....i ko je onda lud da se sa takvim glupostima bakce?.....Bodiroga?,Stojakovic?,Divac?....ti ljudi su pametni i ne zele da imaju nikakve veze sa tim

prvo je na slican nacin UNISTEN nas fudbal,sada je to kosarka.....mozda ce doci na red odbojka i tako dalje
 
Mislim da je problem u nasem mentalitetu,u preuvelicavanju licnih vrednosti.Dok smo osvajali zlata i ostala odlicja ,imali smo stvarno majstore i to njih 10-ak i to je dokazani kvalitet (i to i danas dokazuju svojim humanitarnim akcijama,da podsetim da je pre nekoliko nedelja Vlade poklonio decjoj bolnici inkubator),ovi danas nemaju kvalitet (cast Bodirogi iako je odigrao katastrofalno) i to je ocigledno .Mi smo na pr. od Tomasevica napravili novog Divca a ovaj je debil nad debilima ,osim visine nema nista drugo,majmun izrastao pa ga stavili pod kos ,ali nije on kriv .Krivi smo mi sto smo od njega i njemu slicnih napravili zvezde ,pa taj decko je za prelazak u Buducnost onomad dobio oko 1 000 000 DM !!!!!! pa za te pare ,taj bi trebao da pojede (barem)one kineze sve zajedno sa dresovima!!! Prema tome ta misljenja ,jadni oni, mogu i oni neki put da izgube,nemaju ime ni himnu zemlje za koju igraju,itd...su gluposti ,IMAJU DA IGRAJU I DA POBEDJUJU ili uza zid pa metak u celo(sto bi rekao Danilo Bata Stojkovic u Ko to tamo peva).Kod nas ljudi rade za 150 evra ,muce se, deca i ljudi gladuju,a oni su zahvaljujuci tom narodu i njegovoj podrsci (nije bitno sto nema himnu i zastavu),postali ono sto jesu i IMA TO DA MU VRATE! !!!!
 
Fantomm:
Mi smo na pr. od Tomasevica napravili novog Divca a ovaj je debil nad debilima ,osim visine nema nista drugo,majmun izrastao pa ga stavili pod kos ,ali nije on kriv .
Niko nije od Tomasevica napravio novog Divca, tacno se zna ko je Divac, i koliko je Tomasevic losiji od njega.
Medjutim, cinjenica je i to da Tomasevic definitivno nije debil, (iako mi nikada nije bio drag), i da su njegovi skokovi i uhvacene lopte daleko od beskorisnih.
Takodje je cinjenica da ne zna da puca slobodna bacanja, nikad nije ni znao, ali to ga opet ne cini debilom.
Budi realan.
 
Kad je na prijelazu osamdesetih u devedesete srušen Berlinski zid i kad se raspala tvorevina zvana Jugoslavija, europski košarkaški poredak (minus SAD) dobio je nove okvire. Trajalo je to gotovo desetljeće i pol, noseći sa sobom sve dobro, ali i sve loše iz onog vremena. U Ateni se napokon sve raspalo. Posljednja iz čuvenog trolista (Hrvatska, Rusija, SiCG) koji je otvorio novo vrijeme, reprezentacija SiCG, u Ateni izgubila je četiri od pet utakmica.
Izgubila bi i svih pet da je u posljednjem napadu Italije Basile podigao glavu. Svjetski prvak, olimpijsko srebro, europski prvak, najviše igrača u NBA ligi, sve to krasilo je posljednjih godina košarku naših istočnih susjeda. Njima je košarka bila sve i više od toga, kao nama nogomet, no imali su problem. Problem koji je nas zadesio još 1996. u Atlanti i koji nas još drži u nokdaunu, problem koji je Ruse pratio od samog početka. Željko Obradović doveo je u Atenu momčad koja je željela zlato, koja je bila uvjerena da će isprašiti tur Amerikancima, koji se ovdje ne osjećaju baš sjajno. No, zaboravili su da na Igrama nije samo SAD. Predrag Stojaković poslao je poruku da može doći u reprezentaciju tek 8. kolovoza, Obradović se zahvalio, Divac je otkazao, nije mogao niti Rebrača, Jarić se ozlijedio... Srbi i Crnogorci nisu bili u punom sastavu, a jedini pravi i veliki Dejan Bodiroga igrao je prilično skromno. Sveukupno, premalo za četvrtfinale. Yao Ming i skupina Kineza samo su im posljednji opalili pljusku. Bila je to i posljednja pljuska improvizaciji, napuhanosti i prepotenciji. Košarka je evoluirala. I dok su nekad jedino naši košarkaši mogli dodavati loptu iza leđa, danas to čini cijeli svijet.

Hrvatska je zvjezdane trenutke imala u prvoj polovici devedesetih s momčadi koja je iznikla u nekom bivšem sustavu. Mladih, velikih i novih nije bilo ili smo u njima tražili neka stara vremena, što je bila utopija. Sve skupa odvelo nas je to u košarku iz vremena kada se i počeo stvarati mit, prije četrdesetak godina. Trenutačno igramo na nekakvoj "Balkanijadi" u Bugarskoj i učimo stvari iznova. Ne, nećemo se izvući iz gliba, jer u košarci sustav ne postoji, postoje samo tipovi koji žele u NBA kako bi podigli milijun dolara i ostvarili životni cilj. Pravih talenata nema!

U SiCG bilo je nešto bolje jer je sustav kreiran baš tamo, pa su ga oni gurali nekoliko godina duže nego mi. Galamom i samodopadnošću Srbi i Crnogorci slavili su velike medalje, donosili uspjehe i naivno upali u zamku. Baza ipak nije bila tako široka kako se isprva činilo, pa su do NBA lige stigli razni Čabarkape, Miličići, Pavlovići i slični. I sustav se urušio. Bila je SiCG tek šesta na lanjskom EP-u, a sad će u dvoboj za 11. mjesto na OI!

Rusi, iako ih, poput nas, nema na OI, na najboljem su putu da se trgnu iz letargije. U rusku košarku, u klubove, uletio je velik novac, a trenutačno izvan ruske lige igra tek jedan veliki košarkaš, Andrej Kiriljenko u Utah Jazzu, ali on je košarkaški svemirac. Svi ostali su kod kuće, s bogatim ugovorima. U sustavu, u staroj bazi.
 
bambimolester:
Svjetski prvak, olimpijsko srebro, europski prvak, najviše igrača u NBA ligi, sve to krasilo je posljednjih godina košarku naših istočnih susjeda. Njima je košarka bila sve i više od toga, kao nama nogomet

Ооо фудбалска велесило :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Иако се у глобалу слажемо, иако су ово биле вероватно најгоре ОИ од како освајамо медалје (1970), иако играмо GOODYEAR лигу која је највеће зло за наше клубове и само диже квалитет ваше патетичне кошарке (и пуни джепове), иако...
прерано си нас отписао! Ако Бог да па следеће године европско у Београду дочекамо комплетни...биће оргије :twisted:
Биће као оно '89 у "вашој лепој" (западно-српској покрајини :twisted: ) када су сви падали са 20 и више разлике!
И де, не лјути се
 
Koliko se ja razumem u sport ,igrac koji je u rangu ili nosi titulu svetskog prvaka ,koji zaradjuje par miliona eura godisnje ,u bilo kom sportu ,NEMA PRAVO da kaze ,pa znas ,ja slabo sutiram slobodna bacanja ili na pr: bojim se da zakucam i postignem siguran poen jer ce me onaj tamo udariti po ruci itd ... Pa zamislite kad bi neko rekao za Saleta Djordjevic ,on je dobar Play ali mu nesto trojke ne idu dobro??!! Zna se da danas centri ,maksimalno treniraju izvodjenje slobodnih bacanja jer su oni po novim statistikama najcesci izvodjaci.Primer Divca (opet Divac,sta cu kad je CAR),koji ima jako dobar procenat slobodnih bacanja ,a bogami ubaci i po koju trojku.
Sto se tice Tomasevica (da ne kazem debila),niko ne osporava njegove skokove (iako mislim da je to cisto stvar visine),ali to nije dovoljno da bi neko bio vrhunski igrac ili da bi se uzela medalja na Olimpijadi.Treba malo-mnogo vise !
SAMO KOMPLETAN IGRAC JE I VRHUNSKI IGRAC ,a mi toga vise nemamo (osim Bodiroge iako je odigrao ocajno).
Zato takvima kao sto su Dejancic ,bih preporucio da idu na prolece lepo u Grocku i neka pomazu onim jadnim seljacima da poberu voce ,jedino tako moze NAMA (ovom napacenom narodu) da pomognu i ucine neko dobro delo ,ako su stvarno "tako" lepi i visoki i dobro "skacu".
 
Ljuba82:
snaja88:
Bodiroga i Obradovic- Smrtonosna kombinacija!
Ali bukvalno :D

:shock: :shock: :shock: Девојчице још си млада и не разумеш неке ствари!
Чинјеница је да је Дејан одиграо лоше на ОИ, али заборавлјаш са каквим екипама је Обрад чинио немогуће (`98 нпр.) и ко их је вадио...Бодирога наравно!
P.S. Надам се да је ово горе само твоја шала. Спортски поздрав
E pa druze, ja ako sam mlada ne mora da znaci da su svi oko mene mladi. Jer i vecina matorih misli isto kao i ja. Pitaj nekog iz porodice sta misle o ovome, verovtno nista dobro :roll: .
E pa to mi i smeta,Bodiroga nas je vadio,kojke godine? 98'? Ne moze samo on da zivi od stare slave. Nije on Divac(koji je jos slavan) i nikada nece biti kao on. Jer,niko nece biti kao on. Divac je najbolji kosarkas u istoriji nase zemlje,male i velike,najvisse je doprineo tom sportu. I samo zbog toga, niko ne treba da se predstavlja da je veci od njega
 

Back
Top