OPREZ BESNILO !

Tamnavac

Zainteresovan član
Poruka
220
Informacija preuzeta sa portala Ministarstva http://www.minpolj.sr.gov.yu
pod sekcijom Veterina gde možete preuzeti pdf verzije izdatih Rešenja .
U prilogu se nalazi SPISAK sa područjima pod besnilom proglašenim u Novembru i decembru 09
Bilten LoBi br 2 DOPUNA SPISAK PODRUČJA POD BESNILOM

Područja zaražena besnilom
Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Torak u opštini Žitište, i u lovištu „Stari Begej", proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Aleksandrovo u opštini Nova Crnja, i u lovištu „Koštanac", proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.


Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Lipolist u opštini Šabac, i u lovištu „Miloševica", proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Banatsko Višnjićevo u opštini Žitište, i u lovištu „Stari Begej", proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

28.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Susek(vikend naselje Koruška), u opštini Beočin, i u lovištu „Čot“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

28.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Melenci, u opštini Zrenjanin, i u lovištu „Begej“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

28.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Ruma, u opštini Buđanovci, i u lovištu „Srem“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

28.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Kaona, u opštini Lučani, i u lovištu „Dragačevo“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

16.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Pećani-Umka, u opštini Čukarica, i u lovištu „Topčiderska Reka“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

16.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Sečanj, u opštini Sečanj, i u lovištu „Vučjak“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

11.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Kravlji Do, u opštini Malo Crniće , i u lovištu „Orlovača“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

11.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Davidovac, u opštini Kladovo , i u lovištu „Ključ“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

09.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Sibač, u opštini Pećinci , i u lovištu „Obedska Bara“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

03.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Aleksandrovac, u opštini Aleksandrovac , i u lovištu „Župa“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

03.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Culine, u opštini Mali Zvornik , i u lovištu „Podrinje“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

02.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Alibunar, u opštini Alibunar , i u lovištu „Srednji Banat“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

02.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Gornje Jarušice, u opštini Kragujevac , i u lovištu „Lepenica“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

02.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Manđelos, u opštini Sremska Mitrovica , i u lovištu „Srem-Mačva“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

02.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Gonje, u opštini Sjenica , i u lovištu „Caričin Grad“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

02.12.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Korenita, u opštini Loznica , i u lovištu „Jadar“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

30.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Pilatovići, u opštini Požega , i u lovištu „Miloševo“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

30.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Krušedol, u opštini Irig , i u lovištu „Gornje Polje“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

17.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Krajišnik, u opštini Sečanj , i u lovištu „Vučjak“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Sutjeska, u opštini Sečanj , i u lovištu „Vučjak“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Vrdnik, u opštini Irig, i u lovištu „Gornje Polje“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Banatsko Karađorđevo, u opštini Žitište, i u lovištu „Trnovica“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Lenovac, u opštini Zaječar , i u lovištu „Kraljevica“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Popovac, u opštini Paraćin, i u lovištu „Crnica“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.

09.11.2009. Područje u poluprečniku od najmanje 3 km od žarišta u naseljenom mestu Kikinda, u opštini Kikinda , i u lovištu „Varoški Rit“, proglašava se ZARAŽENIM od zarazne bolesti životinja BESNILA.
 
DA NE BUDE ZABUNE!!!!!!!!!!

Besnilo je ozbiljna i velika tema, nije za onakav tip diksusije, a sem toga i opasna zarazna bolest, smrtonosna kako za zivotinje tako i za ljude, (sve toplokrvne organizme).

Besnilo na nekoj teritoriji proglasava Uprava za veterinu koja je deo ministartsva za poljoprivredu , NE LOVCI!
Lovci se godinama zlupotrebljavaju zbog toga jer niko ne sme da te izlozi opasnosti i posalje u region pod zarazom. Prva zona karantina je 3km precnika, a druga zona 10km precnika, zabranjuju se stocne pijace i izlozbe zivotinja a stocari iz tih podrucja ne mogu prodavati stoku itd...itd...besnilo utvrdjuje nadlezna institucija, Pasterov zavod Novi Sad i Institut Beograd, a kad utvrdi na osnovu analiza nadlezne instiutucije progalsavaju besnilo, ne lovci.LOVCI NE PROGLASAVAJU besnilo vec institucije na osnovu izvrsenih analiza i da postoji pravilnik o merama koje se sprovode za stavljanje pod kontrolu zaraze.
Dakle, nema veze sa tim da ce lovci sad da krenu u masakr pasa i macaka lutalica pa su zato progalsili lovci besnilo.
 
Poslednja izmena:
posto moderator sa zastite prava zivotinja redovno prati dogadjaje na delu lov i ribolov neka ide copy paste gornji post radi EDUKACIJE svojih clanova na njihovoj temi lov. zahvaljujem na saradnji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
traglisice.jpg

Trag lisice

Dužina 5 cm, širina 3-4 cm

http://www.srndac-visoko.co.ba/lisica.htm
 
Besnilo je opaka bolest kao divljih tako i domacih zivotinja kojoj se u Srbiji ne pridaje odgovarajuca paznja. Prava je sreca da nema ljudskih zrtava imajuci u vidu vise nego bahat odnos ljudi u Srbiji prema ovoj opasnosti. U Srbiji je konstantno prisutno silvaticno besnilo (besnilo koje je prisutno u prirodi kod divljih zivotinja), kod pasa i macaka je trenutno izrazeno besnilo koje se manifestuje u tihom obliku bez burne reakcije zarazene jedinke. Jedna od idiotskih stvari je i ta da vlasnici pasa i macaka namerno izbegavaju vakcinisanje svojih ljubimaca sto za posledicu moze da ima katastrofalne posledice kako za samu porodicu vlasnika tako i za ljude i zivotinje iz okruzenja.
 
Besnilo je opaka bolest kao divljih tako i domacih zivotinja kojoj se u Srbiji ne pridaje odgovarajuca paznja. Prava je sreca da nema ljudskih zrtava imajuci u vidu vise nego bahat odnos ljudi u Srbiji prema ovoj opasnosti. U Srbiji je konstantno prisutno silvaticno besnilo (besnilo koje je prisutno u prirodi kod divljih zivotinja), kod pasa i macaka je trenutno izrazeno besnilo koje se manifestuje u tihom obliku bez burne reakcije zarazene jedinke. Jedna od idiotskih stvari je i ta da vlasnici pasa i macaka namerno izbegavaju vakcinisanje svojih ljubimaca sto za posledicu moze da ima katastrofalne posledice kako za samu porodicu vlasnika tako i za ljude i zivotinje iz okruzenja.


Apsolutno si u pravu..:ok:
 
posto moderator sa zastite prava zivotinja redovno prati dogadjaje na delu lov i ribolov neka ide copy paste gornji post radi EDUKACIJE svojih clanova na njihovoj temi lov. zahvaljujem na saradnji.

Poslednji slucaj besnila na ljudima je u Srbiji zabelezen 1918. godine (pre JEDNOG VEKA!) na nekom salasu u Banatu kad su neki baba i deda bili zarazeni.......

Znaci, situacija je krajnje ozbiljna i dramaticna....:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Poslednji slucaj besnila na ljudima je u Srbiji zabelezen 1918. godine (pre JEDNOG VEKA!) na nekom salasu u Banatu kad su neki baba i deda bili zarazeni.......

Znaci, situacija je krajnje ozbiljna i dramaticna....:hahaha:

Nije tacna informacija.:eek:

Bilo ih je vise , ja bar znam za vise slucajeva, poslednji pre 3-4 godine ali ne znaci da ih nije bilo jos i posle toga samo zato sto ja nisam obavesten o tome i ne znam sta se gde desavalo. Zato ne bih mogao reci za nesto sto ne znam da ne postoji i da se nije desilo negde nekome. Poznajem licno ljude koje sam pomenuo.

p.s. ne znam samo kako neko moze da lupa tako nesto na tako ozbiljnoj temi i problemu. :rtfm:
retko koristim da neko "lupeta" ali ovo stvarno ne zasluzuje nikakvu bolju kvalifikaciju.
 
Nije tacna informacija.:eek:

Bilo ih je vise , ja bar znam za vise slucajeva, poslednji pre 3-4 godine ali ne znaci da ih nije bilo jos i posle toga samo zato sto ja nisam obavesten o tome i ne znam sta se gde desavalo. Zato ne bih mogao reci za nesto sto ne znam da ne postoji i da se nije desilo negde nekome. Poznajem licno ljude koje sam pomenuo.

p.s. ne znam samo kako neko moze da lupa tako nesto na tako ozbiljnoj temi i problemu. :rtfm:
retko koristim da neko "lupeta" ali ovo stvarno ne zasluzuje nikakvu bolju kvalifikaciju.

Da ne bi "lupetali", daj link gde, kada i kako su se zvali oboleli od besnila za koje ti "znas"?
 
Sedamdesetih godina , procitao sam u starim lovackim novinama bio je zarazen mladic na Sari koga je napao zarazeni medved.Uzasno se bahato ponašamo prema ovoj problematici koja nije ni malo naivna.
 
Tebi je do zezanja , sto i nije lose za zdav duh, ali Srbija ima ozbiljan problem sa besnilom koje je konstantno prisutno. E sad ne bi bilo lose probati sa metod koji su primenjivali cesi , nemci, vakcinacija divljih zivotinja putem mamaca koji su po podrucju razbacivani .
 
Tebi je do zezanja , sto i nije lose za zdav duh, ali Srbija ima ozbiljan problem sa besnilom koje je konstantno prisutno. E sad ne bi bilo lose probati sa metod koji su primenjivali cesi , nemci, vakcinacija divljih zivotinja putem mamaca koji su po podrucju razbacivani .

Dragi prijatelju, mislim da je i zubni karijes i najobicnija kijavica mnogo veci problem u Srbiji od besnila, kada se racunaju ukupan broj obolelih i smrtni ishodi od istih u zadnjih recimo 100 godina.....

E sad, ko DUVA I ZASTO DUVA paniku o opasnosti od besnila - to bi ti trebao da znas.....;)
 
Da ne bi "lupetali", daj link gde, kada i kako su se zvali oboleli od besnila za koje ti "znas"?


znas, ja ne znam iz koje si ti price ovde banuo (mada mi je nesto bila poznata ona zvaka o kapitalcima, negde... kao da sam vec video to ) :think:

:hahaha::hahaha:
'oces da na forumu pisem imena ljudi koje znam ???

nije sve na linkovima i nije sve na netu a jos manje na forumima...postoji i stvarni zivot gde sreces ljude uzivo i sasvim sigurno neces o njima i njihovim problemima razglabati na forumu (tako je kod nas u srbiji ). Postoje i gomile radova na ovu temu ali nisu stavljene na net, treba i citati, papirne forme obrazovanja , tako se nauci malo vise...
 
nije sve na linkovima i nije sve na netu a jos manje na forumima...postoji i stvarni zivot gde sreces ljude uzivo i sasvim sigurno neces o njima i njihovim problemima razglabati na forumu (tako je kod nas u srbiji ). Postoje i gomile radova na ovu temu ali nisu stavljene na net, treba i citati, papirne forme obrazovanja , tako se nauci malo vise...

A postoji i ono sto samo znaju lovci i niko vise.......:mrgreen:
 

Back
Top