SVM izašao iz gradske vlasti u Subotici

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
Subotica - Savez vojvođanskih Mađara izašao je juče iz gradske izvršne vlasti u Subotici, a predsednik te stranke Ištvan Pastor, optužio je Demokratsku stranku za kršenje koalicionog dogovora i za „politički prepad“. Povod za ovaj čin bio je nezadovoljstvo SVM zbog predloga o smanjenju broja članova Gradskog veća, zbog čega su odbornici SVM napustili zasedanje gradskog parlamenta, a članovi Veća iz ove stranke dali ostavke.

Oglasite se na www.danas.rs

Predlog je nakon toga usvojen bez njihovog prisustva, čime je broj članova Gradskog veća smanjen sa deset na osam. Do juče su DS i SVM imali po pet članova u ovom telu.

Gradonačelnik Saša Vučinić je negirao da je u pitanju politički obračun. Po njegovim rečima, rekonstrukcija gradskog veća omogućuje delu koalicije oko DS mehanizam za donošenje brzih odluka. Krajem decembra, u štampi se najavljivalo da će DS preuzeti vlast u Subotici, koju je delila sa SVM, kao protivmeru, zato što Pastorova stranka, iako deo vladajuće koalicije, nije glasala za budžet Srbije.

Kao što sam rekla kad je bila aktuelna priča sa budžetom - rasturiće se koalicije sa njima po Vojvodini. Pretpostavljam da sledi smena Egerešija sa čela Skupštine AP Vojvodine. z:D
 
pa ne verujem smenjivati Egeresija , ustvari ako ga i smene opet ce neki Madzar iz SVM biti na njegovom mestu , posto Tadic i Pajtic nisu ludi da ih tek tako isutiraju od sebe ,pa da posle nekih narednih izbora 100-150 iljada madjarskih glasova i 4-5 poslanika odu kod Tome , sa kojim vec ocijukaju.
 
SPS neće sigurno ni završiti kod naprednjaka ni pasti ispod cenzusa. Da li će posle sledećih izbora moći da se napravi većina u ovom sastavu ili će nam trebati još neko to ne znam ali u SPS sam sigurna isto koliko i u Tadića lično. Ne znam da li će se ići u vlast ili u opoziciju ali idemo samo zajedno ...
 
SPS neće sigurno ni završiti kod naprednjaka ni pasti ispod cenzusa. Da li će posle sledećih izbora moći da se napravi većina u ovom sastavu ili će nam trebati još neko to ne znam ali u SPS sam sigurna isto koliko i u Tadića lično. Ne znam da li će se ići u vlast ili u opoziciju ali idemo samo zajedno ...


U Srbiji nista nije sigurno. Tako je Ivica govorio ''Nista bez Kostunice'', a desnicari su i isto tako samouvereno verovali u vladu DSS-SRS-SPS, pa vidi sta se na kraju dogodilo...
 

Back
Top