Postoji vise programa za konvertovanje audio fajlova u mp3, ali s obzirom da sam najcesce koristio Audiograbber i da sam zadovoljan kvalitetom tih mp3 fajlova, objasnicu ukratko postupak grebovanja audio fajlova… Napominjem da je rad u ovom programu veoma jednostavan i da ce se i pocetnici snaci bez bilo kakvih problema…

Prvo ubacimo audio CD u opticki uredjaj… Nakon toga otvorimo program Audiograbber… Naravno, mozemo i prvo da otvorimo program pa tek onda ubacimo CD, sustinski se nista ne menja… Ukoliko se ne pojavi sadrzaj CD-a, moramo da kliknemo na prvo dugme Refresh… Pored svakog audio fajla postoji polje koje je cekirano… Ukoliko ne zelimo neki fajl da konvertujemo potrebno je da odcekiramo polje pored tog fajla…

Napominjem da u vecini slucajeva nije potrebno nikakvo podesavanje… Medjutim, klikom na trece dugme Settings, dobijamo prozor za podesavanja… Ovde je korisno videti da se po default podesavanjima dobijeni fajlovi smestaju u folder gde je sam program instaliran, odnosno C:\audiograbber…

Sledeci vazan korak je da se cekira polje ispod cetvrtog dugmeta… Ukoliko to polje nije cekirano, onda cemo umesto mp3 fajlova dobiti fajlove u wav formatu… Time se dobio fajl priblizno slicne velicine, dok se u slucaju konvertovanja u mp3 format dobija fajl koji je priblizno deset puta manji…

Kada smo definisali sva zeljena podesavanja, ostalo je jos da kliknemo na drugo dugme Grab… Proces grebovanja zapocinje… Grebovanje kompletnog audio CD-a traje svega par minuta…

Kada je proces grebovanja zavrsen, ostalo nam je jos da fajlove iskopiramo u zeljeni direktorijum, ukoliko to nismo podesili u opcijama…