POJAM vs REC vs MISHLJENJE
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: POJAM vs REC vs MISHLJENJE

Početnik
    Učlanjen
    21.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano POJAM vs REC vs MISHLJENJE

Zanimaju me misljennja u vezi sa relacijom jezik misljenje, jesu li potpuno ne zavisni jedan od drugog, ili su toliko vezani da je postojanje jednog nemoguce bez ovog drugog. Jeste li ikada razmisljali ima li trenutka kada ne mislimo, trenutka potpune tisine odsustva ilo kakvog razmisljanja? Mozemo li razmisljati i bez jezika? Molim samo da se zaobidju retardirana deca, gluvonemi, slepi, Robinzoni Krusoi i inteligentne zivotinje jer su neadekvatni i kao primeri a i kao argumenti.... Sta je jezik uopste, je li on "gospodar" ili "orudje" ?

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: JEZIK vs MISHLJENJE

Citat Original postavio debela_majka
    Zanimaju me misljennja u vezi sa relacijom jezik misljenje, jesu li potpuno ne zavisni jedan od drugog, ili su toliko vezani da je postojanje jednog nemoguce bez ovog drugog. Jeste li ikada razmisljali ima li trenutka kada ne mislimo, trenutka potpune tisine odsustva ilo kakvog razmisljanja? Mozemo li razmisljati i bez jezika? Molim samo da se zaobidju retardirana deca, gluvonemi, slepi, Robinzoni Krusoi i inteligentne zivotinje jer su neadekvatni i kao primeri a i kao argumenti.... Sta je jezik uopste, je li on "gospodar" ili "orudje" ?
    iz keca u kec!
    gospodar totalnog SVEOPSTEG NERAZUMEVANJA

Početnik
    Učlanjen
    21.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: JEZIK vs MISHLJENJE

Citat Original postavio kebda
    Citat Original postavio debela_majka
    iz keca u kec!
    gospodar totalnog SVEOPSTEG NERAZUMEVANJA
    hm? ni mi jasno, ajde malko recitije, pojasni...

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

sto se vise prica ljudi se sve manje razumeju.
    imao sam priliku da "komuniciram" sa nemicom i odlicno smo se razumeli rukama i nogama i onim nasim "tarzan englisom" i shvatio sam da je nepoznavanje jezika prednost jer nismo imali nesuglasica.
    evo sad ja kazem iz 1 u 1 i ti me nerazumes!
    ali bi me razumeo svaki kladionicar.

znaci jezik je gospodar jer ponekad kazemo ono sto mislimo a neki put ni sami nismo svesni sta smo zeleli da kazemo. i eto ga nesporazum.

da li si ikad ocijukala sa tipom. jesi i kad je progovorio sta se dogadja? fantazija o njemu nestaje u sekundi..

zakljucak : jezik je GOSPODAR koji nas razdvaja, moje skromno misljenje.
    zadovoljna?

Obećava
    Učlanjen
    03.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

mislim da bi iblo bolje da se pita pojam vs. rec vs. misljenje...

jer, zaista je pitanje da li pojam realno dakle objektivno postoji (obj. u danasnjem smislu reci)?
    jer, rec jeste entelehia misli... i to je jasno ko dan... ali sta je pojam... (znam i ja definiciju i znam je i objasniti ali...)pravo je pitanje... da li pojam postoji...

da li mislite pojmovima, recima ili slikama!??!?

Početnik
    Učlanjen
    21.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio BlackArtZoo
    mislim da bi iblo bolje da se pita pojam vs. rec vs. misljenje...

jer, zaista je pitanje da li pojam realno dakle objektivno postoji (obj. u danasnjem smislu reci)?
    jer, rec jeste entelehia misli... i to je jasno ko dan... ali sta je pojam... (znam i ja definiciju i znam je i objasniti ali...)pravo je pitanje... da li pojam postoji...

da li mislite pojmovima, recima ili slikama!??!?
    Jel sad u redu? :wink:
    Covece peti put zapocinjem i ne znam sta reci...uff pa dobro...ja mislim da mislim recima...kao i psihijatrijski slucajevi kada razmisljam cujem unutar sebe reci. Mislim da te tako. Pa bas zbog tog mog nazovi zakljucka ne znam je li ima misljenja izvan tih shema (pojmovi, slike,reci) Sad to mozda deluje da dodeljujem misljenju neku onostranost ali ne. Ili ne znam...To je jedan od problema...mislim o misljenju...Prokleti Kant...no kad smislim sta reci o misljenju ja cu bez ustezanja to i uciniti u formi jednostavnog recenickog niza...

Slične teme

1. Treba mi objektivno mishljenje...
    Autor Tinar u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 28.02.2007., 16:51
  2. Vashe mishljenje!!
    Autor majac u forumu Žene
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 30.11.2006., 21:08
  3. VASE MISHLJENJE O ........
    Autor Zena s greskom u forumu Arhiva
    Odgovora: 15