Vip android izazov

Ma nisam, dobrio sam pogresnu informaciju.. i sad mi krivo sto nisam na vreme proverio na njihovom sajtu...
Ali bez obzira na takmicenje razmisljam da ozbiljnije pocnem proucavati pomenutu materiju pa zato pitam sta misle drugi, koliko to moze biti isplativo kroz neko vreme kod nas na ovaj ili onaj nacin, svejedno.
 
mozda ti iphone bude isplativiji

u normalnom svetu, mada nismo ni mi daleko od njega, ali trziste je daleko manje, to radi ovako:
napravis program/igricu, das firmi koja to okaci na svoj servis za prodaju softvera (svi proizvodjaci mobilnih to imaju na svom sajtu), obicno sam odredis cenu (2-5$ po downloadu), i firma i ti delite zaradu.

za iphone uzimaju 40% cini mi se. negde vise, negde manje, kako ko


racunaj da ti ostane 2$ po komadu - ako napravis nesto dobro, i to preuzme 10.000 ljudi (realan broj), dobar si 20000$ :)
 
Uh lepa cifra. :) Ali to je za ostatak sveta... gde je trziste zasiceno, konkurencija velika, mnogo ideja vec realizovano.. tesko je izboriti se.
Ako kako stoje stvari kod nas? Uopste nemam nikakvu informaciju da li ljudi kupuju bilo kakav softver za telefon... Da li ima nade da ce se to i kod nas odomaciti... pa ponuditi neke stvari koje postoje u svetu ali za manje novaca. Mnogo aplikacija sa manjom vrednosti pa da se dodje do neke prihvatljive cifre.

Ali...Who dares wins, Rodney. z:)
Jeste! :)
 

Back
Top