Чанку мало.....Сад хоће нови Устав

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/172794/Canak-Bez-novog-ustava-Srbija-ne-moze-u-EU
Čanak: Bez novog ustava Srbija ne može u EU

Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak je ocenio da se u Srbiji neće dugo čekati na promenu Ustava jer bez novog ustava, nema ni pridruživanja Evropskoj Uniji.
Čanak je u intervjuu za današnji novosadski "Dnevnik" rekao da do istinske decentralizacije Srbije može da dođe tek posle promene Ustava.
On je najavio i da će uskoro razgovarati sa republičkim premijerom Mirkom Cvetkovićem o vraćanju imovine lokalnim samoupravama i pokrajini.
Ocenio je da je "apsolutno protivno zdravom razumu" da imovina koja se nalazi u Vojvodini, ne pripada pokrajini. "Zato ćemo napraviti jasan predlog šta u taj popis pokrajinske imovine treba da uđe, a mislim da će taj predlog na najbolji način
razotkriti i koje su stranke zaista provojvođanske, a koje samo pokušavaju da se takvima prikažu", naveo je lider LSV, koji je i predsednik Saveta za decentralizaciju Srbije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колико још штетних закона и политичких потеза,
све под плаштом придружовања Европској Унији....?
 
НИшта ново.Труди се Чанак да једнога дана почне да користи пасош Војводине,да не буде да га је џабе правио.

А како прљаву игру игра дебели Неша...Под плаштом интеграција у ЕУ, хоће да промени Устав,
како би имовину Србије изделио, да сваки следсећи потез
ка сецесионизму биде много лакши....
Питам се само, како мисли да ће добити већину....?
z:mrgreen:
 
А како прљаву игру игра дебели Неша...Под плаштом интеграција у ЕУ, хоће да промени Устав,
како би имовину Србије изделио, да сваки следсећи потез
ка сецесионизму биде много лакши....
Питам се само, како мисли да ће добити већину....?
z:mrgreen:

Да смо правна држава као што нисмо Чанак и слични њему одавно би били осуђени и своју сецесионистичку мисао би развијали из затвора.
 
bez novog ustava, nema ni pridruživanja Evropskoj Uniji.

Mantra svih stetocina i pedera na ovim prostorima.

'Ako X ili ako ne Y, onda - NISTA OD EU!'

Pri cemu se vrednosti X i Y menjaju u zavisnosti od sektaskih ubedjenja date stetocine, ali su uvek nesto suprotstavljeno interesima Srbije i protivno zeljama vecine. Transvestiti, autonomasi, narkomani, lezbejke, svako ima neku svoju formulicu da nam zapreti.

Hahah.
 
Крајње је време да се ДС одреди према изјавама Ненада Чанка, које ће он после ублажавати, омекшавати, рећи како је он у ствари највећи Србин још од Милоша Обилића..... Дебели заоштри до краја, па онда ублажи, и онда демократе одраде неку средњу варијанту како би доказали како они нису против војвођанских интереса, и тако миц по миц......
 
Pa činjenica da se Ustav treba menjati nije izmišljanje tople vode. Koliko ja znam regionalizacija je nešto što uglavnom prihvataju svi, samo što su problem mehanizmi i merila regionalizacije. Ukoliko bi do nje došlo, to bi značilo da se takva odluka treba usidriti u Ustavu.
Što se tiče imovine, u to ne ulazim. Mislim ipak da ona treba da bude u državnom vlasništvu, a da bude data na korišćenje regionima. Ali ja nisam pravnik, pa nisam merodavan da se izjašnjavam po tom pitanju.

Šteta što neki predlozi dolaze od Čanka ili Jovanovića, pa ih svi redom popljuju radi predlagača, a ne radi samih predloga.
 
Pa činjenica da se Ustav treba menjati nije izmišljanje tople vode. Koliko ja znam regionalizacija je nešto što uglavnom prihvataju svi, samo što su problem mehanizmi i merila regionalizacije. Ukoliko bi do nje došlo, to bi značilo da se takva odluka treba usidriti u Ustavu.
Što se tiče imovine, u to ne ulazim. Mislim ipak da ona treba da bude u državnom vlasništvu, a da bude data na korišćenje regionima. Ali ja nisam pravnik, pa nisam merodavan da se izjašnjavam po tom pitanju.

Šteta što neki predlozi dolaze od Čanka ili Jovanovića, pa ih svi redom popljuju radi predlagača, a ne radi samih predloga.

Слажем се да је регионализација потребна...
Али не на овај начин, уз уцену националних мањина....
 
Слажем се да је регионализација потребна...
Али не на овај начин, уз уцену националних мањина....

Ne treba dozvoliti nikome da ucenjuje državu, ali zato treba saslušati i manjine i dati im određene ustupke da ne bi došlo do ucena, konflikata i ostalih zayebancija.
Na kraju krajeva, regionalizacija treba da služi boljem funkcionisanju cele države, a do toga neće doći ako regioni sami budu nefunkcionalni.
Dakle, napraviti ustupke gde je to moguće, gde nije, ćao zdravo. Državni interes je iznad svačijeg drugog.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/172794/Canak-Bez-novog-ustava-Srbija-ne-moze-u-EU
Čanak: Bez novog ustava Srbija ne može u EU

Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak je ocenio da se u Srbiji neće dugo čekati na promenu Ustava jer bez novog ustava, nema ni pridruživanja Evropskoj Uniji.
Čanak je u intervjuu za današnji novosadski "Dnevnik" rekao da do istinske decentralizacije Srbije može da dođe tek posle promene Ustava.
On je najavio i da će uskoro razgovarati sa republičkim premijerom Mirkom Cvetkovićem o vraćanju imovine lokalnim samoupravama i pokrajini.
Ocenio je da je "apsolutno protivno zdravom razumu" da imovina koja se nalazi u Vojvodini, ne pripada pokrajini. "Zato ćemo napraviti jasan predlog šta u taj popis pokrajinske imovine treba da uđe, a mislim da će taj predlog na najbolji način
razotkriti i koje su stranke zaista provojvođanske, a koje samo pokušavaju da se takvima prikažu", naveo je lider LSV, koji je i predsednik Saveta za decentralizaciju Srbije.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колико још штетних закона и политичких потеза,
све под плаштом придружовања Европској Унији....?

Ма будалетина, нема никакав програм страначки..па мора да лупета...
Оће га он са читавих 2 посланика да промени...
 
Ne treba dozvoliti nikome da ucenjuje državu, ali zato treba saslušati i manjine i dati im određene ustupke da ne bi došlo do ucena, konflikata i ostalih zayebancija.
Na kraju krajeva, regionalizacija treba da služi boljem funkcionisanju cele države, a do toga neće doći ako regioni sami budu nefunkcionalni.
Dakle, napraviti ustupke gde je to moguće, gde nije, ćao zdravo. Državni interes je iznad svačijeg drugog.

Ово увек прихватам....
Али не знам, да ли си упознат, да је предлог регија урађен,
на основу неких параметара као што су положај, величина, географска повезаност,
......И Муслимани из Санџака су се побунили...
Њима је основни параметар, да сви Муслиману буду у једној регији...
А чињеница је да би то била најсиромашнија регија у држави,
што би сутра изазвало незадовољство и разне немире.
 
Poslednja izmena:
Ово увек прихватам....
Али не знам, да ли си упознат, да је предлог регија урађен,
на основу неких параметара као што су положај, величина, географска повезаност,
......И Муслимани из Санџака су се побунили...
Њима је основни параметар, да сви Муслиману буду у једној регији...
А чињеница је да би то била најсиромашнија регија у држави,
што би сутра изазвало незадовољство и разне немире.

Video sam mapu regiona i laički mogu da kažem da fino izgleda. Međutim, daleko sam od kompetencije da sudim o tome, jer to rade stručnjaci. Razumljiv je bes muslimanske manjine, nikome se to ne bi svidelo. Treba videti da li je moguće ubaciti ih sve u jednu regiju, ali ako ne Bože moj, idemo dalje.
 
Pa činjenica da se Ustav treba menjati nije izmišljanje tople vode. Koliko ja znam regionalizacija je nešto što uglavnom prihvataju svi, samo što su problem mehanizmi i merila regionalizacije. Ukoliko bi do nje došlo, to bi značilo da se takva odluka treba usidriti u Ustavu.
Što se tiče imovine, u to ne ulazim. Mislim ipak da ona treba da bude u državnom vlasništvu, a da bude data na korišćenje regionima. Ali ja nisam pravnik, pa nisam merodavan da se izjašnjavam po tom pitanju.

Šteta što neki predlozi dolaze od Čanka ili Jovanovića, pa ih svi redom popljuju radi predlagača, a ne radi samih predloga.
Због чега би требало мењати Устав ради остварења регионализације?
Постоје и закони и подзаконски акти којима је могуће регулисати сва питања везана за регионализацију а најпре оно што све највише брине, економско питање. Кроз законе је могуће доћи до суштинске регионализације (под суштинском подразумевам да се задовоље сви елементи које имају сличне регије на свету, у свакој држави која има регије) а да се појам региона не убацује у Устав јер Устав не обрађује питања економске природе, за то постоје закони.
Не треба нам више нова Југославија на територији Србије...
Што се тиче мањина, и до сада им је давано и преко сваке мере у односу на узоре које има садашња власт. Већина матичних земаља националних мањина се налази ту, око нас и свакоме је омогућено да потражи срећу тамо где мисли да ће је пре и ефикасније наћи.
 
Video sam mapu regiona i laički mogu da kažem da fino izgleda. Međutim, daleko sam od kompetencije da sudim o tome, jer to rade stručnjaci. Razumljiv je bes muslimanske manjine, nikome se to ne bi svidelo. Treba videti da li je moguće ubaciti ih sve u jednu regiju, ali ako ne Bože moj, idemo dalje.

А да ли знаш како је у Аустрији урађена регионализација....?
Познато је да тамо у јужном делу Аустрије, живи велики број Градишћанских Хрвата...
И они су тражили, да регије буду подељене хоризонталним линијама,
што би омогућило, да сви они остану у једној регији...
Међутим, стручњаци су проценили, да не постоји оправданост такве поделе
па су целу Аустрију поделили по регијама, ВЕРТИКАЛНИМ ПРАВИМ ЛИНИЈАМА. ТАКО ОВИ ОСТАШЕ МАЊИНА У СВАКОЈ РЕГИЈИ
 
Ne znam za te crte, Macak. Austrija ima neke tradicionalne regije poput Tirola ili Forarlberga. Nema tu neke narucite geometrije... cek, naci cu mapu.

Interesantno je da je ovaj poslednji jednom prilikom molio da bude prikljucen Svajcarskoj ali su ih Svajcarci sa gnusanjem odyebali :D

Mapa:

oekarte_en.gif
 
Ne znam za te crte, Macak. Austrija ima neke tradicionalne regije poput Tirola ili Forarlberga. Nema tu neke narucite geometrije... cek, naci cu mapu.

Interesantno je da je ovaj poslednji jednom prilikom molio da bude prikljucen Svajcarskoj ali su ih Svajcarci sa gnusanjem odyebali :D

Mapa:

oekarte_en.gif

У праву си, што се тиче тих традиционалних регија,
али колико сам успео прочитати, они имају и неку економску регионализацију...
 
Ne znam za te crte, Macak. Austrija ima neke tradicionalne regije poput Tirola ili Forarlberga. Nema tu neke narucite geometrije... cek, naci cu mapu.

Interesantno je da je ovaj poslednji jednom prilikom molio da bude prikljucen Svajcarskoj ali su ih Svajcarci sa gnusanjem odyebali :D

Mapa:

oekarte_en.gif

Da, Austrija ima regione koji su stvarani u prošlosti prirodnim putem, osim Beča, koji je izdvojen iz Donje Austrije (Lower Austria, Niederösterreich) radi toga što je glavni grad.

Kad pomenu referendum, ne znam kome je poznato da je Koruška (Carinthia, Kärnten) takođe imala referendum o spajanju sa Jugoslavijom nakon Prvog rata. Slovenačka manjina (i dalje veoma jaka) nije uspela da izglasa pripajanje i Koruška je ostala u Austriji.

I da, ne pravim neku razliku između Forarlberga i Švajcarske. Oba pričaju najružnijim nemačkim koji se zamisliti može.
 
Ово увек прихватам....
Али не знам, да ли си упознат, да је предлог регија урађен,
на основу неких параметара као што су положај, величина, географска повезаност,
......И Муслимани из Санџака су се побунили...
Њима је основни параметар, да сви Муслиману буду у једној регији...
А чињеница је да би то била најсиромашнија регија у држави,
што би сутра изазвало незадовољство и разне немире.

Macak, trazi se samo da se opstine Tutin i Novi Pazar pripoje zapadnoj regiji, znaci ne pravi se nikakva muslimanska regija, tu i dalje ostaju Uzice, Ivanjica, Pozega i sl. i u tom regionu ce i dalje Srbi biti vecina ...
Znaci ne ugrozavaju se Srbi ni na koji nacin ... Ja samo i dalje ne kontam zasto vam to toliko smeta, dal ce Novi Pazar biti u centralnom ili zapadnom regionu ...
 

Back
Top