Srbi katolici

Mici $:
E ajde nas sad ti majketi prosvetli pa nam reci kad smo to bili katolici?
pa pre nego se Rastko primio na svetu goru
zar i njegov cale nije 2 put krsteni Stefan Nemanja
a kako je prva srpska prestonica na balkanu bila Split, sta mislish, oni Srbi koji nisu bili pagani sta su mogli da budu?
 
упамтите бре већ једанпут оно што сви не срби знају а само срби не знају:

срби су сви они који говоре штокавским говором!!!!!!!!!!!!
 
Ovo sam prenio sa jednog drugog foruma.
Sto mislite ?




O Srbima!
CHAT_nik - 28. oktobar 2004 u 16.47 (*.tiscali.de)
mozda niste znali o srbima...

-srbe je na kosovu izdao srbin.
-poslje lazara,sljedeci kralj je bio karadjordje u mladosti je uzgajau svinje.hvalio se da je ubio svojim rukama 125 ljudi...cak i ocuha i brata.
karadjordja je ubio milos.
samo dva kralja su umrla prirodnom smrcu .
-aleksandrov otac petar I je ubio aleksandra obrenovica i njegovu zenu.
-aleksandra je u marselju ubio makedonac.
-za vrijeme aleksandrove vladavine je 19 000 hrvata osudjeno na robiju od 20 godina i vise,ni drugi narodi nisu bolje prosli.cak su i mnogi srbi zavrsili na robiji zbog politike.
-premijer stojadinovic je obozavao musolinija.
-vojska kraljevine jugoslavije uopce nije branila hrvatsku i sloveniju,nego se povukla u srbiju prije nego su vidjeli njemce.
-prvi 7 dana se predalo 100 srpski generala...od njih 130..
-osvajanjem beograda je upravljao jedan njemacki oficir heinz harmel sa jednim bataljonom.mislim da je bio nesto ko porucnik...
nakon osvajanja beograda dobio čak cin majora

itd...
bice jos



--------------------------------------------------------------------------------

CHAT_nik - 28. oktobar 2004 u 16.50 (*.tiscali.de)
ok..
da nastavim temu...
mozda niste znali da je jedini clan vlade kraljevine jugoslavije,koji nije htio potpisati pakt sa njemcima,bio ministar Vladko Maček...

general simovic je rekao da je jugoslavija pala...zbog hrvata.
medjutim,nije objasnio što se vojska povukla do srbije,prije nego je vidjela njemce...
,sto su se generali predali...i sto je drzava ostale bez vlade...
 
Ako si procitao istoriju zapada (Englezi,Francuzi...)- srednji vek onda znas koliko je ta istorija bila krvava - neuporedivo krvavija od istorije Srba. Samo mladi narodi nemaju takvu istoriju ali dok je ne iskuse izgleda da nema nista od `opamecivanja`. Sta mislis kako su Svajcarci postali ovako pitomi posle vekova uzaludnih medjusobnih ubijanja i izmedju sebe i sa drugima. Izgleda da kad je u pitanju kolektivna svest ne vazi da se pametan uci na svojim a budala na tudjim greskama. Samo me zabrinjava to sto razumni narodi koji dugo zive u miru, blagostanju i bez medjusobnih konflikta imaju najvecu stopu samoubistava i najnizu stopu nataliteta :?
 
igracina:
Ovo sam prenio sa jednog drugog foruma.
Sto mislite ?




O Srbima!
CHAT_nik - 28. oktobar 2004 u 16.47 (*.tiscali.de)
mozda niste znali o srbima...

-srbe je na kosovu izdao srbin.

Историјски је доказано да Вук Бранковић није издао на Косову, да је то касније накалемљена прича у косовској легенди.

-poslje lazara,sljedeci kralj je bio karadjordje

[b]Карађорђе краљ :?: :?: :?: :!: :!: :!:

u mladosti je uzgajau svinje.hvalio se da je ubio svojim rukama 125 ljudi...cak i ocuha i brata.
karadjordja je ubio milos.

Није лично Милош!И шта с тим?

samo dva kralja su umrla prirodnom smrcu .

Не оправдавам, али погледај друге европске и светске династије!-

aleksandrov otac petar I je ubio aleksandra obrenovica i njegovu zenu.

Не верујем да би се могло тако рећи!

-aleksandra je u marselju ubio makedonac.

Па?

-za vrijeme aleksandrove vladavine je 19 000 hrvata osudjeno na robiju od 20 godina i vise,ni drugi narodi nisu bolje prosli.cak su i mnogi srbi zavrsili na robiji zbog politike.

Не знам да ли је податак баш тачан. Не оправдавам Александрову владавину, али колико је људи завршило на робији у доба комунизма?!

-premijer stojadinovic je obozavao musolinija.
Па? Шта тиме доказујеш?

-vojska kraljevine jugoslavije uopce nije branila hrvatsku i sloveniju,nego se povukla u srbiju prije nego su vidjeli njemce.
По речи УОПЋЕ, која не постоји у ''црногорском''језику, јасно ми је коју си литературу користио! Шта су урадиле војске и владе других европских земаља?-

prvi 7 dana se predalo 100 srpski generala...od njih 130..
Хоћеш да извучеш неке закључке о српском народу из овога? Не знам шта тиме доказујеш!?Да, тако је било увек са ЈУГОСЛОВЕНСКОМ војском.-

osvajanjem beograda je upravljao jedan njemacki oficir heinz harmel sa jednim bataljonom.mislim da je bio nesto ko porucnik...
nakon osvajanja beograda dobio čak cin majora
И?


Прво сам мислила да си ''црногорки националиста'' ( што није негативна конотација !) који жели да истакне и велича свој народ. То је сасвим ОК ! Међутим, испоставља се да твој црногорски национализам постоји само ако је у функцији блаћења српског народа! Зашто мислиш да то што се сматраш Црногорцем и што ( претпостављам ) желиш да имаш сопствену државу, мора да буде базирано на мржњи према Србима, на доказивању српских слабости, мана, издаја, убистава? Извини, али ако мислиш да се може уопштено гледати на било који народ са ставом да су сви његови припадници кукавице, издајници, убице...бла, бла,...онда то није национализам него чисти НАЦИЗАМ!!!
И теби, као човеку који се залаже за ''црногорски'' језик не смета то што си из ''Монтенегра''??? Да ли је и та реч из ''црногорског'' језика???


П.С. Изгледа да се у ''црногорском''језику властите именице не пишу великим словом!!!??? :?
 
igracina:
Glupačo, nisam ja to pisao nego sam tuđe pisanje prenio sa drugog foruma.
Nevjerovatno, nekima ovđe sve treba da se nacrta !

Ето, кад човеку избијете аргументе из руке он не зна шта ће него почиње да вређа! Јадник!
Јасно ми је да си пренео са другог форума по речи ''уопће'', али је питање зашто си то пренео? Који су твоји мотиви за тако нешто? Шта си тиме желео да постигнеш, драги Монтенегринчићу?
 
БРАЋО СРБИ И ОСТАЛИ КОЈИ МРЗИТЕ СРБЕ ИЗ ДНА ДУШЕ,

ИЈЕКАВСКИ ИЗГОВОР ЈЕ ДЕО ШТКАВСКОГ ДИЈАЛЕКТА КОЈИ СЕ ЗОВЕ СРПСКИ НАЦИОНАЛНИ ГОВОР.

ШТО СЕ КАРАЂОРЂА ТИЧЕ, ЈЕСТ ДА ЈЕ ПОБИО МНОГЕ АЛ ЈЕ НА САБОРУ У ОРАШЦУ 1804. РЕКАО СРБИМА КОЈИ СУ ГА БИРАЛИ КАКО ЋЕ ДА ВЛАДА, А ОНИ СУ НА ТЕ УСЛОВЕ ПРИСТАЛИ. С ДРУГЕ СТРАНЕ, ЦРНОГОРСКИ КНЕЗ ДАНИЛО ЈЕ ОРГАНИЗОВАО ГЕНОЦИДНУ ПОЛИТИКУ ТЗВ. ИСТРАГЕ ПОТУРИЦА (ТАКО ТРЕБА!) ПА БИХ С ТЕ ТАЧКЕ ГЛЕДИШТА ЗАМОЛИО УВАЖЕНОГ СРБОМРЗЦА ИГРАЧИНУ ДА ВИШЕ НЕ С...Е У ВЕЗИ СА СРПСКИМ ТОПОВИМА, ТЕНКОВИМА ИТД. У ПОСЛЕДЊЕМ РАТУ СУ СРБИ ИМАЛИ ТО ШТО ИГРАЧИНА ПРИЧА ОД НАОРУЖАЊА С ТИМ ШТО ИГРАЧ НЕЋЕ ДА НАМ КАЖЕ И ДРУГУ СТРАНУ ИСТИНЕ, ТЈ, ДА СУ СРБИ РАТОВАЛИ ПРОТИВ ЦЕЛОГ НАТО ПАКТА КОЈИ ИМА И НУКЛЕАРНО НАОРУЖАЊЕ ПА СУ ИПАК НЕШТО ДОБИЛИ И ЧАК ИЗДРЖАЛИ 78 ДАНА БЕСОМУЧНОГ БОМБАРДОВАЊА ОД СВЕТСКЕ ХИПЕРСИЛЕ.
 
Hellen:
igracina:
Glupačo, nisam ja to pisao nego sam tuđe pisanje prenio sa drugog foruma.
Nevjerovatno, nekima ovđe sve treba da se nacrta !

Ето, кад човеку избијете аргументе из руке он не зна шта ће него почиње да вређа! Јадник!
Јасно ми је да си пренео са другог форума по речи ''уопће'', али је питање зашто си то пренео? Који су твоји мотиви за тако нешто? Шта си тиме желео да постигнеш, драги Монтенегринчићу?

Zasto jednostavno ne stanes pred ogledalo, ocesljas se i reces sama sebi: "Jeste bas sam glupa", nego to neces da priznas.

Objasni mi KOJE si ti to meni argumente "izbila iz ruke" ?
 
ЕЈ ИГРАЧ, ДАЛ ТИ УОПШТЕ КУЋИ И ИМАШ ОГЛЕДАЛО. ДА ГА ИМАШ ВЕРОВАТНО БИ ОНО ПОЦРВЕНЕЛО ОД СРАМОТЕ КО СЕ У ЊЕМУ ОГЛЕДА.
 
igracina:
Hellen:
igracina:
Glupačo, nisam ja to pisao nego sam tuđe pisanje prenio sa drugog foruma.
Nevjerovatno, nekima ovđe sve treba da se nacrta !

Ето, кад човеку избијете аргументе из руке он не зна шта ће него почиње да вређа! Јадник!
Јасно ми је да си пренео са другог форума по речи ''уопће'', али је питање зашто си то пренео? Који су твоји мотиви за тако нешто? Шта си тиме желео да постигнеш, драги Монтенегринчићу?

Zasto jednostavno ne stanes pred ogledalo, ocesljas se i reces sama sebi: "Jeste bas sam glupa", nego to neces da priznas.

Objasni mi KOJE si ti to meni argumente "izbila iz ruke" ?

Dobro bre splacinarko, opet tvoj praistorijski karakter izbija na videlo i to na kome? Na jednoj zeni! Sram te bilo!

Lepo ti je zenska odgovorila, ti svoj nacionalizam nalazis samo u srbofobiji... a secas se da ti je to jos neko pre nje rekao? To sam i ja primetio kada sam te pitao: "imas li ti jos nekog neprijatelja osim Srba"?

Sada u nedostatku argumenata u naslovima pises ko je koliko glup! Debilcicu, da me ne bi spustao na svoj nivo (rekao sam ti da meni slobodno mozes reci sta hoces, jer od takvih ja i ne mogu ocekivati nesto bolje), osetio si se povredjenim, jer sam prvo ja a sada i Helen, te matirali. Nemas argumenata pa u nedostatku vredjas ovde diskutante. Pravo da ti kazem, ja ne bih ni primetio ono sto je Helen analizirala, znam odavno odakle ti crpes informacije (a mi Srbi dobro poznajemo kakva je to filozofija) tako da uopste ne obracam paznju na tvoje komplekse (a toliko su jaki da ne mozes da ih iskalis ni na jednoj zeni, sramoto... bruko... junacino!).

Samo tako brate, pokazi junastvo tvoje Crnogorsko na jednoj zeni.

Kako te uopste nije sramota? Samo trazis nekog sa kim (i na koga bi iskalio bes i neznanje) bi iskalio svoju prostotu... sada ocekujes da ti odgovori?! Pih!

Daj batali nas i ne vredjaj vise nikog!
 
igracina:
Hellen:
igracina:
Glupačo, nisam ja to pisao nego sam tuđe pisanje prenio sa drugog foruma.
Nevjerovatno, nekima ovđe sve treba da se nacrta !

Ето, кад човеку избијете аргументе из руке он не зна шта ће него почиње да вређа! Јадник!
Јасно ми је да си пренео са другог форума по речи ''уопће'', али је питање зашто си то пренео? Који су твоји мотиви за тако нешто? Шта си тиме желео да постигнеш, драги Монтенегринчићу?

Zasto jednostavno ne stanes pred ogledalo, ocesljas se i reces sama sebi: "Jeste bas sam glupa", nego to neces da priznas.

Objasni mi KOJE si ti to meni argumente "izbila iz ruke" ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A, који те други разлози тако погађају, лепи мој, те тако губиш контролу? Што се ти мени тако нервираш, па истресаш своје фрустрације на некоме ко ти ништа увредљиво није рекао? Хоћемо ли да разговарамо сучељавајући мишљења или да се псујемо и вређамо?
Лепо те питах за разлоге због чега си нам све оно написао а ти одмах нападе незаштићено женско чељаде!
Ццццц...камо твоје чојство, ђетићу?
''Дивљу памет, а ћуд отровану
дивљи вепар има, а не човјек!'' :wink: :D
 
Treba napisati nesto o Srbima katolicima..i izmisliti neki znak na kojem se vidi da su pomirene one dve srednjovjekovne stranke "bogumila" i katolika,koje uzgred receno nisu ni isti to ljudi koji su danas..ne mozes reci da su to isti ljudi ako je onda bio katolik da je i danas katolik i obrnuto..to je ipak bilo pre 700-800 godina..i malo objasniti ljudima o tome vishe..a ne samo rekla kazala talalalala..

Npr.zna se da su nadvladali pocetkom 14 vijeka opet "bogumili" ad bi ponovo nadvladali katolici kada je bosna ostala prva slobodna drzava prema Turcima..da bi kasnije sirenjem pecke patriajrsije nadvladala pravoslavna vjera..
 
Немојте се свађати.... па истина је - постоје Срби католици, то смо ми :)

Иначе за оне који не знају католик значи васељенски - светски, а ми смо светски... светски, а наши :)

Ако сте инсинуирали да постоје Срби римокатолици - онда се опет у праву - они се зову Хрвати :)


Али сад озбиљно - не постоје Срби који нису хришћанске правослвне вероисповести... јер то је повезано, као и што је повезано код Јевреја... бити Србин, не значи имати држављанство републике Србије, или имати само српбске корене..

Баш сам недавно водио дискусију о томе са једним муслиманом из Старе Рашке, и задро он да ме удара са Уводом у држабу и право (заједно студирамо Правни), ал сам му рекао, брате ако ти кажеш да си са Марса, у реду, ја то поштујем, али си онда Марсовац србског порекла...
 
igracina:
Glupačo, nisam ja to pisao nego sam tuđe pisanje prenio sa drugog foruma.
Nevjerovatno, nekima ovđe sve treba da se nacrta !


Mogao bi da obratis paznju na recnik.Ipak je ona zensko, i bilo ko da je nema potrebe da se tako izrazavas.Niko te ne vredja pa nemoj ni ti druge
 
Angelico_Payne:
Немојте се свађати.... па истина је - постоје Срби католици, то смо ми :)

Иначе за оне који не знају католик значи васељенски - светски, а ми смо светски... светски, а наши :)

Ако сте инсинуирали да постоје Срби римокатолици - онда се опет у праву - они се зову Хрвати :)


Али сад озбиљно - не постоје Срби који нису хришћанске правослвне вероисповести... јер то је повезано, као и што је повезано код Јевреја... бити Србин, не значи имати држављанство републике Србије, или имати само српбске корене..

Баш сам недавно водио дискусију о томе са једним муслиманом из Старе Рашке, и задро он да ме удара са Уводом у држабу и право (заједно студирамо Правни), ал сам му рекао, брате ако ти кажеш да си са Марса, у реду, ја то поштујем, али си онда Марсовац србског порекла...


Nece oni da priznaju da srpskog porekla.Pa cim je Mesa Selimovic priznao da su mu koreni sroski odmah su ga se odrekli.Isti slucaj i sa Hrvatima.
 

Back
Top