Privatna lekarska praksa: da lil ne ?

Da li ste za privatnu lekarsku praksu u Srbiji?


  • Ukupno glasova
    20
  • Anketa je zatvorena .

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
"U Beogradu je danas otvoren prvi privatni Kliničko bolnički centar u Srbiji - „Beogradski KBC”, koji raspolaže sa sedam najsavremenijih operacionih sala.

Direktor Beogradskog KBC Miljko Ristić kazao je tom prilikom da će novootvorena ustanova, pružanjem zdravstvene nege na najvišem nivou, doprineti kompletnom zdravstvenom sistemu i statusu pacijenata u Srbiji.

Pacijenti će na jednom mestu dobiti kvalitetno lečenje i uslugu po uzoru na zemlje sa najjačim zdravstvenim sistemom, rekao je Ristić i dodao da će u narednom periodu u toj klinici biti zaposleno 140 ljudi."

(copy)

Apsolutno sam PROTIVNIK privatne lekarske prakse u zdravstvu!

To je nesto NAJNEHUMANIJE sto sam do sada u zivotu video!

Privatna praksa u zdravstvu drugim recima znaci da se mozete leciti samo ako IMATE MNOGO PARA!

Ako nemate - umrite, niko vas nece ni pogledati.

To je samo PUNJENJE DZEPOVA NOVCEM lekarima!

U privatnoj praksi lekari ne misle na pacijente, vec misle koliko ce ZARADITI.

Pogotovo je privatna lekarska praksa fatalna u zemljama koje su siromasne......
 
Poslednja izmena:
a nije nehumano sto je drzavno zdravstvo toliko neefikasno da moras za pregled ili ne daj boze nesto vise da cekas po pola godine i vise?

sve sto ce podici efikasnost zdravstvenog sistema u srbiji je dobrodoslo. ko ne moze da plati, ici ce kao i do sada u drzavne institucije, ko moze i pre svega hoce da plati imace izbor da ide u jednu ili drugu instituciju. redova i podmicivanja ima i ovako i onako,pa kad vec moras da platis u nekim situacijama bolje da platis legalno nego ilegalno.

zdravstveni sistem kao nesto u organizaciji drzave mora da postoji, ali je sasvim u redu da postoji i privatno zdravstvo,bolnice,ordinacije i slicno.
 
u ostalom secam se kada sam pre jedno desetak godina morala na svakih mesec dana da vadim krv sto je bilo posebno vazno kada sam morala da idem na pregled zbog kontrole terapije....i odem na institut za majku i dete i oni mi izvate krv i kazu mi da ce rezultati biti gotovi za tri nedelje :neutral:

1) ja moram da idem sledece nedelje kod doktora
2) u jednom periodu su mi se za svega dve nedelje dramaticno promenili rezultati koji su zahtevali hitnu promenu terapije zbog pratecih efekata...a ja moram tri nedelje da cekam :neutral: dobro posle sam i ovako i onako zavrsila u bolnici na duze vreme upravo zbog te promene,al sustina je ista.
 
Ono sto znam je da bih striktno zabranila da lekari rade i privatno i drzavno, neka se odluce ili jedno ili drugo, a ne oba. Drzava im uplacuje socijalno, imaju siguran posao itd, a oni taj posao otaljavaju
dok su privatno posveceniji. Sramota!

Sto se privatne prakse tice, nisam nesto ni za nju jer mogu da je priuste samo oni sa dubljim dzepom
ali ona postoji u svim zemljama. Sumnjam da se moze zabraniti.
 
a nije nehumano sto je drzavno zdravstvo toliko neefikasno da moras za pregled ili ne daj boze nesto vise da cekas po pola godine i vise?

sve sto ce podici efikasnost zdravstvenog sistema u srbiji je dobrodoslo. ko ne moze da plati, ici ce kao i do sada u drzavne institucije, ko moze i pre svega hoce da plati imace izbor da ide u jednu ili drugu instituciju. redova i podmicivanja ima i ovako i onako,pa kad vec moras da platis u nekim situacijama bolje da platis legalno nego ilegalno.

zdravstveni sistem kao nesto u organizaciji drzave mora da postoji, ali je sasvim u redu da postoji i privatno zdravstvo,bolnice,ordinacije i slicno.

Postovana, u vreme socijalizma privatna praksa nije postojala kod nas i zdravstvo je funkcionisalo kao sat.....

Danas ne funkcionise jer lekari NECE DA RADE i ocekuju privatnu praksu pa na tj nacin VRSE PRITISAK na politiku da im to odobi....

Daci Vam jedan primer, koji sam licno doziveo, a takvih primera ima BEZBROJ....

Komsinica me je zamolila da joj hitno dete odnesem na privatnu kliniku jer je bilo palo u komu...

Odneli smo devojcicu od godinu dana, ali na klinici NISU HTELI DA JE PRIME!

Zasto? Zato sto osiguravajuce drustvo gde je mala bila privatno osigurana nije odgovaralo na telefon!

Briga njih hoce li dete preziveti ili ne! Apsolutno ih to ne zanima....


Odneli smo ga na drzavnu kliniku gde je u zadnji cas bilo spaseno.

Ja licno sam dva dana lezao na privatnoj klinici...

To sam platio blizu 3.000 dolara! (Kompletan pansion u hotelu sa 4 zvezdice ovde kosta 60 $)

Pa sad ti vidi sta je privatna praksa. z:((
 
Ono sto znam je da bih striktno zabranila da lekari rade i privatno i drzavno, neka se odluce ili jedno ili drugo, a ne oba. Drzava im uplacuje socijalno, imaju siguran posao itd, a oni taj posao otaljavaju
dok su privatno posveceniji. Sramota!

Sto se privatne prakse tice, nisam nesto ni za nju jer mogu da je priuste samo oni sa dubljim dzepom
ali ona postoji u svim zemljama. Sumnjam da se moze zabraniti.

To je drugi veliki problem.

Lekari iz drzavnih bolnica KRADU SVE i nose na privatne klinike.

Zato u drzavnim bolnicama cesto nema ni alkohola ni gaze, a u privatnim ima i pticijeg mleka.

Ali kosta, trnu zubi....
 
Postovana, u vreme socijalizma privatna praksa nije postojala kod nas i zdravstvo je funkcionisalo kao sat.....(

to kako je funkcionisalo nekada nije bitno, vec je bitno to kako (ne) funkcionise sada. zabranom klinika neces povecati produktivnost u drzavnim bolnicama vec ces postici pretrpane cekaonice i redove. a to se vec postize na drugi nacin,podsticajima i kaznama ne bi li ti ljudi imali dovoljno motiva da rade. a ponekad pomislim da bi trebalo podici i paricipaciju,pa da se ne ide po doktorima jer ti dosadno kuci nego kad postoji stvarna potreba il si hronicni bolesnik.
 
To je nesto NAJNEHUMANIJE sto sam do sada u zivotu video!

Privatna praksa u zdravstvu drugim recima znaci da se mozete leciti samo ako IMATE MNOGO PARA!

Ako nemate - umrite, niko vas nece ni pogledati.

Kod nas je na snazi dvojni sistem. Mi imamo skoro univerzalno socijalno zdravstvo. Imamo i privatizovano.

Tako je i u, recimo, Britaniji - gde bas svi imaju pravo na besplatno lecenje kod NHS (national health service), pa i ja kao stranac sa dozvolom boravka, i to pokriva sve od adjuvansa protiv nadimanja do zamene kuka, bubrega i roznjace.

Oni koji zele komfornije sobe, krace liste cekanja na intervencije, brzi pristup specijalistima itd. placaju i privatno osiguranje, od kojih je najrasprostranjenije BUPA. BUPA ima svoje privatne bolnice, klinike i sve ostalo. Njihove musterije i dalje placaju porez kojim se finansira NHS i time solidarno potpomazu socijalno zdravstvo, ali ga ne koriste, cime smanjuju opterecenost i jacaju potencijale javnog zdravstva. Idealna situacija za svakog ko se brine za zdravlje nizih slojeva drustva.

U cemu je problem?

bupa.gif
 
"U Beogradu je danas otvoren prvi privatni Kliničko bolnički centar u Srbiji - „Beogradski KBC”, koji raspolaže sa sedam najsavremenijih operacionih sala.

Direktor Beogradskog KBC Miljko Ristić kazao je tom prilikom da će novootvorena ustanova, pružanjem zdravstvene nege na najvišem nivou, doprineti kompletnom zdravstvenom sistemu i statusu pacijenata u Srbiji.

Pacijenti će na jednom mestu dobiti kvalitetno lečenje i uslugu po uzoru na zemlje sa najjačim zdravstvenim sistemom, rekao je Ristić i dodao da će u narednom periodu u toj klinici biti zaposleno 140 ljudi."

(copy)

Apsolutno sam PROTIVNIK privatne lekarske prakse u zdravstvu!

To je nesto NAJNEHUMANIJE sto sam do sada u zivotu video!

Privatna praksa u zdravstvu drugim recima znaci da se mozete leciti samo ako IMATE MNOGO PARA!

Ako nemate - umrite, niko vas nece ni pogledati.

To je samo PUNJENJE DZEPOVA NOVCEM lekarima!

U privatnoj praksi lekari ne misle na pacijente, vec misle koliko ce ZARADITI.

Pogotovo je privatna lekarska praksa fatalna u zemljama koje su siromasne......

Уопште не треба да будеш противник приватног здравства.
Треба да се бориш да монополисти из министарства здравља дозволе да здравствени фонд буде заједнички и за државну и за приватну праксу, па да ти као господин човек можеш , за своје паре, да бираш где хоћеш да идеш- приватно или у државну установу.

У свету је то тако регулисано- као што издвајаш лову за државну установу у току године, од плате, тако се по истом принципу издваја и за приватно здравство (сам бираш где хоћеш да утрошиш свој новац!!!).

Али понављам још једном, ликови који седе у министарству здравља у Србији то не дозвољавају, јер хоће лову из здравственог фонда само за себе.
 
Kod nas je na snazi dvojni sistem. Mi imamo skoro univerzalno socijalno zdravstvo. Imamo i privatizovano.

Tako je i u, recimo, Britaniji - gde bas svi imaju pravo na besplatno lecenje kod NHS (national health service), pa i ja kao stranac sa dozvolom boravka, i to pokriva sve od adjuvansa protiv nadimanja do zamene kuka, bubrega i roznjace.

Oni koji zele komfornije sobe, krace liste cekanja na intervencije, brzi pristup specijalistima itd. placaju i privatno osiguranje, od kojih je najrasprostranjenije BUPA. BUPA ima svoje privatne bolnice, klinike i sve ostalo. Njihove musterije i dalje placaju porez kojim se finansira NHS i time solidarno potpomazu socijalno zdravstvo, ali ga ne koriste, cime smanjuju opterecenost i jacaju potencijale javnog zdravstva. Idealna situacija za svakog ko se brine za zdravlje nizih slojeva drustva.

U cemu je problem?

bupa.gif
tacno,ovo je sustina....nigde nema problema, sve jasno.
 
tacno,ovo je sustina....nigde nema problema, sve jasno.

To je tako u razvijenim zemljama gde ima svega DOSTA ZA SVE....

Gde STANDARD VRCINE moze sebi da priusti da se leci sa po 2.000$ dnevno i vise....

Srbija ne spada u te zemlje niti ce jos dugo ih dostici.

Idite da vidite kako funkcionise privatno zdravstvo u Juznoj Americi, u kapitalistickim zemljama u razvoju (kakva je i Srbija).

Odmah cete promenuti misljenje.
 
Ne podrzavam ni privatne skole,niti klinike i sve ostalo sto narodu sleduje bez naknade.

Mada neko ce reci da ako imas novca logicno je i da za te pare dobijes malo bolje,ali ni sa tim se ne slazem....jer u Srbiji skoro niko ko ima novca za privatne klinike i skole nije ga zaradio posteno....na ovaj ili onaj nacin,da se ne lazemo.

Em krades,em raslojavas drustvo zbog sebicnih pirova.
 
Уопште не треба да будеш противник приватног здравства.
Треба да се бориш да монополисти из министарства здравља дозволе да здравствени фонд буде заједнички и за државну и за приватну праксу, па да ти као господин човек можеш , за своје паре, да бираш где хоћеш да идеш- приватно или у државну установу.

У свету је то тако регулисано- као што издвајаш лову за државну установу у току године, од плате, тако се по истом принципу издваја и за приватно здравство (сам бираш где хоћеш да утрошиш свој новац!!!).

Али понављам још једном, ликови који седе у министарству здравља у Србији то не дозвољавају, јер хоће лову из здравственог фонда само за себе.

Draga Sofija, ja sam vec jako dugo u inostranstvu, u kapitalizmu, pa sam sve "beneficije" privatnog zdravstva osetio na svojoj kozi.

Meni o tome nista ne treba objasnjavati, sve mi je jasno.

Jos jednom da ti ponovim da zapamtis (a i ostali): NE POSTOJI NISTA NEHUMANIJE NA OVOM SVETU OD TOGA KADA SE ZDRAVLJE PRETVORI U ROBU, A LEKARI U TRGOVCE!"

Srbi ce to vrlo brzo osetiti na svojoj kozi kada budu stigli pred vrata privatnih bolnica sa infarktom u grudima, a tamo niko ne bude otvarao dok ne pokazu privatno osiguranje ili 5.000 eura u kesu....
 
pa ti zivis u latinoamerickoj zemlji u razvoju sta ocekujes :neutral: po razvijenim evropskim zemljama to vise nego dobro funkcionise. u spaniji i ybn ilegalni imigranti imaju pravo na besplatno zdravstvo,a ostali,koji imaju i oce da plate biraju gde ce i kako sa svojim novcem, ili ce pak i oni u drzavne klinike za koje im se u ostalom i skida od plate svakog meseca.
 
uzgred imala sam priliku da provedem izvesno vreme u jednoj latinoamerickoj zemlji i to o cemu ti pricas nije ni za porediti sa situacijom koju imamo u srbiji....sve je drugacije,pocev od kulture,uredjenja,klasa - pre svega enormne razlike u finansijskim sredstvima,tretmana u zavisnosti od statusa i reda gradjana kojem pripadas itd.....koliko god da je lose u srbiji, nema veze sa juznom amerikom.
 
pa ti zivis u latinoamerickoj zemlji u razvoju sta ocekujes :neutral: po razvijenim evropskim zemljama to vise nego dobro funkcionise. u spaniji i ybn ilegalni imigranti imaju pravo na besplatno zdravstvo,a ostali,koji imaju i oce da plate biraju gde ce i kako sa svojim novcem, ili ce pak i oni u drzavne klinike za koje im se u ostalom i skida od plate svakog meseca.

Pa zar ti mislis da je Srbija u rangu Spanije ili bilo koje druge zapadne evropske drzave?

Srbija je u rangu Urugvaja, Hondurasa, Bolivije ili nekih drugih juznoamerickih drzava i po razvijenosti i po prihodu po glavi stanovnika.


Spanija ima najrazvijenije zdravstvo u Evropi, mozda u svetu i bilo bi smesno primenjivati iste arsine i na Srbiju.
 
Pa zar ti mislis da je Srbija u rangu Spanije ili bilo koje druge zapadne evropske drzave?

Srbija je u rangu Urugvaja, Hondurasa, Bolivije ili nekih drugih juznoamerickih drzava i po razvijenosti i po prihodu po glavi stanovnika.


Spanija ima najrazvijenije zdravstvo u Evropi, mozda u svetu i bilo bi smesno primenjivati iste arsine i na Srbiju.
urugvaja mozda,al je urugvaj tamo jedna od "boljih" zemalja i sa mnogo vise evropskog stanovnistva i manjih razlika....za honduras ga dobro pretera...:neutral:

kolko god da smo bedni,sistem je slicniji evropskom i kako vreme prolazi sve ce se vise teziti da se izjednace, nego latinoamerickom i glupost je pokusavati da stavis u isti rang centralnoamericke zemlje i srbiju.
 
uzgred imala sam priliku da provedem izvesno vreme u jednoj latinoamerickoj zemlji i to o cemu ti pricas nije ni za porediti sa situacijom koju imamo u srbiji....sve je drugacije,pocev od kulture,uredjenja,klasa - pre svega enormne razlike u finansijskim sredstvima,tretmana u zavisnosti od statusa i reda gradjana kojem pripadas itd.....koliko god da je lose u srbiji, nema veze sa juznom amerikom.

Itekako duso ima veze.

Jedina je razlika sto je u Srbiji RASLOJAVANJE TEK POCELO.

U Latinskoj Americi kapitalizam je mnogo duze na sceni, pa je raslojavanje uglavnom zavrseno.

Srbija, sa 30 milijardi dolara duga i 10 miliona stanovnika je u veoma LOSEM POLOZAJU. Da ni ne spominjemo da je sve ono sto je donosilo dohodak davno rasprodato strancima..

Srbiju ceka sudbina najnerazvijenijih zemalja u svetu ako se osloni na liberalni kapitalizam u koji, izmedju ostalih zala, spada i privatna lekarska praksa.
 

Back
Top