Imamo situaciju 3

Poruka
22.606
Evo ja sad nešto sedim i razmišljam....i pokušavam da razjasnim sebi jednu stvar ali mi nešto ne ide....slušam ove što su braku i stalno nešto kukaju jedni na druge..odavno nisam čula da je neko rekao ‚‚e što je ova moja žena dobra‚‚ i obratno....pa se mislim šta su se koji moj i venčavali ako će stalno nešto da se žale, kukaju, gledaju da uhvate ‚‚krivinu‚‚ prvom prilikom...muvaju se preko neta jer je tako najbezbednije....itd.z:hm:


Ajd' nek mi neko objasni ovu pojavu!
 
Evo ja sad nešto sedim i razmišljam....i pokušavam da razjasnim sebi jednu stvar ali mi nešto ne ide....slušam ove što su braku i stalno nešto kukaju jedni na druge..odavno nisam čula da je neko rekao ‚‚e što je ova moja žena dobra‚‚ i obratno....pa se mislim šta su se koji moj i venčavali ako će stalno nešto da se žale, kukaju, gledaju da uhvate ‚‚krivinu‚‚ prvom prilikom...muvaju se preko neta jer je tako najbezbednije....itd.z:hm:


Ajd' nek mi neko objasni ovu pojavu!

:lol:

vreme čini svoje...

...sigurno da može i opširnije i detaljnije, al to će neko drugi...
 
Daj i ti kad si već tuz:)
Razumem ja da sve dosadi ali ipak ima ljudi koji nisu dugo u braku pa opet tako pričaju i žale se ko neke babe.....ili su se zahebali kod izbora?!:confused:

pa eto...sama si rekla...česta pojava je da se mladi ljudi zaljube, a svi znamo da u zaljubljenosti razum ne vodi baš mnogo...pa požure sa brakom i posle kad zaljubljenost polako ispari i razum počne da vlada, i karte počnu da se otkrivaju, bude im kriv đavo...sretna okolnost je ako u međuvremenu ne dođe dete...nesrećna je ako dođe dete koje kasnije kroz svoj razvoj trpi posledice nezrelosti svojih "roditelja"...
...kad smo već kod braka između mladih ljudi i dece - često se desi i situacija da naiđe bepče u stomaku koje ih natera na brak...mislim...ima tu još varijacija na temu deteta, al nije dete tema priče...

...tako da...to je to...
 
pa eto...sama si rekla...česta pojava je da se mladi ljudi zaljube, a svi znamo da u zaljubljenosti razum ne vodi baš mnogo...pa požure sa brakom i posle kad zaljubljenost polako ispari i razum počne da vlada, i karte počnu da se otkrivaju, bude im kriv đavo...sretna okolnost je ako u međuvremenu ne dođe dete...nesrećna je ako dođe dete koje kasnije kroz svoj razvoj trpi posledice nezrelosti svojih "roditelja"...
...kad smo već kod braka između mladih ljudi i dece - često se desi i situacija da naiđe bepče u stomaku koje ih natera na brak...mislim...ima tu još varijacija na temu deteta, al nije dete tema priče...

...tako da...to je to...

da i to je sve češći slučaj da se venčavaju zbog trudnoće pa posle jedan drugog optužuju kako su se ‚‚zarobili‚‚ z:(
 
Draga... Razmisli malo.. 21. vek uveliko u toku..
To sto odavno nisi cula, a ranije se slusalo to kako im je divno i bajno, nije zato sto ranije nije bilo tako, vec se samo manje znalo i pricalo. Samo drustvo je bilo stidljivije i intimnije, pa se nije toliko pricalo niti saznavalo o takvim stvarima. U danasnje vreme kada mozes prolazeci ulicom (ukoliko to zelis) da odradis sex na brzaka, kada je sve i svasta dostupno ljudima samo jednim klikom ili smsom, mnogo je lakse traziti, naci i uraditi ono za cim nam tela zude.... :P

Tako da to apsolutno nema veze sa sklapanjem braka, decom i bracnom zajednicom. ;)
 
Draga... Razmisli malo.. 21. vek uveliko u toku..
To sto odavno nisi cula, a ranije se slusalo to kako im je divno i bajno, nije zato sto ranije nije bilo tako, vec se samo manje znalo i pricalo. Samo drustvo je bilo stidljivije i intimnije, pa se nije toliko pricalo niti saznavalo o takvim stvarima. U danasnje vreme kada mozes prolazeci ulicom (ukoliko to zelis) da odradis sex na brzaka, kada je sve i svasta dostupno ljudima samo jednim klikom ili smsom, mnogo je lakse traziti, naci i uraditi ono za cim nam tela zude.... :P

Tako da to apsolutno nema veze sa sklapanjem braka, decom i bracnom zajednicom. ;)

Buahahahhaha. Reci mi da stvarno verujes u ovo sto si napisala? z:)
 
Evo ja sad nešto sedim i razmišljam....i pokušavam da razjasnim sebi jednu stvar ali mi nešto ne ide....slušam ove što su braku i stalno nešto kukaju jedni na druge..odavno nisam čula da je neko rekao ‚‚e što je ova moja žena dobra‚‚ i obratno....pa se mislim šta su se koji moj i venčavali ako će stalno nešto da se žale, kukaju, gledaju da uhvate ‚‚krivinu‚‚ prvom prilikom...muvaju se preko neta jer je tako najbezbednije....itd.z:hm:


Ajd' nek mi neko objasni ovu pojavu!

Udaj se,pa ce ti kroz nekoliko godina sve biti jasno
 
Evo ja sad nešto sedim i razmišljam....i pokušavam da razjasnim sebi jednu stvar ali mi nešto ne ide....slušam ove što su braku i stalno nešto kukaju jedni na druge..odavno nisam čula da je neko rekao ‚‚e što je ova moja žena dobra‚‚ i obratno....pa se mislim šta su se koji moj i venčavali ako će stalno nešto da se žale, kukaju, gledaju da uhvate ‚‚krivinu‚‚ prvom prilikom...muvaju se preko neta jer je tako najbezbednije....itd.z:hm:


Ajd' nek mi neko objasni ovu pojavu!
Немам појма, заиста.
Ево, мој бивши је мене увек и свуда стално хвалио.
Свима је причао како сам дивна, паметна, вредна, добра мајка и домаћица.
Просто ме чуди како ме досад ниједан од његових пријатеља није запросио. z:hm:
 
pa pod A: ljudi vole da *****ju i kukumaču čak i kada im je sasvim dobro što je najčešći slučaj

pod B: ljudi su skloni robovanju i trpeljivosti i održavanju forme bez sadržine, odnosno nepraćenju svojih želja i potreba
 
Roditeljstvo se ne svodi na puku fizichku prisutnost

Mislim da inache u nashem narodu imidz ozbiljne odrasle osobe podrazumeva da
1) bude stalno zabrinuta (da ne bi ispalo da je lakomislena)
2) stalno nezadovoljna ( da bi se videlo da je u toku a ne budala)
3) smatra supruzznika inferiornim ( da bi bilo jasno ko je gazda)
4) pluje po supruzzniku ( uloga zzrtve daje posebnu tezzinu i plemenitost )
5) uvek bude u pravu
 
...možda u zadnjih 10-tak godina........ sad se ne sećam kad sam videla fotografiju mladenaca a da mlada nema stomak:confused:......msm to je ipak pod moranjem a ne zato što su možda hteli da se venčajuz:hm:

da...ova tema podrazumeva pominjanje deteta kao nečega što natera nezrele ljude ili oni koji ga nisu još uvek poželeli - na brak , ali dete nije jedini razlog...
...ostali razlozi po mom mišljenju su i...
...kao što sam već naveo gore - zaslepljenost usled zaljubljenosti i posledica je pogrešna procena partnera, te prenagljivanje sa brakom...
...prezasićenost zbog svađa, a prezasićenje je takođe posledica loše procene u samom početku...
 

Back
Top