Likovne kolonije

Nisam učestvovao ali sam učestvovao u organizaciji tri likovne kolonije,da ne kažem organizovao.U pravu ste,koliko kvalitetnih slikara dovedete toliko je i kolonija uspešna.Težak je to posao.
 
Goscica:
gigule:
Šta mislite o likovnim kolonijama?
Da li ste bili na nekoj od kolonija? ...
Bila sam...neke su bile odlicne, neke ne....Puno zavisi i od selektora i od umetnika kakav ce kvalitet kolonije tj. uradjenih dela biti.Eto, nisam rekla nista novo, ali tako je...
Mnogo atraktivnije bi bile KULINARSKE kolonije, pa dok čorbica krčka usput udri po platnu. Inspiracija DE LUXE! :lol: :wink:
 
Espanol:
Goscica:
gigule:
Šta mislite o likovnim kolonijama?
Da li ste bili na nekoj od kolonija? ...
Bila sam...neke su bile odlicne, neke ne....Puno zavisi i od selektora i od umetnika kakav ce kvalitet kolonije tj. uradjenih dela biti.Eto, nisam rekla nista novo, ali tako je...
Mnogo atraktivnije bi bile KULINARSKE kolonije, pa dok čorbica krčka usput udri po platnu. Inspiracija DE LUXE! :lol: :wink:
Ma moze i jedno i drugo, proletos smo imali mnooogo dobru kuvaricu - profi....
 
Goscica:
Espanol:
Goscica:
gigule:
Šta mislite o likovnim kolonijama?
Da li ste bili na nekoj od kolonija? ...
Bila sam...neke su bile odlicne, neke ne....Puno zavisi i od selektora i od umetnika kakav ce kvalitet kolonije tj. uradjenih dela biti.Eto, nisam rekla nista novo, ali tako je...
Mnogo atraktivnije bi bile KULINARSKE kolonije, pa dok čorbica krčka usput udri po platnu. Inspiracija DE LUXE! :lol: :wink:
Ma moze i jedno i drugo, proletos smo imali mnooogo dobru kuvaricu - profi....
Ma nije štos u profi kuvarici, nego u dvostrukim umetnicima: kičica + varjačica, a? Kako bi to nazvali pa da zapalimo svet novom disciplinom. Sve bi ih razbili a usput i lepo prihodovali. :lol:
 
najgori su slikari koji se hvale sa 15-ak kolonija godisnje; po principu ja tebi krs od slike ti meni pecenje i vino...pravi boemski shit. pa valjda bi slike trebalo da se vrednuju vise od nedeljnog polupansiona, bar moje...
 
Mislim,ja ne znam za druge ali kolonija za koju ja znam,radi se o čelarevskoj koloniji koja je preseljena u takođe kaštel Dunđerskih ali u Kulpinu gde je Poljp.muzej,je više zezanje nego rad i to i slikara i organizatora.Nije da se ne radi ali brate ti slikari stvarno štancaju slike,čast izuzecima...I uvek dolaze isti slikari i uvek je isto i potpuno je sve izgubilo smisao...Pa baš bezveze...
Mislim,u početku mi je sve bilo zanimljivo,kao slikari,pa se družimo...ludilo,mi mali početnici kustosi uvek na usluzi...ali...svake godine je isto...Isti slikari,iste slike,dobro slične...
Zna li neko za tu koloniju uopšte?
 
gigule:
Mislim,ja ne znam za druge ali kolonija za koju ja znam,radi se o čelarevskoj koloniji koja je preseljena u takođe kaštel Dunđerskih ali u Kulpinu gde je Poljp.muzej,je više zezanje nego rad i to i slikara i organizatora.Nije da se ne radi ali brate ti slikari stvarno štancaju slike,čast izuzecima...I uvek dolaze isti slikari i uvek je isto i potpuno je sve izgubilo smisao...Pa baš bezveze...
Mislim,u početku mi je sve bilo zanimljivo,kao slikari,pa se družimo...ludilo,mi mali početnici kustosi uvek na usluzi...ali...svake godine je isto...Isti slikari,iste slike,dobro slične...
Zna li neko za tu koloniju uopšte?
Jel tu dolazi Petar Mojak?
 
gigule:
:lol:
...ma daj pričaj!
E majke mi te zovem na ajzložbu,kad bude!
A da ti pričam o slikaru,profesoru poznatom,koji nije ušao u kafanu od 1947g?Ma knjigu mogu da napišem o slikarima...ali kakav bi to galerista bio onda?Mogu da ti ispričam par anegdota samo... :wink: 8)Pozovi voleo bi da vidim tvoje radove.
 
Moje radove? Misliš iz osnovne škole...Šala.
Ja sam samo vezana, sada samo honorarno, za par muzeja (Poljoprivredni i Slovački narodni u Vojv.)...ali iz druge sam branše...etnologija...
Daj pričaj dalje ali manje misterije...
E i ako znaš nekoga ko je vredan pažnje mogu da preporučim kolegama,u Poljop. postoji divan galerijski prostor,prizemlje žitnog magacina,stvarno je super...ne zezam se...
 
gigule:
Moje radove? Misliš iz osnovne škole...Šala.
Ja sam samo vezana, sada samo honorarno, za par muzeja (Poljoprivredni i Slovački narodni u Vojv.)...ali iz druge sam branše...etnologija...
Daj pričaj dalje ali manje misterije...
E i ako znaš nekoga ko je vredan pažnje mogu da preporučim kolegama,u Poljop. postoji divan galerijski prostor,prizemlje žitnog magacina,stvarno je super...ne zezam se...
Znam i to izuzetnog,stvarno dobrog slikara.A mene zanima onaj muzej o žitu,hlebu...to tvoj resor??Dobar ti posao etnolog...zanimljivo.Znaš gde se nalazi taj muzej o hlebu kroz vekove???
 
To ti je nešto kao privatan muzej...Muzej hleba,mislim da je u Pećincima,... ili...ma,uglavnom negde u Sremu,a vlasnik je slikar Jeremija (ne znam prezime)...
A za onog slikara...videću.Javim kada saznam kada i da li postoje termini do nove godine ili može i posle...U principu,ako je dobar mislim da neće biti problema.A ako prođe,može odma da se iskoristi blizina B.Petrova i tamo da se izloži u Galeriji...Ali prvo skoči pa reci hop,jel tako...Videću šta mogu...
 
E moram da se dopunim,dakle ja mogu da povežem ljude:umetnika sa ljudima iz muzeja...Nisam ja nešto mnogo važna faca tamo da utičem ili bilo šta...
Ponuda važi i za druge umetnike,Gošćice npr. za tebe ali i ostale...Ono o detaljima može preko PP
 

Back
Top