Za legalizaciju kuce od 180 kvm u Beogradu DS trazi od 10.000 do 50.000 evra!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
Legalizacija ipak paprena!

Obećanje nadležnih da će građani po povoljnim cenama moći da legalizuju objekte očigledno je bila šala za lakoverne jer je cena legalizacije u pojedinim zonama veća nego do sada

I najnoviji pokušaj legalizacije bespravno sagrađenih objekata najverovatnije će propasti jer građani jednostavno nemaju para da plate onoliko koliko je zacrtala gradska vlast! Beograđani su ogorčeni jer je cena naknade za građevinsko zemljište previsoka u svim zonama, a za ekstrazonu čak i veća nego do sada.

Tako, na primer, ova naknada za legalizaciju kuće od 180 kvadrata u četvrtoj zoni, sa popustom na kvadraturu, košta čak 970.488 dinara, a u ekstrazoni neverovatnih 4.776.408! To je prevelika suma za prosečnog Beograđanina koji mesečno zarađuje manje od 40.000 dinara, pa građani poručuju da od ovakve legalizacije nema ništa.

Odobrili popuste

Visoku cenu nadležni pravdaju očuvanjem parkova i zelenih površina naročito u centru grada, a kako kažu, kada su obećavali jeftiniju legalizaciju, podrazumevali su odobravanje popusta. Iako je potpuno logično da legalizacija u Beogradu košta više nego u unutrašnjosti, zanimljiv je podatak da je, na primer, prva zona deset puta skuplja nego u Nišu.

Istina, uvedeni su popusti na kvadraturu i rok plaćanja, ali zbog spore administracije i neobaveštenih opštinskih službenika retko ko će uspeti da ostvari popust od 50 odsto koji se daje za jednokratnu uplatu do 1. marta 2010. godine.

Nove cene za naknadu za građevinsko zemljište osvanule su na sajtu Direkcije za građevinsko zemljište pre dva dana, a do tada su javnosti bile poznate samo cene za naknadu „za priključenje na magistralnu mrežu". Beograđanima, međutim, niko nije objasnio da će pored toga morati da plate otprilike još toliku naknadu „za priključenje na primarnu i sekundarnu mrežu"!

Ona se naplaćuje u zavisnosti od stepena uređenosti određene lokacije, a ušešće pojedinih elemenata infrastrukture iznosi: saobraćajnice 45 odsto, kanalizacija 35 odsto i vodovod 20 odsto.

Odakle nam pare?

- Odmah bih legalizovala kuću da imam para! Ali, odakle? Muž mi je nedavno preminuo, sama sam, ne mogu da izdvojim ni za ogradu, a kamoli toliko novaca za legalizaciju! Predala sam zahtev pre nekoliko godina. Ne verujem da ću moći da legalizujem jer ja novca nemam, a cene su previsoke - kaže penzionerka Anka Vizentin.

Sve opštine u Srbiji do 11. decembra prošle godine trebalo je da dostave podatke o nelegalnim objektima na svojoj teritoriji, ali to, od 167, do sada nije uradilo 30 opština, među kojima je šest beogradskih.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/95960/Legalizacija+ipak+paprena!.html


-------------

A vi nastavite da glasate za Tadica i DS z:D

Uskoro ce krenuti i kuce da vam ruse ako im ne iskesirate od 10 do 50.000 evra!

Ovo sto radi Tadiceva vlast nije nista drugo do LEGALIZOVANO DRZAVNO REKETIRANJE GRADJANA :rtfm: :evil:
 
Legalizacija ipak paprena!

Tako, na primer, ova naknada za legalizaciju kuće od 180 kvadrata u četvrtoj zoni, sa popustom na kvadraturu, košta čak 970.488 dinara, a u ekstrazoni neverovatnih 4.776.408! To je prevelika suma za prosečnog Beograđanina koji mesečno zarađuje manje od 40.000 dinara, pa građani poručuju da od ovakve legalizacije nema ništa.

Odobrili popuste

Istina, uvedeni su popusti na kvadraturu i rok plaćanja, ali zbog spore administracije i neobaveštenih opštinskih službenika retko ko će uspeti da ostvari popust od 50 odsto koji se daje za jednokratnu uplatu do 1. marta 2010. godine.


Odakle nam pare?

- Odmah bih legalizovala kuću da imam para! Ali, odakle? Muž mi je nedavno preminuo, sama sam, ne mogu da izdvojim ni za ogradu, a kamoli toliko novaca za legalizaciju! Predala sam zahtev pre nekoliko godina. Ne verujem da ću moći da legalizujem jer ja novca nemam, a cene su previsoke - kaže penzionerka Anka Vizentin.

A vi nastavite da glasate za Tadica i DS z:D

Uskoro ce krenuti i kuce da vam ruse ako im ne iskesirate od 10 do 50.000 evra!

Ovo sto radi Tadiceva vlast nije nista drugo do LEGALIZOVANO DRZAVNO REKETIRANJE GRADJANA :rtfm: :evil:

ODANDE ODAKLE I SVIMA NAMA KOJI SMO NAJPRE TO UPLATILI PA GRADILI KUĆU

ovo nije reket
samo pokušaj da mi koji sve plasćamo na vreme i po redu ne biudemo budale

(od para za dozvole kada smo gradili kuću mogli smo da je kompletno završimo, a ismo i dvadeset god je kuća jezavršena - komšije je nisu legalizovale i skroz je završile)
i ko je ispao budala
 
ODANDE ODAKLE I SVIMA NAMA KOJI SMO NAJPRE TO UPLATILI PA GRADILI KUĆU

ovo nije reket
samo pokušaj da mi koji sve plasćamo na vreme i po redu ne biudemo budale

(od para za dozvole kada smo gradili kuću mogli smo da je kompletno završimo, a ismo i dvadeset god je kuća jezavršena - komšije je nisu legalizovale i skroz je završile)
i ko je ispao budala

pa ako si ti ispala budala pa placala tadicevim lopovima reket tj tzv naknadu za gradjevinsko zemljiste ko ti je kriv zbog toga?

sta se zalis?

i sta hoces sad zbog toga da se ruse kuce ovoj sirotinji sto ih je gradila u raznim krnjacama, borcama, ovcama, rusnju, resniku, grockoj?
 
Neki od Cika Slobe dobijali stanove od 70 kvadrata za 1-2000 maraka, a neki finansirali kompletu infrastrukturu, asfalt, kanalizaciju, vodovod , struju , izgradnju kuce, i sad povrh svega toga treba da plate Tadicu od 10 do 50.000 evra po objektu i ako bi po osnovnoj logici Tadic njima trebao da plati te pare zato sto su ljudi izgradili infrastrukturu koju je trebala da gradi opstina.
 
pa ako si ti ispala budala pa placala tadicevim lopovima reket tj tzv naknadu za gradjevinsko zemljiste ko ti je kriv zbog toga?

sta se zalis?

i sta hoces sad zbog toga da se ruse kuce ovoj sirotinji sto ih je gradila u raznim krnjacama, borcama, ovcama, rusnju, resniku, grockoj?
da se ruse nego sta ,i da se tu napravi park i veliki maksi diskont u sredini , a ne da svako dodje na ledinu i jednog dana mu padne na pamet da dize tamo sta hoce , ko sto je Seselj delio njive bez ikakve dozvole i infrastrukture,kanalitacije , asvalta , telefona , vodovoda po Zemunu
uostalom sta su svi ti iz Borci , Ovci i Krnjaca dolazili koji moj u Beograd kad ne mogu da posteno i legalno rese stambeno pitanje ?
 
Poslednja izmena:
Bravo za Đilasa! :D Svi su jadni kad treba da legalizuju a kad grade onda imaju koliko treba ...

u seriji svih samoubilackih poteza ovaj vam je ubedljivo NAJBOLJI z:D

Jedva cekam kad krene narod da vas juri sa nozevima po ulicama i vesa po banderama kad krenete da im rusite kuce z:D

da ne pominjem vec koliko ce ovo da vas kosta u glasovima z:D
 
da se ruse nego sta ,i da se tu napravi park , a ne da svako dodje na ledinu i jednog dana mupadne na pamet da dize tamo sta hoce , ko sto je Seselj delio njive bez ikakve dozvole i infrastrukture,kanalitacije , asvalta , telefona , vodovoda po Zemunu
uostalom sta su svi ti iz Borci , Ovci i Krnjaca dolazili koji moj u Beograd kad ne mogu da posteno i legalno rese stambeno pitanje ?

ok rusite z:D

evo pocnite sutra. samo da vidim ko ce da upali bager. ima taj narod da vas pobije kao zeceve. klace vas tupim nozevima.

Da vidim te junake koji ce da poruse ljudima kuce koje oni grade prakticno ceo zivot i jos ih nisu zavrsili.

Jedva cekam.
 
pa ako si ti ispala budala pa placala tadicevim lopovima reket tj tzv naknadu za gradjevinsko zemljiste ko ti je kriv zbog toga?

sta se zalis?

i sta hoces sad zbog toga da se ruse kuce ovoj sirotinji sto ih je gradila u raznim krnjacama, borcama, ovcama, rusnju, resniku, grockoj?

Sirotinja gradi kuće od 180m2? :lol:
 
podrzavam rusenje nelegalnih objekata , udri Djilase ,ne zali granate !

Kako te nije sramota da to pišeš, većina izgradjenih objekata bez dozvole je iznudjeno, i oni su višer u pravu no oni koji su gradili sa dozvolom koja je plaćena korupcijom.

Evo sad ću da stavim moj tekst, post o ovoj temi, da vam otvorim slepilo pored očiju...
 
Primera radi Kaludjerica je najvece divlje naselje u Evropi. Imas tih naselja oko Beograda kolko hoces jos - primera radi Rusanj Ripanj Rakovica Krnjaca Borca Ovca itd.

Jedva cekam da vidim tog iz DS-a koji ce da upali bagere i krene da rusi redom kuce i ostavi na taj nacin najmanje 500.000 ljudi bez krova nad glavom.

A ocigledno je da ti ljudi nece imati ove pare da plate Tadiceve rekete satro legalizaciju.
 
ODANDE ODAKLE I SVIMA NAMA KOJI SMO NAJPRE TO UPLATILI PA GRADILI KUĆU

ovo nije reket
samo pokušaj da mi koji sve plasćamo na vreme i po redu ne biudemo budale

(od para za dozvole kada smo gradili kuću mogli smo da je kompletno završimo, a ismo i dvadeset god je kuća jezavršena - komšije je nisu legalizovale i skroz je završile)
i ko je ispao budala

pa ako si ti ispala budala pa placala tadicevim lopovima reket tj tzv naknadu za gradjevinsko zemljiste ko ti je kriv zbog toga?

sta se zalis?

Kolko se ja secam tadic nije bio na vlasti osamdesetih godina proslog veka, a i tada su sve dozvole bile skupe u pm
 

Back
Top