Kragujevac veći od Šangaja i Meksiko Sitija ...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Šta ne verujete naslovu ovog posta, pa ni ja ne bi verovao, da nema kod sebe podatke, brojeve, procente i t d.

Dakle, grad Šangaj i Meksiko siti imaju zajedno stanovnmika ko recimo 5-6 Srbija.
A broj službenika koji opslužuju grad Šangaj ili Meksiko siti, koji imaju i preko 20 miliona stanovnika pojedinačno , jedva da doseže 1000.


Ali zato Verkov Kragujevac , koji ima jedva oko 200 hiljada stanovnika, ugošćuje i zapošljava beznalo oko 9oo ljudi, čitaj birokrata, čitaj ljudi koji sišu državni, to jest opštinski budzet.

Inače, po standardima država koje drže do civilisacije i morala, taj broj koji treba opštini Krajujevcu je oko 250 ljudi.

Šta ostali rade tamo, koje poslove baštine, sam bog zna, ali očito da političari imaju mnogo rodbine, od svastika, ujni, strini, kumova, prijatelja, komšija, poznanika, ljubavnica, i ko zna koga još.
Nakupilo se toga koliko vidimo skoro tri puta više no što opštini treba.


Nije tu Kragujevac nikakav specifikum, tako je u Srbiji posvuda, pa posle gradjani kukaju kako im je prosečna plata najmanja na svetu i u Rangu sa onom u Kongu i Etijopuji.

E pa tako Vam je, Etijopija je imala Jednog Hajla Selasija, a Srbija ima takvih kraLjeva bar nekoliko hiljada.
Eto, ima li sad neko da sumnja da je Kragujevac manji od Šangaja i Meksika Sitija?
 
Zemljače,
mislim da je Verkov Kragujevac žrtva sistema u kojem svi mi živimo. Smatram da je jedan od retkih koji stvarno žele dobro Kragujevcu ali da usput pravi kompromise koji će ga na kraju koštati puno. Nisu samo njegovi tamo, ima tu ljudi iz svih stranaka. Ali nije Kragujevac jedini sa tim problemom.

vi budzetski paraziti kad vas uhvate na delu da kradete i parazitirate kazete na sve to "pa nismo samo mi ima tu ljudi iz svih stranaka"

e pa vidis, sve dok sve vas grupno ne razjurimo na ulicu, i mesto 1000 vas zaposlimo 2 kompjutera i 2 masine nalik bankoamatima koje ce obavljati same sve vase "poslove" bez vatanja krivine, izlaska u radno vreme, dorucka, jutarnje kafice i novina - ovoj zemlji nece biti bolje.
 
Tacno Tihi! Pocev od Metohije pa do Subotice!

Jos to ova zemlja i ovaj narod trpi!

od dolaska DS-ovaca na vlast 2000te godine krenuo je taj projekat masovnog zaposljavanja parazita na drzavnom budzetu

primera radi procitao sam da se broj zaposlenih u vecini toplana u srbiji koje su danas u blokadi povecao 3 puta! Tipa zaposljavali su 20 radnika 2000te a sad ih imaju 60!

pa tu armiju neradnika i tadicevskih parazita ne moze da nahrani privreda japana a ne srbije
 
Zemljače,
mislim da je Verkov Kragujevac žrtva sistema u kojem svi mi živimo. Smatram da je jedan od retkih koji stvarno žele dobro Kragujevcu ali da usput pravi kompromise koji će ga na kraju koštati puno. Nisu samo njegovi tamo, ima tu ljudi iz svih stranaka. Ali nije Kragujevac jedini sa tim problemom.

Svakako, Kragujevac kako sam i rekao gore, je samo ogledni primer, ima u Srbiji još takvih stvari, eto Leskovac recimo, tamo više ljudi radi u opštini, no u gradu Torontu, čiji jedan kvart, ulica ima više stanovnika no Leskovac sa okolinom,
 
nije to nista ima recimo opstine na Kosovu gde nema ni jedan Srbin ili mozda familije , a imaju zaposlenih po
15 sluzbenika ,koji naravno ni ne idu u doticne , a kamoli da zive tamo

Neka te Nedjo, evo ti živi tamo, ja ću ti dati duplu platu...glupo ti je poredjenje da bog sačuva.
Ja pišem o sistemu, a Kosovo je van sistema i svih normalnih regula, svi znamo kako i zašto je to tako.
 
Neka te Nedjo, evo ti živi tamo, ja ću ti dati duplu platu...glupo ti je poredjenje da bog sačuva.
Ja pišem o sistemu, a Kosovo je van sistema i svih normalnih regula, svi znamo kako i zašto je to tako.

Uopste nije glupo. Jel' znas ti da ima cinovnika na Kosovu cak i tamo gde nema mestana?

To ti je 300 puta "jace" nego ova tvoja tema.

Zagto sam gore ono i napisala.
 

Back
Top