JSO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

Mihailo

Gost
Neki ih zovu "crvene beretke",neki "frenkijevci",zvanicno ime im je Jedinica za specijalne operacije.Zanima me vase misljenje o ovoj jedinici koja je po mnogima imala ogroman uticaj u najskorijim ratovima.
 
To su takve barabe i olosi, sve go kriminalac, nepismene majmuncine u fazonu "sa je tebra", i oni sebi daju za pravo da ubijaju gde stignu i koga stignu, ubijaju ljude koji su za njih megamozgovi!!! Dace Bog da se takvi olosi nikad vise ne rode!!!!
 
jaa:
To su takve barabe i olosi, sve go kriminalac, nepismene majmuncine u fazonu "sa je tebra", i oni sebi daju za pravo da ubijaju gde stignu i koga stignu, ubijaju ljude koji su za njih megamozgovi!!! Dace Bog da se takvi olosi nikad vise ne rode!!!![/quote
Proteklih l5 godina( ne racunajuci ove 3 poslednje) iznedrilo je na ovim nasim prostorima sve i svasta.Cesto je to bilo pod okriljem nekih zvanicnih institucija. Na nasu veliku zalost i sramotu. Tako i ovi gore pomenuti... Ipak, ne treba zaboraviti da ne smemo sve generalizovati( jer smo i zbog toga, izmedju ostalog dovde i dosli) i uopstavati. Ljudi su ti koji prave nedela,a ne organizacije, te verovatno je i ovde bilo drugacijih... Uostalom, to je zavrsena tema, zar ne, hvala Bogu! Treba samo zapamtiti da se ne ponovi! Pozdrav forumu. 8)
 
Jel bilo ANA,OVPMB i ostala Siptarska zgadija dok je JSO delovala?Dal pod nazivom PJ ili,63,ili 72 Danilovgradska,ili Frenkijevci,sve to manje vise kasnija,JSO!Nije bilo,jer su delovale te jedinice! Kako je danas na Kosovu,citate na zalost svakog dana.......
 
DON:
Jel bilo ANA,OVPMB i ostala Siptarska zgadija dok je JSO delovala?Dal pod nazivom PJ ili,63,ili 72 Danilovgradska,ili Frenkijevci,sve to manje vise kasnija,JSO!Nije bilo,jer su delovale te jedinice! Kako je danas na Kosovu,citate na zalost svakog dana.......
StA TI ZNAS O jso ILI fRENKIJEVCIMA?Da li imas bilo kakva licna iskustva ili si bio svedok dogadjaja i juce i danas. Na zalost, puno je takvih koji uzimaju sebi za pravo da komentarisu stvari o kojima pojma nemaju.I oni juce i ovi danas i svako ko nosi metak u cevi da ubije necije dete ne zasluzuje da ikad bude uopste pomenut.
 
Imas POMOC.Napisi,poslace ti vec neko sifru.Ili se registruj pod drugim nickom.Ili me kontaktiraj Mailom......imam ti dosta toga verodostonog reci.....
Pozdrav
 
Mihailo:
Neki ih zovu "crvene beretke",neki "frenkijevci",zvanicno ime im je Jedinica za specijalne operacije.Zanima me vase misljenje o ovoj jedinici koja je po mnogima imala ogroman uticaj u najskorijim ratovima.


Zvanicno ime im je bilo JSO. Mislim da su bili najelitnija borbena grupacija srpske policije i da danasnje Specijalne jedinice MUP-a, a ni Zandarmerija ne mogu sa njima da se porede. Problem je bio taj sto ih niko mije kontrolisao pa su pravili drzavu u drazavi, a sa druge strane i razumem, jer je vrlo tesko kontrolisati jake i mocne a da ne dodjes u sukob sa njima.

Sa takticke i kondicione strane skidam im kapu, sa moralne-pojedinci su osramotili grb koji su nosili. Ipak njihov doprinos u borbi na Kosovu je velik.
Zanimljiva tema Mhailo.

Ovo je, jasno, znak da sam se vratio sa odmora.
 
Glupo mi vise da pricam o necemu sto mnogo dobro znam.Da se ne shvatim pogresno,kupite Vi bolje knjigu Milovana Drecuna:Drugi kosovski boj.Bice Vam jasnije mnoge stvari.Knjiga obiluje fotografijama,autenticnim kazivanjima i zabeleskama autora.Mozda i prepoznate nekog.

Pozdrav
 
DON:
Glupo mi vise da pricam o necemu sto mnogo dobro znam.Da se ne shvatim pogresno,kupite Vi bolje knjigu Milovana Drecuna:Drugi kosovski boj.Bice Vam jasnije mnoge stvari.Knjiga obiluje fotografijama,autenticnim kazivanjima i zabeleskama autora.Mozda i prepoznate nekog.

Pozdrav
Kad bi malo vise setao po krstarici znao bi da znas o cemu pricas .Pozdrav za tebe***Ona
 
DON:
Glupo mi vise da pricam o necemu sto mnogo dobro znam.Da se ne shvatim pogresno,kupite Vi bolje knjigu Milovana Drecuna:Drugi kosovski boj.Bice Vam jasnije mnoge stvari.Knjiga obiluje fotografijama,autenticnim kazivanjima i zabeleskama autora.Mozda i prepoznate nekog.

Pozdrav

Verovarno su i slike do sad isekli i uramili ih.
Moraju, tako se vole svoji bliski.
 
praksis,ANA i JSO je isto? Iz kog to iskustva,majke ti?Imam i ja neko "iskustvo".Bio bih ti zahvalan da mi bar jednu slicnost pokazes i dokazes! Uzgred,jutros je opet postavljena bomba u centru Preseva.Odgovornost je preuzela ANA! Kad je to JSO bila teroristicka organizacija?
 
DON:
praksis,ANA i JSO je isto? Iz kog to iskustva,majke ti?Imam i ja neko "iskustvo".Bio bih ti zahvalan da mi bar jednu slicnost pokazes i dokazes! Uzgred,jutros je opet postavljena bomba u centru Preseva.Odgovornost je preuzela ANA! Kad je to JSO bila teroristicka organizacija?

Neregistrovan goust- nije mi jasno zasto se uporedjuju neuporedljive stvari. To su, ipak dve razlicite price. Pozdrav .
 
DON:
praksis,ANA i JSO je isto? Iz kog to iskustva,majke ti?Imam i ja neko "iskustvo".Bio bih ti zahvalan da mi bar jednu slicnost pokazes i dokazes! Uzgred,jutros je opet postavljena bomba u centru Preseva.Odgovornost je preuzela ANA! Kad je to JSO bila teroristicka organizacija?

Da ti odgovorim DON-e. Nisam bio precizan pa se moglo protumaciti i ovako i onako. Pomenuto je bilo Kosovo i te JSO, a ja sam mislio na ono sto se dole "radilo" je isto sto rade i "ovi" - "ciscenje terena" od civilnog stanovnistva i "ratovanje" nad i sa civilima. Pretpostavljam da znas sta je "ciscenje" znacilo dole. Ne nosim u dobrome secanje na ono sto sam zaticao na terenu posle njihovog "prolaza". Bilo je tu svega i svacega - ne zelim ni da generalizujem - ali ne prihvatam nikakvu vrstu "ciscenja", "specijalnih" akcija zasnovanih na zastrasivanju civila i nenaoruzanih od strane dobro naourazanih, dobro obucenih i dobro placenih privilegovanih "elitnih" jedinica u kojima su bili i kriminalci tetovirani i izrezbareni sa Rambo i Roki imidzom. Ja sam ipak, ako se bas mora da ratuje, da to rade regularne vojske i regularne jedinice... Necu dalje da pricam dok ne shvatim da si me razumeo na sta zaista mislim... A posle cu ako su ispunjeni "uslovi" da nastavim ako treba... Pozdrav i ne zesti se, mozemo razlike i tolerantno da raspravimo kao civilizovani ljudi
 
Pazi,nemam nameru da o ovoj temi javno raspravljam s tobom.to nikako.Zato,lepo se uclani, pa na PP.Ili mi posalji mail,to sam ti vec napisao.nekako se ponavljam a to zaista ne volim.Ne volim da se ponavljam,jer TAKO SU NAS UCILI.POPRAVNOG NEMA!Pozdrav
 
DON:
Pazi,nemam nameru da o ovoj temi javno raspravljam s tobom.to nikako.Zato,lepo se uclani, pa na PP.Ili mi posalji mail,to sam ti vec napisao.nekako se ponavljam a to zaista ne volim.Ne volim da se ponavljam,jer TAKO SU NAS UCILI.POPRAVNOG NEMA!Pozdrav

Ama uclanjen sam!! Ali mi ne ide "clanarina". Pokusavao sam to da rascistim sa forumom, ali nekako ne ide... Mozda i ja negde gresim sobzirom da sam na mnogim forumima pa "mesam" stvari npr. imena su mi disk, kiria obicno. To je sto se toga tice. A to o uclanjenju i mail govorio si drugom ucesniku, a ne meni. Javicu ti se u svakom slucaju na tvoj mail kada si vec dozvolio sa punim imenom i prezimenom. Pozdrav.
Mogu ti poslati i svoje tesktove po stampi pod punim imenom i prezimenom na tu i slicne teme - ne odmah ali uskoro kada ih "iskopam".
 
praksis:
DON:
Pazi,nemam nameru da o ovoj temi javno raspravljam s tobom.to nikako.Zato,lepo se uclani, pa na PP.Ili mi posalji mail,to sam ti vec napisao.nekako se ponavljam a to zaista ne volim.Ne volim da se ponavljam,jer TAKO SU NAS UCILI.POPRAVNOG NEMA!Pozdrav

Ama uclanjen sam!! Ali mi ne ide "clanarina". Pokusavao sam to da rascistim sa forumom, ali nekako ne ide... Mozda i ja negde gresim sobzirom da sam na mnogim forumima pa "mesam" stvari npr. imena su mi disk, kiria obicno. To je sto se toga tice. A to o uclanjenju i mail govorio si drugom ucesniku, a ne meni. Javicu ti se u svakom slucaju na tvoj mail kada si vec dozvolio sa punim imenom i prezimenom. Pozdrav.
Mogu ti poslati i svoje tesktove po stampi pod punim imenom i prezimenom na tu i slicne teme - ne odmah ali uskoro kada ih "iskopam".

Isti je slucaj i samnom. Pokusaj da kontaktiram administratora-za sada bezuspesan.Moje korisnicko ime -pise prijavljeno od drugog korisnika. Onda ovako izigravam manijaka! I mene to nervira, a ne samo prijavljene na forumu!
 
Pa dobro,ok,mozda je vas zeljeni nick vec prijavljen.Zasto jednostavno ne promenite nick,ili dodate neki znak? To bar nije problem.Ovde se bre ljudi crtaju,Vama to problem?E sad.....
 
DON:
Pa dobro,ok,mozda je vas zeljeni nick vec prijavljen.Zasto jednostavno ne promenite nick,ili dodate neki znak? To bar nije problem.Ovde se bre ljudi crtaju,Vama to problem?E sad.....
zATO STO MOJ NICK PREPOZNAJE KAO TUDJ. a KAD PROBAM DA GA PROMENIM- PISE DA JE SA TE EMAIL ADRES VEC prijavljen drugi korisnik! Od administratora nista, ako hoces napisacu ti privatnu poruku? Pozdrav!
 
ISTINA JE DA JE JSO BILA UMESANA U VEOMA MUTNE RABOTE,ALI TO JE JEDINICA KOJA JE U PRETHODNIM RATOVIMA SVOJIM PROFESIONALIZMOM IZDEJSTVOVALA DA BUDE MANJE MRTVIH NASIH POLICAJACA I VOJNIKA,NEGO STO BI MOGLO BITI DA NIJE BILO JSO-A. BIVSI PRIPADNICI JEDINICE SU ODLICNI MOMCI,NEKOLIKO NJIH ZNAM I LICNO.TREBALO JE SMENITI SAMO SEFOVE U JEDINICI,A NE RASFORMIRATI JE. UNISTEN JE PONOS SRPSKE POLICIJE.JESTE DA POLICIJA MENE NE GOTIVI,ALI IMAM LEP STAV PREMA NJIMA I ZNAM DOSTA O NJIHOVOJ ISTORIJI.JSO JE BILA PONOS SRBIJE I MUP-A.
 
Jedino mi nije jasno je to sto je Frenki kao cistokrvni Hrvat vodio ovu jedinicu koja se upravo najvise obracunavala sa Hrvatima(izmedju ostalih).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top