Krivicni postupak

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

lazase

Obećava
Poruka
64
Molim nekog ko se razume u krivicni postupak za pomoc.
Radi se o saobracajnoj nesreci sa smrtnim posledicama.
Javni tuzilac je izvrsio istragu i podigao optuznicu, sada se ceka sudjenje. Krivica optuzenog je jasna, medjutim javni tuzilac je toliko pristrasan optuzenom da je ocigledno da pokusava da za njegovo delo trazi mimimalnu kaznu. Prema nama - ostecenima taj tuzilac je pokazao krajnje nepostovanje i nekorektnost, a od njegovog delovanja zavisi visina kazne optuzenom. Setimo se glumca Zablacanskog i presude za tu nesrecu, plasim se takvog ishoda.
Pitanja>
1. Da li kao osteceni (naslednik i srodnik) nastradalog imam pravo na uvid u spise u toku sudjenja?
2. Koji je postupak da se ulozi prigovor na rad tuzioca?
3. Da li se od optuzenog moze traziti imovinsko pravni zahtev i da li to isplacuje optuzeni ili osiguravajuca kuca vozila koje je vozio optuzeni.
Nadlezni sud je u Republic Srpskoj, ali krivicni zakon je slican kao i u Srbiji (mislim*).
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
U kojoj fazi je postupak?
Ne znam koliko vam (porodici) je stalo do oštrog kažnjavanja, a koliko do obeštećenja. Ako je šteta učinjena motornim vozilom, morate imati presudu protiv štetnika, i onda od osiguranja naplatiti štetu (bilo koju štetu!) u iznosu do 100000$ (čini mi se da je toliko u Srbiji). Ako su vaša potraživanja veća od tog iznosa, tu razliku tražite od štetnika lično.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top