JRPG / JGAMES

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Pa posto su japanske igre...pod ogromnim uticajem manga/anima kulture.....zanima me vase misljenje o jap igrama.......

ja da iskazem svoje...
ima kvaliteta...poput Metal gear solid-a ali ga je malo....najveci japanski izdavac igara square enix koji se specializirao za rpg-ove i varijacije na iste...je pored svakako impozantne kolicine prodatih kopija...po kvalitetu daleko iza zapadnih izdavaca...BIOWARE i pokojni Black isle/troika.....
KONAMI..koji je dugo drzao primat na trzistu fudbalskih igara i tu gubi primat jer se sporo prilagodjava na vec stare next gen konzole.....Stoje iza metal gear solida...najbolje jap igre ikada..
Nintendo...Tvorac vec legendarnog super marija...
Namco......tekken.....
Primat japanskih igara je bio veoma veliki i jos uvek je tu u nekim poljima...ali svakako posle samara zvanog Dragon age japanski RPG-evi stvarno slabo sta ima da traze na van japanskom trzistu koje je pocelo posle mass efecta da uvidja kvalitet zapadnih rpg-eva koji je svakako veci...a sa tim misljenjem se vecinski slazu i respektabilni igracki kriticari....
U konkurenciji borilackih igara...japan je neprikosnoveni vladar sa tekkenom street fighterom i soul caliburom....
Losijom prodajom PS3 i veoma velikom prodajom X-box-a japan je izgubio primat na trzistu video igara i uz sve veci broj ps igraca situacija za japanske proizvodjace...i nije tako povoljna.....
Videcemo kako ce kod zapadnih igraca proci FFXIII..........
 
Sto se tice odnosa JRPG prema zapadnim tu se vodi i najveca bitka.......i svakako je najzanimljiviji za raspravu....

zapadni svakako imaju veci kvalitet...osim FF serijala i crono trigera Jrpg skola se slabo moze pohvaliti necim.....FF veoma precenjen sa par dobrih delova koji su opet za svakog kompetentnog RPG igraca daleko iza zapadnih(a nemam nista protiv JRPG-eva pa gledam animez:D).......
Dok zapadni imaju serijale poput Baldur s gate 1,2 Fallout 1,2,3 Planscape tormenta,Neverwinter nightsa 1,2 mass efecta,kotora 1,2 i sada vec aktuelnog dragon agea,wichera,Elder scrolls (oblivion,morowind) vampire the masacarade bloodlines,arcanum itd...koji su svaki do zadnjeg prosto fascinanto iskustvo....daleko ispred repetativnog FF-a kojem svaki nastavak lici na ovaj prosli.....Fan baza Jrpg je jos uvek veca od Wrpg fan baze ali to se ubrzano menja....posto Wrpg-evi postaju sve pristupacniji i jednostavniji obicnom igracu(sto je i lose u neku ruku),.....sto se nije moglo reci za stare naslove...u koje spada 80% ovde nabrojanih...koji su bili veoma komplikovani i odbili bi prosecnog igraca koji trazi instant zabavu bez upotrebe mozga...Novi wrpg-ovi su uspeli da ocuvaj taj balans izmedju plitkoce i komplikovanosti tako da ih stara garda wrpg fanova nije napustila....
Jrpg-ovi sa druge strane zasnivaju se na gomili kat scena(filmica u igri(njihovo trajanje na nivou igre cesto prevazilazi duzinu same igre(sto je nekada vrlina(metal gear solid:D)ali i mana)ali je kvalitet igre svakako manji....prosto manjak opcionih questova i potpuna lineralnost su boljka koja ih muci od njihovog nastanka...ali se i to menja sa demon's souls-om koji je jrpg u totalno wrpg stilu i to je zvanicno najbolji jrpg za sony 3...
 
Poslednja izmena:
Дан-данас најбоља игра. :)
Sonic the Hedgehog

XCNQV7SaTj.jpg


XIFZy50LuI.jpg
 
sonic....zadnje sto sam igrao od njega jeste neka trka nekakvim airbordovima....nije losha bila....

sto se tice ostatka teme,dragon age pwnz,mada kotor igram i dan danas.....

Dragon age je fantastican...ali je svakako ispod baldur's gatea..a dragon age nazivaju duhovnim nastavkom istog....al se ja bas i nebi slozio ipak je baldur bladur...
kotor je odlican...narocito 2....ima epic pricu....
 
Dragon Age - prelazim 2 put sad :D, Bladur - samo Oblivion (mada nisam se preterano pretrgao slab komp za Oblivion(tada) tako da sam zbog slabog fps-a izgubio volju), Vampires Masquerade je extra igra ( zao mi je samo sto su je toliko zbrzili oko izdavanja, stvarno bi trebalo da naprave re-make, mada White Wolf se raspao :'( ) KotuR-e sam presao oba po 20-ak puta (mada dvojku malo vise :P ) Cak sam na pismenom zadatku parafrazirao Kreju i dobio 5 za docaravanje osecanja i zivot umetnika :P
 
Devil May Cry i Silent Hill su zakon igre:D

DMC je odlican....ali ima problem ponavljanja nivoa u samoj igri....msm svaki nivo odigras po 2 puta.sto je jedina istinska mana koju capcom odbija da ispravi.....ali je gamplay fantastican...tako da to nadomescuje,....i to bas mnogo nadomescuje.....
Slabo igram horore tako da silente hill nisam igrao....
 
Ja sam igrao Jrpg jos kad sam bio klinac, i posebno mi se svidela Breath of fire 4, a trenutno mi se svidja igrica s4 League, nije rpg ali je u anime stilu, akciona online igra :) gde imate opcije dekorisanja svog lika, i biranja svog stila borbe, i jedne posebne sposobnosti(npr ja sam izabrao krila :) )
 
JRPGevi nisu ono sto su nekad bili. Savremenim igrama fali ona atmosfera koju su imali naslovi iz doba SNES-a, Mega Drive-a, Play Station-a kao sto su: Final Fantsy 4 - 9, Chrono Trigger, Shining Force, Terranigma, Chrono Cross, Xenogears, Final Fantasy Tactics, Secret of Mana, Dragon Quest 4 - 6, Earthbound, Breath of Fire, Lufia, Phantasy Star itd. Ne kazem da su su danasnje igre lose, samo nisu toliko zarazne i nemaju isti feel kao ove stare. Ili sam ja omatorio :D
 
Pa eto, Demon's Souls od Gamespot-a dobi nagradu za igru godine.

The Last Remnant ne deluje loše, ali sad treba da izađe nastavak Masnog Efekta, tako da neću skoro imati prilike da ga isprobam.
 
JRPGevi nisu ono sto su nekad bili. Savremenim igrama fali ona atmosfera koju su imali naslovi iz doba SNES-a, Mega Drive-a, Play Station-a kao sto su: Final Fantsy 4 - 9, Chrono Trigger, Shining Force, Terranigma, Chrono Cross, Xenogears, Final Fantasy Tactics, Secret of Mana, Dragon Quest 4 - 6, Earthbound, Breath of Fire, Lufia, Phantasy Star itd. Ne kazem da su su danasnje igre lose, samo nisu toliko zarazne i nemaju isti feel kao ove stare. Ili sam ja omatorio :D

Pa eto, Demon's Souls od Gamespot-a dobi nagradu za igru godine.

The Last Remnant ne deluje loše, ali sad treba da izađe nastavak Masnog Efekta, tako da neću skoro imati prilike da ga isprobam.

Pa to je neko zlatno doba JRPG-eva....ali square enix odavno nista sto valja nije napravio.
a i WRPG-evi su pali po kvalitetu....posle 2002 nista sto je izaslo me nije nateralo da ono batalim sve i sedim 10 dana prikucan bez prestanka...nema taj filing.........

Demon's souls je totalno WRPG i odlicna je stvar...ali svakako nije za igru godine...o tome nema ni govora....
Last remnant je smece.....retko mi se desi da me smori rpg i da ga batalim...a to mi se desilo sa lastom posle 30-ak sati....sranj.e.......
 
....posle 2002 nista sto je izaslo me nije nateralo da ono batalim sve i sedim 10 dana prikucan bez prestanka...nema taj filing.........

Upravo to. Kad se samo setim kakve sam maratone pravio sa nekim od igara koje sam naveo.... igras dok ti oci ne zakrvave.... a sa danasnjim igrama slabo.... nadje se jedna od sto....
 

Back
Top