Recovery Backup
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Recovery Backup

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Recovery Backup

Imam novi kompjuter a nisam bas poznavalac istog.. Ovako..

Imam 2 hard diska podeljena u tri particije. Na prvom WINDOWS C disku mi se nalazi klasicno kao i na svakom.
    Na drugom DATA D kad udjem pise HDD Recovery
    I u trecem LOCAL DISK F kad udjem se nalazi Backup

Mene zanima, kad se radi recovery, on vraca kompjuter u fabricko stanje - ovo mi je jasno.
    Ali, da li bi on napr ako ja stavim neki folder (muzika) na D disk (gde je recovery) kad bi radio recovery vratio na fabricko stanje + sa folderom muzika?? tj da li on rady recovery D diska?

I cemu sluzi backup? Jel to samo da ako bi nesto izbrisao pa da ako hocu da ga vratim da mogu da ga nadjem u backup folderu
    Kao neko undo dugme ili sta ?
    Da li back up radi po principu, tu je dok se ne uradi recovery.. Onda a recovery ponisti i posle ispocetka..

DeMikelis nije na forumu
    ... изјавио... "Бољи сам од Контадора"!...
    Ističe se DeMikelis (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Recovery Backup

@bianco, покушаћу да ти објасним на најједноставнији начин:

Backup је српски речено - резервна копија (за не-дај-боже). То може да буде резервна копија инсталираног оперативног система (тј. системске "Ц" партиције где је углавном и инсталиран оперативни систем), затим може бити резервна копија неких докумената, музике итд.

У најчешћем случају се ради резервна копија инсталираног оперативног система, како би се у случају када из неког разлога није могуће подићи систем (оштећењем неког битног фајла услед вируса или нечег трећег), враћањем резервне копије оперативног система, сам систем опоравио (могуће му је опет приступити) и вратио на оно стање кад је креирана та резервна копија (backup фајл), а то се обично ради након нове свеже инсталације оперативног система и инсталирања свих потребних драјвера.

Када враћаш резервну копију оперативног система, биће ти замењени само системски фајлови на системској "Ц" партицији, док ти остале партиције остају недирнуте (наравно подразумева се да све одрадиш како треба). Зато се и препоручује, да се на системској "Ц" партицији држи само оперативни систем, а да се на другим партицијама "складиште" сви остали фајлови (документа, музика, филмови итд. итд.), јер ће се једино на тај начин сачувати од могућег брисања приликом враћања резервне копије.

Ето, надам се да сам ти помогао бар малкице.
    Brain rules, force timber push!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Hvala ti brate moj, pomogao si mi dosta..
    Meni je jedan drug objasnio potpuno drugacije i ja sam zato bio zbunjen..

Znaci ja bez problema mogu da stavljam muziku i filmove i na D i na F disk? bez obzira sto mi je na D disku recovery, jel da? To nema nikakve veze?

DeMikelis nije na forumu
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Чек, чек..... сад ми нешто паде на памет!

Ти изгледа ми имаш инсталирану Висту (иако то ниси напоменуо)?! Е па, ту је ствар мало другачија, али опет се своди у суштини на већ горе написано.

Компјутери који имају инсталирану (тачније пре-инсталирану) Висту, поседују и једну посебну партицију на хард диску тзв. "recovery drive" (обично је означана као "Recovery D" партиција) која садржи копију оперативног система, а чија је једина улога при поновној реинсталацији оперативног система (Висте) када за то буде било потребе. Веома је важно да се фајлови са те партиције не померају на неко друго место, нити да се бришу, јер у супротном се неће моћи урадити опоравак (реинсталација) оперативног система (осим уколико се не поседује и Вистин ДВД). Значи, та партиција не треба да се дира!

Када се покрене процес опоравка (или реинсталације) оперативног система, тзв. "Vista setup program" стартује са тог "recovery driva" и започиње реформацију само системске партиције "C" и инсталацију нових системских фајлова. Остале партиције се не дирају, самим тим и фајлови који се на њима налазе!

Тај "Backup" фолдер који имаш на другом хард диску, вероватно садржи резервне копије неких других фајлова који нису системски.

Мислим да је то то и изгледа да је тај твој друг ипак био у праву што се неких ствари тиче.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Tacnije imam Windows 7..
    Da rezimiramo, sadrzaj kao sto je muzika i filmovi mogu slobodno da stavljam na D i F disk i kada budem radio recovery to mi se nece obrisati ??

Malo me i dalje budi taj Backup.. Kompjuter mi trazi svako malo da radi to... Sta ce mu backup ako imam recovery?
    p.s. mozda imam glupa pitanja ali izvini... ne razumem se u ove stvari..

DeMikelis nije na forumu
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio bianco Pogledaj poruku
    ....Da rezimiramo, sadrzaj kao sto je muzika i filmovi mogu slobodno da stavljam na D i F disk i kada budem radio recovery to mi se nece obrisati ??
    Можеш. Само, пошто ја не користим ни Vistu ни Windows 7, не знам колика ти је величина те "Recovery" партиције и како су ти системски фајлови који се налазе у њој постављени, да ли су једном фолдеру или су онако раштркани? Ако је та партиција релативно мала, онда на њој треба оставити само те системске фајлове и не додавати ништа друго. Јер је та партиција у суштини и предвиђена само за опоравак система и низашта друго. А на другом хард диску можеш слободно смештати шта ти је воља.gl

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Hvala na odgovorima.. Ja sam inace na Win 7-mici
    Pazi moja D particija na kojoj je smesten Recovery je velika 232 gb (svega 8gb zauzeto), a F particija na kojoj je smesten backup je velika 465 gb (90gb zauzeto). Mene to malo zbunjuje sto su mi dve bitne stvari razdvojene.. Da li je moguce napr staviti recovery i backup na jednu particiju i da li je to preporucljivo uopste.. Sada napr sam poceo da stavljam muziku na F particiju, naravno u zaseban folder.. kad nju napunim onda da li smem da punim i D particiju iako je tu recovery.. zbunjen sam..

Daj mi ipak malo uputstvo sta ciniti,
    zz

DeMikelis nije na forumu
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Пошто ти је Recovery D: партиција "толико" велика можеш слободно и на њу да смешташ фајлове, мада по мом мишљењу, она је требала да се подели на "бар" још две партиције најмање (јер је довољно велика), једна да будe само са тим Recovery фајловима, а друга (или друге) за све остало. Што се тог Backupa тиче, кажем ти не знам тачно о чему се ради и чиме је направљен, претпостављам да би могао да се и он премести, али ништа ти не смета и ту да остане где јесте.

Slične teme

1. MSN BackUp
    Autor Milan_ns u forumu Softver
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 08.01.2008., 21:54
  2. backup
    Autor VladimirPopovic u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.10.2006., 13:54
  3. data recovery,hdd recovery
    Autor alexa6273 u forumu Softver