Helicobacter Pylori i hiatus hernia

gaga1969

Početnik
Poruka
3
Poštovani doktore, zamolila bih vas da mi odgovorite na jedno pitanje.
Moj problem je što imam kilu na želucu već 15 godina, međutim u poslednjih nekoliko meseci me svakodnevno muči. Osećam nadimanje , podrigivanje I knedlu u grlu. Mogu još da napomenem das am pre tri godine svoju težinu redukovala sa 83 na 60 kg. Pre dva I po meseca sam radila gastroskopiju I nalaz je glasio:
“Jednjak prolazan, sluznica inatkatma kardia prolazna, želudac normalnog izgleda, nabora, izrazita hiperemija sluznice želuca do antrima, pylorus sužen, bulbus hiperemičan, više manjih erozija u predelu antruma I subkardjalno znaci hiatus hernije u retriverziji.
Dg: Hiatus hernija, gastritis chronic erosive.
Status postcholecistectimaim.
Dobila sam terapiju I pila Controloc Cisap I Famotidin, međutim od toga meni nije bilo ništa bolje pa sam prestala da ih pijem.
Posle dva I po meseca te terapije uradila sam test na Helicobacter Pylori putem krvi I reziltat je bio:
IgA 0,40 a granične vrednosti ovde navedene su 0,80 do 1.20 . Rađeno je po enzimskom imuno određivanju, ELISA.
Htela bih da čujem vaše mišljenje o tome da li je ovaj test pouzdan I da li je prošlo dovoljno vremena od lekova koje sam pila do testa.
Zamoliću vas I za savet kako da rešim ovaj problem I da li postoji neki način da se ublaže moji simptomi?
 
Lekovi koje ste pili ne mogu da uticu na rezultat testa jer oni sluze za smanjenje kiseline u zelucu i razlog sto su vam ih dali je da se ostecena sluzokoza u dvanaestopalacnom crevu zastiti od te kiseline kako ne bi nastao cir. Niste trebali da prekidate terapiju.

Koliko vidim,nalazi antitela na helicobakter su ispod donje granice tako da je to znak da nemate ovu bakteriju.

Simptome koje imate poticu od zeludacne kile koja se resava iskljcivo operacijom ako i pored pridrzavanja saveta o ishrani simptomi i dalje postoje.
 
Hvala vam na odgovoru,ono što me zanima je, da li test iz krvi na Helicobakter može da se smatra pouzdanim,to pitam pošto sam na internetu nalazila razne članke koji su govorili da test iz krvi nije siguran.Hvala unapred na odgovoru

Ne nije pouzdana dijagnosticka metoda.
Najpouzdanije je gastroskopija i uzimanje zeludacnog sadrzaja,a kao druga varijantna je izduvni test na HB.
 

Back
Top