Kako da naučim psa da laje?

poznatoredakcijiaisire

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
189
Uopšte se ne zavitlavam. Ozbiljna sam.
Ja imam ši-cua starog jednu godinu.

Pas je, apsolutno, genijalan. Dovoljno mu je da izađe tri puta dnevno da obavi sve svoje potrebe. Pri tome je najvažnija ona u rano jutro.,,,

Narav mu je sjajna. sve voli, prijateljski je nastrojen prema svima, voli da jede (volim i ja).... ALI NIKADA ---------------------------------- NE LAJE !!!!


Priznajem - to me izluđuje.
Dakle ???
 
Uopšte se ne zavitlavam. Ozbiljna sam.
Ja imam ši-cua starog jednu godinu.

Pas je, apsolutno, genijalan. Dovoljno mu je da izađe tri puta dnevno da obavi sve svoje potrebe. Pri tome je najvažnija ona u rano jutro.,,,

Narav mu je sjajna. sve voli, prijateljski je nastrojen prema svima, voli da jede (volim i ja).... ALI NIKADA ---------------------------------- NE LAJE !!!!


Priznajem - to me izluđuje.
Dakle ???

...nađeš nekog ko je raspoložan da glumi statistu sa prutom...
...uzme šibu - prut...tako nešto...
...izvedeš psa napolje i zavežeš za nešto...najbolje uveče...na mirnom mestu, gde nema toliko ljudi...
...osoba sa šibom mu polako, sa daljine od oko 10tak metara, koliko da ga pas upazi kobajagi kradomice prilazi...
...pas u početku sve to posmatra zbunjeno...ništa mu nije jasno...
...kada priđe psu dovoljno blizu, osoba ga opali šibom i odmah pobegne nazad... ...poenta, to jest najvažnije u celoj priči je da kad udari psa, da pobegne...to obavezno...
...ako pas ne zalaje odmah, nego se uplaši, nemoj da te to demorališe...
...nastavi tako još par puta iste večeri...ako ne zalaje, nema veze...
...sledeće večeri ponovo isto to...
...i sledeće opet...trebaće možda jedno 3,4,5 dana da se okuraži i počne da laje...a možda počne odmah...to je i nebitno...
...jednog momenta će da ispusti neki lavežčić...nešto mlitavo, kilavo...nema veze...kakav god zvuk da ispusti, makar i da zacvili, na to osoba sa šibom mora da odreaguje tako što će da pobegne od psa...
...trebalo bi da za dan, dva (možda i odmah, zavisi koliko je agresivna rasa) zalaje...
...možda bi mogla da nađeš neku drugu osobu za sledeće veče, jer pas pamti mirise...
...šunjaš se, prilaziš mu, opališ ga, pobegneš...
...kad bude počeo da laje, osoba sa šibom radi isto što i pre - beži od psa...čim zalaje, osoba se daje u beg...
...time psu ulivaš samopouzdanje i osećaj da se taj sa štapom boji njegovog laveža...

eto...
 
baš me interesuje koje metode bi ti bile prihvatljive...pošto za druge - kao čovek koji je dresirao pse - ne znam...

ništa...onda ga lepo zamoli...možda i zalaje...nekad...:lol:

Tja, sasvim sigurno si ti u pravu, ali ja, da me ubiješ, ne verujem u prisilu.
Uostalom znam dva brata sa Krste --- kvazi pesnika i pravog filozofa - rođenu braću čiji je pas pre mnogo godina POBEGAO iz policijske škole za pseću dresuru. Eto. Sve zbog štapa. ...

a sto da laje?
pusti coveka bre....miran i tih...kucni pas....
sta fali

bolje tako nego da imas malo histericno kuce koje kevce na svaki sum

Prihvatila bih da bar ume da prede kao ovo živinče sa tvoga avata. Međutim -- ni to ne ume !
 
Poslednja izmena:
pa ja ne kažem da ga ubijete od batina...i ko zna šta su tamo njemu panduri radili...:sad2:

...samo malo šibneš, tek koliko da oseti bol...zato sam i rekao prutić, a nisam rekao tojagu, štap...

...drugačije ne može, veruj mi...

...a ono što rade sa hranom, šećerom i tim glupostima - to nema veze sa dresurom...
 
pa ja ne kažem da ga ubijete od batina...i ko zna šta su tamo njemu panduri radili...:sad2:

...samo malo šibneš, tek koliko da oseti bol...zato sam i rekao prutić, a nisam rekao tojagu, štap...

...drugačije ne može, veruj mi...

...a ono što rade sa hranom, šećerom i tim glupostima - to nema veze sa dresurom...


Evo ovako - probaću da postupim po navedenom uputstvu, pa ću da javim šta se desilo za nekoliko dana.
Očaj tera ljude na najluđe stvari.

@ Tutumišu sve je jasno - prišunjam se, ćušnem kuće i zbrišem, a ono nauči da laje. Tako je napisano z:poz:
 
daj ne zezaj bre,kakav crni ocaj?
da maltretiras kuce samo zato sto ti imas komplekse?

pa sta ako ne laje
pusti ga na miru...jel tebe neko tera da pevas kada ti se ne peva?
stvarno nemam reci :roll:

jadno to kuce
bolje ga daj nekome ko ce znati da ga ceni i voli takvog kakav je...
 
To sa sibom mi izgleda previse grubo.Pre ce nauciti da cvili i da se krije pre nego sto ce nauciti da laje. Ja bih ti predlozio da kad se igras sa njim pokusas da ga iznerviras tako sto ces ga lupkati prstom po njuskici ali neces dozvoliti da te pritom ujede.Kad ga tako udaris desetak ili vise puta i kad se on iznervira ima i da pocne da laje na tebe.Kod mene je uspevalo ali moji psi su i bez toga obicno pocinjali da laju cim prohodaju.
 
Koliko bi ljudi samo platili da imaju psa koji ne laje.

Dobro, ni ja ne volim previše neurotične pse koji neprekidno dižu galamu, ali...

daj ne zezaj bre,kakav crni ocaj?
da maltretiras kuce samo zato sto ti imas komplekse?

pa sta ako ne laje
pusti ga na miru...jel tebe neko tera da pevas kada ti se ne peva?
stvarno nemam reci :roll:

jadno to kuce
bolje ga daj nekome ko ce znati da ga ceni i voli takvog kakav je...

Kao prvo, ja svoje kuče volim u toj meri da moj muž tvrdi da je to jedina o.s.o.b.a koja meni može da komanduje i dovede me u red.
Kao drugo, u mom uzlazu šest vlasnika stanova poseduju četiri psa. I svi - laju. Samo je moj muta. On ćuti i kada mu jorkšajr-terijer veličine čiode kevće u nos z:((

Volim ja njega ovakav kakav je, samo hoću, da me ubiješ, da ga naučim da laje. Pas je, a neki tuta-muta.

To sa sibom mi izgleda previse grubo.Pre ce nauciti da cvili i da se krije pre nego sto ce nauciti da laje. Ja bih ti predlozio da kad se igras sa njim pokusas da ga iznerviras tako sto ces ga lupkati prstom po njuskici ali neces dozvoliti da te pritom ujede.Kad ga tako udaris desetak ili vise puta i kad se on iznervira ima i da pocne da laje na tebe.Kod mene je uspevalo ali moji psi su i bez toga obicno pocinjali da laju cim prohodaju.


Hvala i onako sam odlagala sa primenom prvog saveta. Ovo ću da probam odmah z:)
 
Šibom tjerati psa da laje?! z:(( z:((

Ja sam ovako svog naučila. Skužila sam da laje kad mu igračka zapne ispod kreveta i onda me zove da mu pomognem (inače ni u kom drugom slučaju nije lajao). I onda kad zalaje rekla bih mu "glas" i pohvalila ga. Nakon par puta je naučio i uvijek dobio nagradu kad zalaje z:mrgreen:
Moji svi psi su učili samo s hranom i savršeno rade sve, od odlaganja, hodanja uz nogu, aporta, traga, do "zabavnih" trikova - davanja šape, izmjenjivanja šape, lajanja, okreta, pravljenja mrtvim, ležanju na leđima, preskakivanja, penjanja... Nikad nitko nije dobio batina šibom. Psa se sve može naučiti i bez primjene sile.
S najstarijim sam jednom krenula na obuku (davnih dana) i kad sam vidjela koje metode koriste i da moj pas od toga ima traume rekoh NIKAD više.
 
Golden Leo ---- ja sam posle dresure (z:mrgreen:) koja se svodi na tapkanje po nosu prešla na - drastične metode. Pri tome sam, doduše, zamenila štap- peckalicom za muve---- i peckala, peckala... po guzi.

Međutim, bojim se, moj pas u oba navedena slučaja reaguje samo kao neko ko se odlično zabavlja, neko ko se igra i ko se ni najmanje ne nervira. Naravno, on i dalje ne laje....z:(

Probaću još tvoj sistem, a onda dižem ruke... odustajem z:poz:
 
A da mu licnim primerom pokazes kako se to radi :think: ? Salim se...:lol:.Ja imam mace od kojih sve ne predu iako je to, kao, njihova osobina. Mozda je i tvoj kucov slican ili ce mu jednom nesto kliknuti pa ce zalajati. Pretpostavljam da ti ne sluzi kao pas cuvar i...jednostavno pusti da stvari idu svojim tokom. A ako se bas uzelis lajanja, udaris na sav glas umesto njega, zavrsis, toplo ti oko srca i vozi Misko...:lol: Opet se salim, a inace i ja svasta radim zbog svojih maca, cak i mjaucem ako treba :lol:
 
pa ja ne kažem da ga ubijete od batina...i ko zna šta su tamo njemu panduri radili...:sad2:

...samo malo šibneš, tek koliko da oseti bol...zato sam i rekao prutić, a nisam rekao tojagu, štap...

...drugačije ne može, veruj mi...

...a ono što rade sa hranom, šećerom i tim glupostima - to nema veze sa dresurom...

Si siguran?
Poyitivna stimulacija je takodje delotvorna, po meni i delotvornija.
.
 

Back
Top