Starost - Zašto je muškarcima teže?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Starost - Zašto je muškarcima teže?

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Starost - Zašto je muškarcima teže?

Starost - Zašto je muškarcima teže?

Piše: Dejanka Stepanović

Malo je muškaraca koji o starenju žele govoriti, ali se vidi da ga teško prihvataju. Kako muškarci danas doživljavaju starost?

Muškarci o starenju počinju razmišljati mnogo kasnije nego li žene. Mnoge muškarce u 50-im godinama života još uvek smatramo privlačnim. Međutim, i u životu muškaraca postoje različite faze, koje se razlikuju u porodičnom i profesionalnom životu, ali te promene ne pogađaju uvek njegovo telo. Muškarci nerado pričaju o toj temi, međutim, njih zapravo više pogađa usamljenost i osećaj napuštenosti, a uz to manje i otkrivaju ta svoja osećanja.
    Stariti i doživeti određene godine danas su različiti pojmovi, ali važno je "ne osećati se starim". To se postiže baveći se sportom ili paziti na ishranu. Recimo odnos prema "debljini" nekada je bio odraz blagostanja a danas je to znak smanjenog testosterona i gleda se kao nebriga i slabost. Postoji strah od gubljenja telesne kondicije i ćelavosti. Zabrinuti su zbog "slabljenja muževnosti", uživaju u opasnostima, vladaju svojim životom, želji za uspehom, ali i dominiranjem i agresivnošću.

Zašto je muškarcima teže?

Neki pokušavaju "zaustaviti vreme" uz pomoć znatno mlađe devojke ili žene. Uz sve ovo žene su od velike pomoći muškarcu ali ne reaguju sve isto na promene kod njih. Neke pruzžaju podršku a neke dodatno otežavaju stanje. Posle 45-e godine nastaje poremećaj erekcije i tu nastaju individualne razlike. Dolazi do depresije, nesanice ili otežane koncentracije. Hormonske promene uzrokuju psihički zamor i ostavljaju posledice na psihu, brže zamaranje u nekom poslu ili polnom životu, a samim tim i početak gubitka samopouzdanja.

Odlazak u penziju.

Opraštajuci se od posla, opraštaju se od jako važnog dela svoje ličnosti. Tada se javlja osecaj nemoći, strah od slabljenja snage i izdržljivosti. Mlade zanima budućnost, a stariji se neprestano moraju prilagođavati ako ne žele da ih pregazi osećaj kako pripadaju nekom drugom svetu. Imaju manje energije ali je znaju bolje usmeriti. Mladost je razdoblje učenja a u starosti se događa suprotno - imamo vremena na pretek i možemo se posvetiti onome što nas veseli, a proživljeno iskustvo obogaćuje naše
    interese. A imati vremena za sebe i one ili ono što volimo najveća je prednost tih godina.
    Evo teme,na kojoj možemo da diskutujemo o seksualnom životu starijih muškaraca,koliko vidim ovde ima podosta onih koji bi mogli da podele svoja iskustva sa nama mladima.
    Poslednji put ažurirao/la Liberian Girl : 15.01.2010. u 07:30

Buduća legenda Mr. Hard (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    912

Podrazumevano Re: Starost - Zašto je muškarcima teže?

Želudac mi se raspada od cijalisa, a 'oće i srčka da me udari od vijagre
    Everythings Ruined

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

nije valjda dotle doslo
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Buduća legenda Mr. Hard (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    912

Pa ebga... kaže "stariji muškarci", a pošto su mi neke urmašice rekle da sam mator, reko' ae da povučem nogu na temi, iako sam još uvek ispod cifre koja je navedena
    Everythings Ruined

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

Odlazak u penziju
    jao ja jedva cekam da se penzionisem
    najkrs godine su kad zavrsis skole pa moras da radis, gajis decu,finansiras ih,tetosis,kuvas rucak za gomilu gladnih usta i tako dok se pilici ne osposobe da sami sebi sebi organizuju zivot,bar da se prehrane i operu sami i odu/vrate se sa nekog mesta sami.mislim ne moras,al vecija ljudi tako skonca.

jadni nasi roditelji
    ...sweet little angel you should have run...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

iam 36 godina, što bi rekli neki - najbolje godine...ali...samo ću da kažem da se osećam mlađim nego što jesam, a u penziju ću da odem relativno mlad...možda čak - nadam se - i uskoro...

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Ja mislim da mushkarcima uopshte nije teze,naprotiv...obrnuto je.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

Citat Original postavio Liberian Girl Pogledaj poruku
    Evo teme,na kojoj možemo da diskutujemo o seksualnom životu starijih muškaraca,koliko vidim ovde ima podosta onih koji bi mogli da podele svoja iskustva sa nama mladima.
    leleee sad si ga nadrljala

ps: sto volim teme koje zapocinju izvucenim clankom iz bla bla truc novina...to bre sve sama gola istina
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

može da nadrlja samo od onih koji godine kriju ko zmija noge...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

pa mislim nema smisla da vredja nase forumase poznate pastuvcine

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mogu da budu uvređeni samo pastuvčići...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

to dloa
    samouverenost...to se ceni

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Joj, ne znam ništa o sexualnom životu starijih muškaraca
    I jare i pare.

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

e jadni muskarci,,,osecaju se a mnogi i izgledaju mlado do neke 60-te kad onda pomalo pocinju da shvataju da sve nije kao sto je bilo i da su mozda malo omatorili.

ma zenama je bolje sa situacijom da te vec sa 30 smatraju matorom i potrosenom robom i rado menjaju za primerak 10 godina mladji.

na ovu temu bi zaista i imalo sta da se kaze, ali se nalazi na pogresnom pdf

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Citat Original postavio Doors of Perception Pogledaj poruku
    e jadni muskarci,,,osecaju se a mnogi i izgledaju mlado do neke 60-te kad onda pomalo pocinju da shvataju da sve nije kao sto je bilo i da su mozda malo omatorili.

ma zenama je bolje sa situacijom da te vec sa 30 smatraju matorom i potrosenom robom i rado menjaju za primerak 10 godina mladji.
    na ovu temu bi zaista i imalo sta da se kaze, ali se nalazi na pogresnom pdf
    Upravo,to je ono shto je meni nepravedno.
    Mushkarac od 30,35-6 ce biti privlachan onima od 16-17-18-19,ako i ne zbog fizickog izgleda onda ce ih fascinirati to shto je ''stariji ''. Oni su kao vino,shto stariji,to bolji.A uvek ce dolaziti mladje devojke,nove,bolje.... Dok zena...ne kazem da ne moze biti lepa fatalna i kao starija ali,jednostavno,zena od 30 nece biti toliko pozeljna mushkarcu koliko one deset godina mladje...Jedna zena sva sredjena u lepom poslovnom sakou ne moze { u ocima mushkarca } da se poredi sa nekom koaj prodje pored njega,ima 16-17,a crvene tangice joj vire iz uskih farki,ima top koji grudi sabija li sabija itd...Mada je sve relativno. Vidjala sam ja i starije zene koje izgleeedaju kao bombe.
    Mozda je drugachije,ja imam panichan starh od starenja,pa tako gledam na stvari. Ja imam 19 godina a osecam se staro.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Raisa Pogledaj poruku
    Mushkarac od 30,35-6 ce biti privlachan onima od 16-17-18-19,ako i ne zbog fizickog izgleda onda ce ih fascinirati to shto je ''stariji ''. Oni su kao vino,shto stariji,to bolji.A uvek ce dolaziti mladje devojke,nove,bolje.... Dok zena...ne kazem da ne moze biti lepa fatalna i kao starija ali,jednostavno,zena od 30 nece biti toliko pozeljna mushkarcu koliko one deset godina mladje...Jedna zena sva sredjena u lepom poslovnom sakou ne moze { u ocima mushkarca } da se poredi sa nekom koaj prodje pored njega,ima 16-17,a crvene tangice joj vire iz uskih farki,ima top koji grudi sabija li sabija itd...Mada je sve relativno. Vidjala sam ja i starije zene koje izgleeedaju kao bombe.
    Mozda je drugachije,ja imam panichan starh od starenja,pa tako gledam na stvari. Ja imam 19 godina a osecam se staro.
    ja se ne bi složio s tobom, kad su u pitanju žene...

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

tvoja konstatacija o poredjenju 2 tipa zena govori vise o muskarcu nego o tim zenama .
    verovatnije je da muskarac koji bi preko utegnute uspesne 30-ogodisnjakinje opet izabrao tinejdzerku sa crvenim tangama ni meni licno ne bi privukao paznju

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Koliko mi je poznato, moji drugovi (27, 28 godina) ne jure curice od 17, 18
    I jare i pare.

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam 19 godina a osecam se staro.
    ti vire crvene tangice?

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    Koliko mi je poznato, moji drugovi (27, 28 godina) ne jure curice od 17, 18
    ja cu' za 2-3 slucajeva i to posta' mit

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Doors of Perception Pogledaj poruku
    tvoja konstatacija o poredjenju 2 tipa zena govori vise o muskarcu nego o tim zenama .
    verovatnije je da muskarac koji bi preko utegnute uspesne 30-ogodisnjakinje opet izabrao tinejdzerku sa crvenim tangama ni meni licno ne bi privukao paznju
    to možda oni balavi, koji nemaju pojma...

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Pazi, svega ima... Ja kažem za slučajeve iz mog okruženja. Svi imaju devojke naših godina.
    I jare i pare.

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    ja se ne bi složio s tobom...
    Pa kazem,mozda je drugachije...ja ne kazem da tako treba da bude,samo uzimam iz primera,primera mojih drugarica koje su sa duplo starijima,a oni imaju zene od 30-35 { koje su prelepe } ,primera mushkaraca koji svaki dan menjaju one od 16-17-18-19,ja iz moje okoline,ne znam nijednu devojku koja je bila sa svojim godishtem ili dve tri godine starijim,retki su ti primeri,velika vecina koju znam su one koje su bile sa tipovima koji su imali 25-26,30.....I to ponavljam,ne govorim samo o jednom primeru,ili dva,vec o jako velikom broju primera. Dakle,ja,,ne znam nijednu mojih godina koja je bila sa svojim godishtem,vec redovno sa 5-6-10 godina razlike.

Ja isto vishe volim te uspeshne starije zene,i u mojoj glavi,jedna takva zena uvek odnosi pobedu nad nekom napaljenom klinkom...da ne pominjem koliko se te '' napaljene klinke'' onda ulizuju tim istim uspeshnim zenama jer zele da budu nalik njoj....
    Ja sam samo govorila koliko je nepravedno da mushkarac etiketira,shto je Doors rekla,zenu od 30 kao potroshnu robu i rekla da nazalost,bar u primerima oko mene, sam vidjala da zbog neceg mushkarci,uvek jure te mlade..

Buduća legenda baby jane (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    2988

što se tiče toga da muškarci jure mlade...to meni nije toliko neobično...normalno je da muškarac bude stariji od svoje lepše polovine...

inače, široko rasprostranjena pojava je da oženjeni muškarci jure mlađe...e tu se već postavlja pitanje "zašto"?
    što si se onda koj moj ženio ako ne umeš ni da ispoštuješ svoju ženu?
    Једно од људских права је да човек бира и буде биран... Такође, људско прaво је и да се свако креће и да буде кретен...

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

kompleksi,zelja za dokazivanjem,nedoraslost svojim godinama,ma ima tu svega a najmanje ljubavi
    ...sweet little angel you should have run...

Slične teme

1. Zasto zene vise cine muskarcima
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 24.03.2009., 20:19
  2. Zasto se zene druze sa muskarcima
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 186
    Poslednja poruka: 03.12.2008., 20:57
  3. Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 22:48
  4. zasto je muskarcima BITAN BROJ?