mediji u Srbiji danas

xmachina

Aktivan član
Poruka
1.058
http://www.e-novine.com/srbija/srbi...na-cenzura-dovela--novine-teku-situaciju.html

Mediji su danas zatvoreniji i manje slobodni nego pod Milosevicem. Kako u Srbiji , tako i na ostatku Balkana. Najbolje je ne znati. Malo manje dobro je znati , a ne reci. a najstrasnije je govoriti sta sve ne valja ovde. U redu je to ovako u obicnom razgovoru, ali kada se to razglasava na siroko onda bas nikako ne valja. Ne valja , nije patriotski. Pa nigde drugde ne valja .Pa nije ovde bas tako lose. Znam ja kako ne valja svugde drugde. Gde god da odete miorate se odreci svog identiteta,a ima li sta gore od toga????
 
Mediji u Srbiji su jedinstveni, demokratski i ne pisu gluposti. Ono sto ne objave nije se ni dogodilo. Malo je ''zastranio'' KURIR, ali bice doveden u red ili ga nece biti.
Bas te pogodila situacija sa E-novostima
 
Poslednja izmena:
Mediji u Srbiji su jedinstveni, demokratski i ne pisu gluposti. Ono sto ne objave nije se ni dogodilo. Malo je ''zastranio'' KURIR, ali bice doveden u red ili ga nece biti.
Bas te pogodila situacija sa E-novostima
Uopste se ne slazem sa tobom...Da je tacno to sto pricas,vesti bi se razlikovale, jer su i misljenja razlicita...A posto su u Srbiji sve vesti iste, mislim da je sasvim jasno da novinari nemaju nikakvu slobodu, kao sto je, uostalom,nema ni obican svet...
 
Uopste se ne slazem sa tobom...Da je tacno to sto pricas,vesti bi se razlikovale, jer su i misljenja razlicita...A posto su u Srbiji sve vesti iste, mislim da je sasvim jasno da novinari nemaju nikakvu slobodu, kao sto je, uostalom,nema ni obican svet...

Sve vesti su iste jer su novinari lenji pa prepisuju jedni od drugih da se ne bi mucili. Novinari u principu imaju slobodu ali bi se njih 90% prodalo za kupus salatu zbog niskih plata i losih uslova u kojima rade...
 
Merdiju u Srbiji danas su puod strogom cenzurom , i autocenzurom .
Svi glavni urednici idu jednom nedeljno u SAD ambasadu , a tamo im 5 sekretar pregleda programsku semu i lepo im kaze ... ovaj moze , 5 minuta , ovaj moze 3 ... e a ovi ne mogu u opste . Eva emisija moze , a ova ne moze .
Moze se slobodno reci da mediji u Srbiji , nisu srpski ,nego su hrvatsko-siptarski .
 
Uopste se ne slazem sa tobom...Da je tacno to sto pricas,vesti bi se razlikovale, jer su i misljenja razlicita...A posto su u Srbiji sve vesti iste, mislim da je sasvim jasno da novinari nemaju nikakvu slobodu, kao sto je, uostalom,nema ni obican svet...
Da li je moguce da u mom postu nisi primetila sarkazam? Pa i ja sam napisao da su svi mediji isti i pod kontrolom. Treba da crtam.
 
Sve vesti su iste jer su novinari lenji pa prepisuju jedni od drugih da se ne bi mucili. Novinari u principu imaju slobodu ali bi se njih 90% prodalo za kupus salatu zbog niskih plata i losih uslova u kojima rade...

Tachno je to da novinari imaju male plate i da im je tesko,kao i svima u Srbiji...Ali,ne moze se reci da su slobodni, jer slobodu govora danas malo ko ima(narocito u Srbiji)...
Ne verujem da bi sve televizije i novine nudile slicne, GOTOVO ISTE, sadrzaje, SAMO ZATO STO IH MRZI!!!
"Kurir" su novine koje ne pisu ono sto im narede, njihov vlasnik je pre nekoliko meseci zavrsio u zatvoru...Covek sa teskim srcanim problemima je posle operacije vracen u zatvor...Koja sloboda, nema toga u Srbiji!Odavno su sahranili demokratiju!
 
http://www.e-novine.com/srbija/srbi...na-cenzura-dovela--novine-teku-situaciju.html

Mediji su danas zatvoreniji i manje slobodni nego pod Milosevicem. Kako u Srbiji , tako i na ostatku Balkana. Najbolje je ne znati. Malo manje dobro je znati , a ne reci. a najstrasnije je govoriti sta sve ne valja ovde. U redu je to ovako u obicnom razgovoru, ali kada se to razglasava na siroko onda bas nikako ne valja. Ne valja , nije patriotski. Pa nigde drugde ne valja .Pa nije ovde bas tako lose. Znam ja kako ne valja svugde drugde. Gde god da odete miorate se odreci svog identiteta,a ima li sta gore od toga????

Шта је сад....Плачемо за Слобицом.....?z:hm:
 
Tachno je to da novinari imaju male plate i da im je tesko,kao i svima u Srbiji...Ali,ne moze se reci da su slobodni, jer slobodu govora danas malo ko ima(narocito u Srbiji)...
Ne verujem da bi sve televizije i novine nudile slicne, GOTOVO ISTE, sadrzaje, SAMO ZATO STO IH MRZI!!!
"Kurir" su novine koje ne pisu ono sto im narede, njihov vlasnik je pre nekoliko meseci zavrsio u zatvoru...Covek sa teskim srcanim problemima je posle operacije vracen u zatvor...Koja sloboda, nema toga u Srbiji!Odavno su sahranili demokratiju!

Није истина....Новинари данас кад нешто пишу, или говоре..........
ко да су апостоли.....Народ се само крсти......
:zskace: :zskace: :zskace:
 
Mediji su servis različitih interesnih grupa u svakom društvu. Više je nego očigledno da je medijska slika u Srbiji haotična , ali to je slika savremene Srbije, tačnije, sadašnje političko-poslovne elite u Srbiji. Oni su ti koji odredjuju šta će biti u novinama i na televiziji, a ne novinari. Takva kontrola medija nije postojala ni u vreme Slobodana Miloševića, on je kontrolisao Politiku i državnu televiziju a sve ostalo je u manjoj ili većoj meri bilo slobodno.Sada je, na žalost, sve pod kontrolom, naravno ne jednog centra nego nekoliko centara moći ali svejedno je pod kontrolom, taj princip kontrole je bitan.Uostalom, Srbijom i vlada nekoliko centara, tačnije nekoliko „vlada“, to je očigledno.

E, sada, ni postojeća kontrola nije bila dovoljna pa su uspostavili još veću kroz zakon o informisanju.Zakon je usvojen pod izgovorom „uspostavljanja evropskih standarda u medijima“. Evropa i „evropski put“ su u Srbiji postali univerzalne šifre, univerazlni izgovor za sve što se radi, bilo dobro bilo loše, uvek je Evropa ta koja kao neko božanstvo treba da opovrgne sve sumnje i eliminiše one koji drugačije misle. Doduše, možda su vlasti u ovom slučaju sasvim nehotično bile i u pravu jer je i u Evropi, kojoj se, navodno, teži, uvedena do sada u miru retko vidjena kontrola medija. Ali, nije sve dobro što se dešava u Evropi i, naravno, nije obavezno.
 
Poslednja izmena:
Novinari imaju "apsolutnu" slobodu kada su u sluzbi vlasti...Video si u Farmi, mogu i da "tepaju" bez razloga,ako ih naljutis...

Ако ћеш веровати...не гледам
ФАРМУ...СВАДБУ....ГРАНД............МИЛИОНЕР....ИСТИНУ....КЕШ ТАКСИ.....
И ОСТАЛИ НАЦИОНАЛНИ ПРОГРАМ....МОЖДА САМ ЗБОГ ТОГА, НЕПРИЈАТЕЉ ОВЕ ДРЖАВЕ.
 
Poslednja izmena:
Pogledam samo naslove i mrzi me dalje da čitam, naročito ova naša politička sranja i prepucavanja. Uglavnom svi isto pišu, što se tiče dnevne štampe. tako da i ne vidim nekog favorita. Neko prenese informaciju opširno a neko je samo spomene, sve zavisi od urednika novina.
 
Ако ћеш веровати...не гледам
ФАРМУ...СВАДБУ....ГРАНД............МИЛИОНЕР....ИСТИНУ....КЕШ ТАКСИ.....
И ОСТАЛИ НАЦИОНАЛНИ ПРОГРАМ....МОЖДА САМ ЗБОГ ТОГА, НЕПРИЈАТЕЉ ОВЕ ДРЖАВЕ.
Iako se snimak u kome jedan "novinar" vredja
osobu koja ga ni sa cim nije isprovocirala ponavljao X puta,verovacu ti da ga, eto, nisi video...Stvar je u tome da neki ljudi imaju neogranicenu slobodu, dok je drugi nemaju uopste...
Ako vec nisi upucen, nemoj da stvarnost lazno prikazujes...Sve ovo sto ti, kazes, da ne gledas, predstavlja nase "demokratske" medije...
 
Iako se snimak u kome jedan "novinar" vredja
osobu koja ga ni sa cim nije isprovocirala ponavljao X puta,verovacu ti da ga, eto, nisi video...Stvar je u tome da neki ljudi imaju neogranicenu slobodu, dok je drugi nemaju uopste...
Ako vec nisi upucen, nemoj da stvarnost lazno prikazujes...Sve ovo sto ti, kazes, da ne gledas, predstavlja nase "demokratske" medije...

Збиља не знам о ком се снимку ради...
Ако ћеш ми веровати, веруј....z:lol:
 
Збиља не знам о ком се снимку ради...
Ако ћеш ми веровати, веруј....z:lol:

Iako se snimak u kome jedan "novinar" vredja
osobu koja ga ni sa cim nije isprovocirala ponavljao X puta,verovacu ti da ga, eto, nisi video...Stvar je u tome da neki ljudi imaju neogranicenu slobodu, dok je drugi nemaju uopste...
Ako vec nisi upucen, nemoj da stvarnost lazno prikazujes...Sve ovo sto ti, kazes, da ne gledas, predstavlja nase "demokratske" medije...

Zaista u ovom momentu,za ovu raspravu nije vazno jesi li gledao Farmu ili nisi...Ali ako vec ne gledas nacionalni program, onda nisi upucen u srpske medije, a samim tim ne mozes da tvrdis da su objektivni, samostalni, pravedni...
 
Iako se snimak u kome jedan "novinar" vredja
osobu koja ga ni sa cim nije isprovocirala ponavljao X puta,verovacu ti da ga, eto, nisi video...Stvar je u tome da neki ljudi imaju neogranicenu slobodu, dok je drugi nemaju uopste...
Ako vec nisi upucen, nemoj da stvarnost lazno prikazujes...Sve ovo sto ti, kazes, da ne gledas, predstavlja nase "demokratske" medije...

Zaista u ovom momentu,za ovu raspravu nije vazno jesi li gledao Farmu ili nisi...Ali ako vec ne gledas nacionalni program, onda nisi upucen u srpske medije, a samim tim ne mozes da tvrdis da su objektivni, samostalni, pravedni...

A ti gledaš Farmu i slično? Ja se iskreno pitam ko to uopšte može da gleda?
 
Iako se snimak u kome jedan "novinar" vredja
osobu koja ga ni sa cim nije isprovocirala ponavljao X puta,verovacu ti da ga, eto, nisi video...Stvar je u tome da neki ljudi imaju neogranicenu slobodu, dok je drugi nemaju uopste...
Ako vec nisi upucen, nemoj da stvarnost lazno prikazujes...Sve ovo sto ti, kazes, da ne gledas, predstavlja nase "demokratske" medije...

Zaista u ovom momentu,za ovu raspravu nije vazno jesi li gledao Farmu ili nisi...Ali ako vec ne gledas nacionalni program, onda nisi upucen u srpske medije, a samim tim ne mozes da tvrdis da su objektivni, samostalni, pravedni...

А молићу лепо...који је то СРПСКИ МЕДИЈ.....?
ТИ МИСЛИШ, АКО ПРИЧАЈУ СРПСКИ...ИЛИ ПИШУ...ДА СУ СРПСКИ МЕДИЈИ....
:zskace: :zskace: :zskace:
 
Merdiju u Srbiji danas su puod strogom cenzurom , i autocenzurom .
Svi glavni urednici idu jednom nedeljno u SAD ambasadu , a tamo im 5 sekretar pregleda programsku semu i lepo im kaze ... ovaj moze , 5 minuta , ovaj moze 3 ... e a ovi ne mogu u opste . Eva emisija moze , a ova ne moze .
Moze se slobodno reci da mediji u Srbiji , nisu srpski ,nego su hrvatsko-siptarski .

Bas me interesuje ko je ovde sanjani, a ko sanjac???
Da li sam covek koji je sanjao da je leptir ili leptir koji nsanja da je covek...???
 
A ti gledaš Farmu i slično? Ja se iskreno pitam ko to uopšte može da gleda?

Naravno da nisam ljubitelj Farme, ali mislim da je nemoguce ne videti nesto sto se danima vrti na televiziji, netu,novinama...
Kao sto je sigurno, vise od 90% ljudi u Srbiji culo za Grand, ali to ne znaci da ga svi vole i obozavaju(prva ja...)
Tema je "mediji u Srbiji" ..Shodno tome, pomenula sam Farmu, kao negativni produkt medija, primer primitivizma i gluposti!
 

Back
Top