Tegovi

gost 114527

Veoma poznat
Poruka
14.555
Planiram da počnem sa vežbama za ruke...malo da dižem tegove od 5 kg da bi ih definisala....zanima me šta će se dogoditi sa njima ako ja jednog dana prestanem da vežbam?
 
Neće se vratiti na početno stanje ako se ne izgladnjavaš puno na duži vremenski period. Vidi malo na netu pročitaj kako funkcioniše sva ta hemija u organizmu, izgradnja mišića, gubitak mišića i sala itd... Biće ti dosta jasnije vremenom kako budeš učila šta se i kako odvija. Anabolizam i katabolizam prosto rečeno.

Ima tu dosta toga a što više budeš znala lakše će ti biti da održavaš svoju idealnu liniju i mišićnu masu bez ikakvih nepravilnosti tipa izladnjavanje, pretreniranost itd...

Ja sam svojoj ženi planirao svojevremeno da kupim par seta bučica (ručni tegovi), jednu ravnu i jednu kontra kosu klupu kako bi pokrila što više mišićnih partija bez odlaska u teretanu (imamo dve male ćerkice pa i nemamo baš puno vremena za sebe kao ranije).

Neka kardio spravica možda za liniju tj. trošenje nepotrebne energije i to ti je to, rezultati bi za par meseci trebali da budu očigledni ako si istrajna.

Javi ako te interesuje nešto specifično ili ako ti trebaju linkovi tj. kvalitetno gradivo.

pozdrav,
Alex
 
Hm....pa nece joj se vratiti misici na pocetno stanje osim ako nije u pubertetu i u periodu razvoja kada moze uticati na hipertrofiju koj ce se u nekom procentu zadrzati nakon prestanka vezbanja.Ali ukoliko je sa razvojem zavrseno stecena hipertrofija nema osnov da se odrzi bez vezbanja , samim tim bez podsticaja opterecenjem misic se vraca na genetski predispozicioniranu velicinu,to je jasno kao dan.Ne znam kako je moguce da dobijes zeljenu hipertrofiju zatim prestanes da vezbas i ostanes na dostignutom rezultatu? :)
 
Pogledaj za početak www.yu-fitness.com ima nekih zanimljivih tekstova samo što se tu i tamo provuče neka neistina pa mi javi ako nešto ne možeš na netu da proveriš sam.

Ozbiljnije gradivo ti šaljem (počev od naučnih studija pa do intervjua poznatih fitness/bodybuilding šampiona) čim iskopam disk iz gomile gde sam narezao stari opera bookmarks fajl pre par meseci.

pozdrav iz Bora. z:poz:
 
Uvek ce se videti da si nesto vezbao, godinama nakon sto prestanes, ako radis malo duze tj. Ako ne radis vise od 6 meseci, ruke ce skroz izgubiti definiciju, doduse ovo zavisi od mnogo faktora. Da li si, kako bese, endo, ekto ili mezomorf, ili tako nesto, koliko si dugo vezbao ranije, koristis li sta bla bla.
Tebe zanima, hoce li ti misic ostati zauvek definisan, ili hoce ti se ruka raspasti ako radis 3 meseci pa prestanes?
Naravno da nece, ali ako kasnije odlucis da nastavis da vezbas, puno brze ces doci do forme, brze od prvog susreta sa tegom. Probaj celo telo, a ne samo ruke.
 
Pogledaj za početak www.yu-fitness.com ima nekih zanimljivih tekstova samo što se tu i tamo provuče neka neistina pa mi javi ako nešto ne možeš na netu da proveriš sam.

Ozbiljnije gradivo ti šaljem (počev od naučnih studija pa do intervjua poznatih fitness/bodybuilding šampiona) čim iskopam disk iz gomile gde sam narezao stari opera bookmarks fajl pre par meseci.

pozdrav iz Bora. z:poz:

hvala ti za sajt i ovo ce biti dovoljno cisto da pokupim jos koju informaciju
 

Back
Top