XIII beogradska gimnazija

Pa ovako...shta zelish da znash? :)
Ja sam ti drushtveni smer u XIIIoj nashoj eltinoj :)
Shkola je veoma dobra,mozesh stvarno da proshirish svoje znanje a i da se zabavish sa dobrim drushtvom.
Ja sam lichno za drushtveni smer jer je bolji a lakshi :)
U 2. godini gubish latinski i hemiju,a u 3. biologiju i geografiju...a pritom dobijash predmete poput sociologije,filozofije i ustava...
Ja latinski zaista ne razumem i svaki put se trudim iz petnih zila da ga prepishem,shto mi uglavnom polazi za rukom,s obzirom da nisam kod one budale Kozicke,sve je super :)
Ova moja prof. latinskog je mica,dobrica...dace ti skoro sve...josh ako se malo potrudish na chasu pa budesh aktivna,eto tebi bukvalno zakljuchene 5 :)
Nego,ja blebetam o latinskom...ne znam shta te zanima...
Shkola ko shkola jeste stvarno jedna od najboljih gimnazija u Beogradu,mada je profani dizu u elitu,ali to oni baljezgaju uglavnom :)
Profesora ima raznih...stvarno lik do lika ne znash ko je veca budala :) mada ima i dobrih likova,priznajem.
Kriterijumi jesu malo vishi nego u drugim shkolama i ochekuje se dosta od tebe...najteze ce ti biti u prvoj definitivno,necesh znati gde se nalazish...ali vremenom cesh se navici...i druga godina je vec bleja :)
Ja sam prvu proshla vrlo dobra...a jedva da sam uchila neshto puno,tako da nemoj da brigash :)
U svakom sluchaju,kad sam upisala XIII mislila sam da cu umreti od uchenja i dosade...a zapravo ako pronadjesh prave ljude bice ti extra i u shkoli i van nje :))
U pochetku sam htela da plachem,narochito prvih dana...ali sad je znaaaaaaaatnooo bolje :)
Tako da opusti se,spremi prijemni i slobodno dodji u XIII :)
 
Stvarno si :heart: Gatita i hvala ti puno na iskrenosti.

Spremam prijemni i verujem da ću imati dovoljno bodova za XIII. Volela bih da upišem društveni smer, ali može i prirodni. Nadam se da posle 1. godine možeš da se prebaciš sa jednog na drugi smer. :)
 
Poslednja izmena:
Ma nema na chemu :)
Znam kako sam ja bila radoznala kad sam se upisivala... :)
Prijemni je sprdnja ustvari,a ja sam se tooooliko brinula xD
Ja sam preshla samo 1 srpski,i jedva 1 matu i imala sam 94 poena (s obzirom da sam bila odlichna u osnovnoj,i imala 20 iz srpskog i 15 iz mate :)) (Mata mi nije jacha strana,a nisam je chak ni 1 preshla xD)
Sad ne znam koji su kriterijumi za upis za ovu godinu,al kad sam se ja upisivala za drushtveni je bilo 92 a za prirodni valjda oko 89...u svakom sluchaju zelim ti da upishesh drushtveni...
Ja sam II4....... :)
 
Pa ovako...shta zelish da znash? :)
Ja sam ti drushtveni smer u XIIIoj nashoj eltinoj :)
Shkola je veoma dobra,mozesh stvarno da proshirish svoje znanje a i da se zabavish sa dobrim drushtvom.
Ja sam lichno za drushtveni smer jer je bolji a lakshi :)
U 2. godini gubish latinski i hemiju,a u 3. biologiju i geografiju...a pritom dobijash predmete poput sociologije,filozofije i ustava...
Ja latinski zaista ne razumem i svaki put se trudim iz petnih zila da ga prepishem,shto mi uglavnom polazi za rukom,s obzirom da nisam kod one budale Kozicke,sve je super :)
Ova moja prof. latinskog je mica,dobrica...dace ti skoro sve...josh ako se malo potrudish na chasu pa budesh aktivna,eto tebi bukvalno zakljuchene 5 :)
Nego,ja blebetam o latinskom...ne znam shta te zanima...
Shkola ko shkola jeste stvarno jedna od najboljih gimnazija u Beogradu,mada je profani dizu u elitu,ali to oni baljezgaju uglavnom :)
Profesora ima raznih...stvarno lik do lika ne znash ko je veca budala :) mada ima i dobrih likova,priznajem.
Kriterijumi jesu malo vishi nego u drugim shkolama i ochekuje se dosta od tebe...najteze ce ti biti u prvoj definitivno,necesh znati gde se nalazish...ali vremenom cesh se navici...i druga godina je vec bleja :)
Ja sam prvu proshla vrlo dobra...a jedva da sam uchila neshto puno,tako da nemoj da brigash :)
U svakom sluchaju,kad sam upisala XIII mislila sam da cu umreti od uchenja i dosade...a zapravo ako pronadjesh prave ljude bice ti extra i u shkoli i van nje :))
U pochetku sam htela da plachem,narochito prvih dana...ali sad je znaaaaaaaatnooo bolje :)
Tako da opusti se,spremi prijemni i slobodno dodji u XIII :)
To ide ovako: U tretjoj godini gubish latinski i hemiju, dakle ne uchish ih u tretjoj, kao i psihologiju koja je samo u drugoj. U tretjoj se dobija filozofija, zapravo logika. U chetvrtoj gubish biologiju, geografiju i logiku, a dobijash filozofiju, sociologiju, i ustav i pravo gradjana.
;)
Tretja je najgora, definitivno. Najtezha.

;)
 
To ide ovako: U tretjoj godini gubish latinski i hemiju, dakle ne uchish ih u tretjoj, kao i psihologiju koja je samo u drugoj. U tretjoj se dobija filozofija, zapravo logika. U chetvrtoj gubish biologiju, geografiju i logiku, a dobijash filozofiju, sociologiju, i ustav i pravo gradjana.
;)
Tretja je najgora, definitivno. Najtezha.

;)
To sam i rekla xD
A to da je treca najteza...ne bih rekla...Mislim da su 3. i 4. znatnooo lakshe od 1. a i 2. ...
s obzirom da gubish predmete tipa latinski,biologija,geografija=koji su po meni smor smorova...a dobijash sociologiju,logiku,ustav....prostota.Josh ako si na drushtvenom imash fazon 5 puta nedeljno engleski,a matish ti je sveden na 2 chasa...shto je po meni extra.
:D
A Christina sa tobom se slazem,jer je psihologija meni extra,a imamo je samo josh neka 2 meseca...dok fizuku(NA DRUSHTVENOM SMERU) imamo sve 4. godine....to je po meni bolest...***,it *****! xD
 
To sam i rekla xD
A to da je treca najteza...ne bih rekla...Mislim da su 3. i 4. znatnooo lakshe od 1. a i 2. ...
s obzirom da gubish predmete tipa latinski,biologija,geografija=koji su po meni smor smorova...a dobijash sociologiju,logiku,ustav....prostota.Josh ako si na drushtvenom imash fazon 5 puta nedeljno engleski,a matish ti je sveden na 2 chasa...shto je po meni extra.
:D
A Christina sa tobom se slazem,jer je psihologija meni extra,a imamo je samo josh neka 2 meseca...dok fizuku(NA DRUSHTVENOM SMERU) imamo sve 4. godine....to je po meni bolest...***,it *****! xD

po mom mishljenju, psihologija je fenomenalan predmet...a smatram da je moja razredna jedan od najboljih profesora u shkoli i da super objashnjava :worth:
a fizika :lol: nama se samo smenjuju profesori,tako da je josh gore :neutral:
 
Christina Bg 92 je lepo objasnila za društveni, a kako je na prirodnom smeru?:lol:
Nisam iz ove skole,i ne znam kako je tamo,ali mogu da ti napisem za predmete(jer sam nasao na netu).
U prvoj godini imas: srpski,matematiku,prvi i drugi strani jezik,latinski,istoriju,biologiju,geografiju,fiziku,hemiju,likovno,muzicko,fizicko,informatiku i izborni predmet(veronauka ili gradjansko).
U drugoj vise nemas latinski,a dobijas psihologiju.
U trecoj vise nemas likovno,muzicko i psihologiju.Dobijas tad logiku.
U cetvrtoj vise nemas istoriju,geografiju i logiku.Tad dobijas ustav i pravo gradjana,sociologiju i filozofiju.
Nedeljni fond casova prirodnih nauka(matematike,fizike,hemije i biologije) se sa godinama povecava,dok se fond casova drustvenih predmeta redje smanjuje,a najcesce ostaje isti(manji u odnosu na prirodne predmete).
 
Na prirodnom je uvek teze, verujem vam... Ko bi izdrzao onoliko fizike i matematike, meni bi mozak vec napukao i procureo kao TV iz 'Mrak filma 3'... :lol:
Opet sve to zavisi kome.Nekima je laksa matematika i fizika od svih tih silnih drustvenih predmeta. :)
Meni licno nije,ali nekima je drustveni smer tezi,jer ne uce sta im se dopada :)
Ja volim vise drustvene nauke,pa eto,uklopicu se u vecinu :)
 
ja ne razumem osobe koje vishe vole prirodne predmete...drushtveni su mnogo korisniji u zivotu nego fizika,hemija... :udriglavu:
Hmm,da nije matematike,fizike,hemije itd. ne bi bilo ni nas,to prvo.
Ko da nas leci?Ko da spravlja lekove i sve silne kozmeticke preparate??Farmaceuti i doktori,a oni su prirodnjaci.Ne samo to,jos mnogo toga...Racun je svakodnevna i svima potrebna stvar,a poznavanje tih nauka doprinelo je razvitku tehnike,koja je razvila celo covecanstvo...
Prirodne nauke su jako vazne na svoj nacin,kao sto su i drustvene.Pitanje je sad samo ko sta voli,a uvek ce biti i jednih i drugih,i prirodnjaka i drustvenjaka.
Meni se licno mnogo vise dopadaju drustvene,ali to ne umanjuje postovanje koje odajem prirodnim naukama.One meni jesu dosadne,zamarajuce,i istina svakodnevno neupotrebljive,ali sta da se radi :)
Evo ja idem na opsti smer,i ovde nije nimalo naivno.Ucis i prirodne i drustvene podjednako.Neki kazu da je to najtezi smer.
Volim samo biologiju,i hemiju onako,pomalo :).
PS.I meni je tesko da ih razumem :)
 
Poslednja izmena:
ja ne razumem osobe koje vishe vole prirodne predmete...drushtveni su mnogo korisniji u zivotu nego fizika,hemija... :udriglavu:

Evo posta kojem ću udeliti reputaciju:

Hmm,da nije matematike,fizike,hemije itd. ne bi bilo ni nas,to prvo.
Ko da nas leci?Ko da spravlja lekove i sve silne kozmeticke preparate??Farmaceuti i doktori,a oni su prirodnjaci.Ne samo to,jos mnogo toga...Racun je svakodnevna i svima potrebna stvar.....vde nije nimalo naivno.Ucis i prirodne i drustvene podjednako.Neki kazu da je to najtezi smer.
Volim samo biologiju,i hemiju onako,pomalo :).

Rečenica koju pamtim:

I prirodne i društvene nauke otkrivaju svet,
samo na veoma različite načine.
 

Back
Top