Sigurnost
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Sigurnost

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano Sigurnost

Stalno cujem teoremu muskaraca oko sebe da je zenama u zivotu najbitnija sigurnost (dodje mi da se zapitam ko voli da je nesiguran bilo musko ili zensko, al' 'ajde ). Ono obicno misle na onu materijalnu, cini mi se.. Da sve mi tezimo kesu i sl.
    Koju sigurnost vi, zeMske, trazite u zivotu ili je imate u samoj sebi? Ja donekle sam sklona da trazim onu psiholosku jer lakse je sve u dvoje
    I da li muskarci su svi sposobni da budu oslonac, sigurnost itd? Moze li zena nekad da bude ta?
    I koju sigurnost, vi savrseni forumashi pruzate svojim lepsim polovinama?

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sigurnost

Citat Original postavio Goddess Cipelic Pogledaj poruku
    Stalno cujem teoremu muskaraca oko sebe da je zenama u zivotu najbitnija sigurnost (dodje mi da se zapitam ko voli da je nesiguran bilo musko ili zensko, al' 'ajde ). Ono obicno misle na onu materijalnu, cini mi se.. Da sve mi tezimo kesu i sl.
    Koju sigurnost vi, zeMske, trazite u zivotu ili je imate u samoj sebi? Ja donekle sam sklona da trazim onu psiholosku jer lakse je sve u dvoje
    I da li muskarci su svi sposobni da budu oslonac, sigurnost itd? Moze li zena nekad da bude ta?
    svaki vid sigurnosti koji joj je datog momenta potreban...

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

u finansijskom smislu jurim samo svoju sopstvenu sigurnost, nikada se ne oslanjam na tudju, ni na svog muskarca, ni na porodicu, ni na prijatelje, jer se ne zna kada ce svi oni nestati iz tvog zivota
    a, biti siguran u nekoga, znaci prvenstveno biti siguran u samog sebe..naravno da trazim neku sigurnost u muskarcu, ali se ona jedino odnosi na to da mogu da mu verujem u ono sto mi KAZE...da,ad sednemo i pogledamo se oci u oci, ja imam tu sigurnost u njega i nas, da mogu bez razmislajnja da poverujem u ono o cemu pricamo...za sve drugo u ziotu nema sigurnosti, ni garancije, ni sto se drugih tice, ni nas samih..
    btw, zasto ova odlicna tema nije na ozbiljnom delu, mala?

gost 113085 nije na forumu
    ...cao,cao...vidimo se neki drugi put...odlaziiiiiiiiiim...:)
    Elita
    Učlanjen
    18.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kao i ti...trazim tu psiholoshku,emotivnu sigurnost....

Ali smatram da bi to trebalo obostrano biti...oslonac trebaju biti jedno drugome..

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio malavelika Pogledaj poruku
    u finansijskom smislu jurim samo svoju sopstvenu sigurnost, nikada se ne oslanjam na tudju, ni na svog muskarca, ni na porodicu, ni na prijatelje, jer se ne zna kada ce svi oni nestati iz tvog zivota
    a, biti siguran u nekoga, znaci prvenstveno biti siguran u samog sebe..naravno da trazim neku sigurnost u muskarcu, ali se ona jedino odnosi na to da mogu da mu verujem u ono sto mi KAZE...da,ad sednemo i pogledamo se oci u oci, ja imam tu sigurnost u njega i nas, da mogu bez razmislajnja da poverujem u ono o cemu pricamo...za sve drugo u ziotu nema sigurnosti, ni garancije, ni sto se drugih tice, ni nas samih..
    tu tvoju sigurnost bi ja pre nazvo poverenje...

...i da...ovo je za ozbiljne teme...

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio malavelika Pogledaj poruku
    Fala ti velika :lol;
    Pa bzv, volem ovde

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    tu tvoju sigurnost bi ja pre nazvo poverenje...

...i da...ovo je za ozbiljne teme...
    pa, da...dodje mu na isto...ali, neku drugu sigurnost, sem poverenja i ne mogu da trazim...sve je, bre u zivotu nesigurno, ljudi narocito...

Buduća legenda sinnke (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    361

E a znas sta je najinteresantnije, sto u ovoj drzavi nema niko sigurnost, a svi je jedni od drugih ocekuju.

Pazi kad ja kao stvarno lik koji se mogu uvek snaci kao macka, cak i ja slabo tu plivam.

Prekulturan sam izgleda za balkaneriju.

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Prijateljsku sigurnost i nešto više od toga, da smo jedan za drugog tu kad treba.
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sinnke Pogledaj poruku
    E a znas sta je najinteresantnije, sto u ovoj drzavi nema niko sigurnost, a svi je jedni od drugih ocekuju.

Pazi kad ja kao stvarno lik koji se mogu uvek snaci kao macka, cak i ja slabo tu plivam.

Prekulturan sam izgleda za balkaneriju.
    ja ni od koga ništa ne očekujem...
    ...a i u ovom zadnjem se prepoznajem, mada je to već ekscentričnost...al dobro...

Legenda NovaIsta (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    778

ne znam sta je sigurnost a vezana za nekog drugog. ukoliko je nemam u sebi niko mi je nece pruziti.
    nesigurne osobe ocekuju to od drugih, istovremeno je retko ili skoro nikad ne dobijaju.
    sigurnost se gradi iznutra, ne spolja.
    od muskarca u tom smislu ocekujem da je zreo, to je vec nesto drugo.
    citam knjigu

Poznat Poslednja Igra Leptira (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

sad, teorema... bolje reci teorija

ne misim da se prvenstveno gadja na materijalnu sigurnot
    zena u muskarcu nerijetko trazi oslonac, jer ona je ta kojoj on ponekad i treba... recimo u trudnoci, i malo nakon nje...
    nego, sto se sigurnosti koju ja trazim tice... ranije sam nesto i govorila da trazim jaceg muskarca i te fore, dok se malo nisam bolje upoznala, kao i svoj odnos sa muskima... i sad jedino sto zelim je da je podjednako jak kao ja, i samo da ga ne prerastem prebrzo
    Ко ће вјетар луди зауздати?
    ко л' пучини забранит кипјети?
    ко л' границу жељи назначити?

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

trazim da ima moje postvanje jer je kvalitetan covek a to podrazumeva da mogu biti sigurna da ima dobre namere prema meni, da mogu s njim da prica o problemima kako i o lepim stvarima i da znam da ce biti uz mene kao i ja uz njega.....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio neizreciva Pogledaj poruku
    trazim da ima moje postvanje jer je kvalitetan covek a to podrazumeva da mogu biti sigurna da ima dobre namere prema meni, da mogu s njim da prica o problemima kako i o lepim stvarima i da znam da ce biti uz mene kao i ja uz njega.....
    to je tako malo...

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

dobro pitanje..
    i kad malo bolje razmislim, bitno mi je nekoliko stvari.
    prvo, i najvaznije, da mogu da mu verujem. i to ne da ce biti zauvek sa mnom, ili da ce hraniti moju decu, jer prvo niko nikom ne moze obecati, a drugo smatram svojom obavezom, vec da mogu da mu verujm kao coveku u stvarima koje su bitne: da me nece lagati, da nikad nece uraditi ili reci nesto sto bi moglo da mi nanese stetu..
    drugo, da ce biti tu da me utesi kad sam tuzna i neraspolozena, i da mi nece u takvim trenucima nabijati moje greske na nos.
    trece, moram da budem sigurna da mu znacim onoliko koliko on znaci meni. i obrnuto naravno.
    cetvrto, moram da budem sigurna da me prihvata bas takvu kakva sam, bez ispravki..

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    to je tako malo...
    za vecinu vrlo mnogo.....nedostizno
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Jedino sigurnost u vidu da me neće povrediti i napraviti nešto glupo namerno...za ostalo ćemo se snaći....

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

lepa tema

ne volim da trazim sigurnost sa strane,i da se preterano naviknem na istu,jer tad..tad se osecam slabo,kao da nisam ja u kontroli, da zavisim od nekog,i kad taj neko ode,da necu imati tu sigurnost..mnogo je teze stojati sam ali je to,....nuzno zlo? svako mora da nauci da ima svoje bodlje,i mozda je to tezi put,da postanesh jak mentalno,ali sasvim je sigurno,da ce te oslanjanje stalno na nekog drugog, na kraju puta koshtati mnogo vishe.Neki idu u krajnost i to pretvore u agresiju,shto radja kod drugih prirodno otpor,jer ih ugrozava,i ljudi se uzdruze i zbace tu osobu,tako da ta agresija samu sebe unishti na kraju. kako god okrenesh sam si sebi najbolji prijatelj,i morash biti,jer nekako,kakva vremena dolaze,i borbe postaju sve teze,ne preostaje ti nishta drugo do da budes malo..prepotentan. jer je to sve shto ti je preostalo. Ali...shto se tiche sigurnosti koju mushkarac treba da mi pruzi,vishe bih rekla stabilnost. Da je tu kad treba,kad ima sranja da crvsto stoji pored mene,da ne bude da nestane odjednom,pa se pojavi,da je sve oko njega nesigurno,nejasno,kao i on sam,da ne bude kao magla..vec postojan,da bude mushko,da drzi rech,da uvek znash na cemu si sa njim,i ja cu ga poshtovati i ugledati se na njega. Ima ono I'm a movement by myself, but I'm a force when we are together,you make me better. Da zajedno budu nedeljiv tim. jako je teshko postati mentalno stabilan { ne kazem da smo svi ludi,al namerno ne koristim rech ''jak '' }, ali to je neshto nuzno za prezivljavanje. Lako je bez drugih,..ali bez sebe shta cesh?
    Takodje verujem, da ce mentalno slabija osoba,i '' mushkarac koji je pravo dominantno mushko koje pruza sigurnost '' ponishtiti jedno drugo,jer slabiji i jak ne ide. Slabiji moze samo ili da se krije udobno u senci drugog,da uziva u toj sigurnosti,u snazi,i da on uvek bude jedan jachi { ne mora puno } koji ce gurati....ili ce jakog iritirati to oslanjanje drugog. Ja da sam mushkarac,jak,odluchan itd mene bi malo iritiralo da imam za zenu nekog ko je nezniji,koja je blaza od mene, sklona tome da se povuche iza mene i pusti me da ja budem '' jako mushko koje ce je shtititi kad ima problema,onaj jachi u braku..'' ..mozda bi na pocetku bilo zanimljivo,i dizalo bi mi ego,ali na duze staze nikad ne bih mogla sa takvom zenom u braku da ostanem.

Poznat Курир_Ђокица (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Raisa Pogledaj poruku
    lepa tema

ne volim da trazim sigurnost sa strane,i da se preterano naviknem na istu,jer tad..tad se osecam slabo,kao da nisam ja u kontroli, da zavisim od nekog,i kad taj neko ode,da necu imati tu sigurnost..mnogo je teze stojati sam ali je to,....nuzno zlo? svako mora da nauci da ima svoje bodlje,i mozda je to tezi put,da postanesh jak mentalno,ali sasvim je sigurno,da ce te oslanjanje stalno na nekog drugog, na kraju puta koshtati mnogo vishe.Neki idu u krajnost i to pretvore u agresiju,shto radja kod drugih prirodno otpor,jer ih ugrozava,i ljudi se uzdruze i zbace tu osobu,tako da ta agresija samu sebe unishti na kraju. kako god okrenesh sam si sebi najbolji prijatelj,i morash biti,jer nekako,kakva vremena dolaze,i borbe postaju sve teze,ne preostaje ti nishta drugo do da budes malo..prepotentan. jer je to sve shto ti je preostalo. Ali...shto se tiche sigurnosti koju mushkarac treba da mi pruzi,vishe bih rekla stabilnost. Da je tu kad treba,kad ima sranja da crvsto stoji pored mene,da ne bude da nestane odjednom,pa se pojavi,da je sve oko njega nesigurno,nejasno,kao i on sam,da ne bude kao magla..vec postojan,da bude mushko,da drzi rech,da uvek znash na cemu si sa njim,i ja cu ga poshtovati i ugledati se na njega. Ima ono I'm a movement by myself, but I'm a force when we are together,you make me better. Da zajedno budu nedeljiv tim. jako je teshko postati mentalno stabilan { ne kazem da smo svi ludi,al namerno ne koristim rech ''jak '' }, ali to je neshto nuzno za prezivljavanje. Lako je bez drugih,..ali bez sebe shta cesh?
    Takodje verujem, da ce mentalno slabija osoba,i '' mushkarac koji je pravo dominantno mushko koje pruza sigurnost '' ponishtiti jedno drugo,jer slabiji i jak ne ide. Slabiji moze samo ili da se krije udobno u senci drugog,da uziva u toj sigurnosti,u snazi,i da on uvek bude jedan jachi { ne mora puno } koji ce gurati....ili ce jakog iritirati to oslanjanje drugog. Ja da sam mushkarac,jak,odluchan itd mene bi malo iritiralo da imam za zenu nekog ko je nezniji,koja je blaza od mene, sklona tome da se povuche iza mene i pusti me da ja budem '' jako mushko koje ce je shtititi kad ima problema,onaj jachi u braku..'' ..mozda bi na pocetku bilo zanimljivo,i dizalo bi mi ego,ali na duze staze nikad ne bih mogla sa takvom zenom u braku da ostanem.
    Ljubimo te u pamtnu glavicu

p.s. tvoje sadašnje studije su totalni promašaj.......trebala si psihologiju da upišeš......
    Di je moj moped? Mora da je završija u Moravu...
    http://www.youtube.com/watch?v=Vgk8jmzNa9Y

Poznat PetrolBoy (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    112

I da li muskarci su svi sposobni da budu oslonac, sigurnost itd? Moze li zena nekad da bude ta? I koju sigurnost, vi savrseni forumashi pruzate svojim lepsim polovinama?
    Moze da bude,ali cesto popusta pod muskarcevom voljom,ko kad se uda ili zabavlja sa nekim zadri-tipom. Sto vise zena zaposlena,poslom,karijerom,kucom,djecom,manje ima energije da nabraja.... hehe...
    Zene su sposobnije od muskaraca u svakom pogledu...samo muskarci su u fizickom smislu jaci....sto ide snaga klade valja a um caruje....
    Iz cega proizilazi da zene,strpljenjem,voljom,ljubavlju i sexom,narocito dobrim kuhanjem mogu da valjaju muskarca kako god hoce...samo sto su neke prilicno lijene povodom toga pa se stalno zale

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

da mozes da se nekad na nekog oslonis podelis odgovornost ili je neko preuzme ukoliko je potrebno
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Neke zene traze finansijsku sigurnost, a onda zaglave sa nekom neodgovornom bitangom koja ih izradi u svakom smislu.
    Mislim da je bitnija psiholoska sigurnost, nesto slicno kao u prijateljstvu, znas da te partner nece ostaviti na cedilu u nekim zivotnim situacijama.

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Citat Original postavio DiVljA Pogledaj poruku
    Neke zene traze finansijsku sigurnost, a onda zaglave sa nekom neodgovornom bitangom koja ih izradi u svakom smislu.
    Mislim da je bitnija psiholoska sigurnost, nesto slicno kao u prijateljstvu, znas da te partner nece ostaviti na cedilu u nekim zivotnim situacijama.
    Dobro jutro. Muškarac i žena u braku ili ozbiljnoj vezi i treba da su prijatelji i to najbolji.
    Nuclear Ganja

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1491

emotivnu...ako nema toga nema onda nicega
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Veoma poznat
    Učlanjen
    09.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Volim kada se osecam sigurnom u sebe, kada vozim (cega se npr. plasim), dam ispit, savladam neki strah kada sam naterana da se suocim sa njim....... Lepo je biti samostalan, ali nijedna vestina, ni umna ni fizicka, ne moze devojci (to govorim iz svog ugla) zameniti zagrljaj decka kojeg voli.

Kada me prati kasno po mraku, kada skine svoju jaknu i ostane u duksu na snegu da me ugreje, kada sam bolesna, pa se brine oko mene, kada spava do ivice, jer ja imam obicaj da padnem s kreveta, kada idemo na klizanje i on me cvrsto drzi da ne padnem, a kada i padnem, pa ne mogu da stanem na noge on, koji cvrsto stoji i na klizavom ledu, da mi ruku i povuce me ka sebi..........

A nista, nista, nista ne bih menjala za osecaj kad sklopi svoje jake ruke oko mene majusne i ja znam da mi niko nista ne moze.....

Slične teme

1. SIGURNOST I ZASHTITA!!!
    Autor Psihologue u forumu Muškarci
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.08.2009., 09:12
  2. Sigurnost
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.03.2008., 06:20
  3. WinMX SIGURNOST !
    Autor Haller u forumu Muzika
    Odgovora: 0