Hardverasi pitanje za vas

vizzini

Početnik
Poruka
26
Od pre dve tri nedelje racunar mi s vremena na vreme "poludi" na nekih 15-20 sekundi. Ako pomeram misa "ide bez veze-brljavi po desktop-u" i posle toga se smiri i sve je ok. Nema nekih posebnih pravila kada se aktivira (desava se i ako sam on i off line) a i nema ponavljanja u odredjenim vremenskim intervalima (jednostavno nekada redje,a nekada cesce). Normalno prvo sto sam pomislio je da sam fasovao neku "bolescinu" ali Norton 2004 nije nasao nista. Posumnjao sam da je nesto i do hardwera pa sam preinstalirao graficku (ali evo opet se ponavlja). Pitanje: imate li mozda neki savet sta bi jos moglo da bude (ako nije virus) i na koji nacin da to sredim. Napomena - koristim legalan Windows XP Home edition. Hvala vam najsrdacnije unapred na odgovoru
 
Dr:
100% neki virus.Norton je *,kada sam posle nortona stavio NOD 32 nasao mi je 19 virusa!!!.
To me malo cudi neznam da li ste culi za odredjene npr programe koji nalaze mailware stvari koji su tako napravljeni da i kada nemas nikakve mailware ili u tom fazonu ono kobajagi prijavljuju po 10 stvari da su nasli da bi se ljudi opredelili za njih pa posto nod stalno nalazi gomilu virusa... mada ja sam ga probao i nista mi nije nasao to je ok.
 
Poslusao sam savete, skinuo NOD32, skenirao sve. Nista nije nasao. Preinstalirao sam Windows (ne sa formatiranjem - samo preko starog). Jutros mi je opet siznuo na kratko. Da li moze problem biti ako je hard podeljen u dve particije a na jednom je 2000-ka a na drugom XP? Moze li ovo da im veze sa neujednacenim napajanjem ali necim slicnim? Ako imate jos malo zivaca dajte neki savet sta jos da pokusam. Hvala vam svima unapred
 
Ajde malo detaljnije objasni to "brljavljenje" rachunara. Jel se ono manifestuje samo neposlushnoscu pacova, ili ima i necheg drugog, npr. Error report, Plavi ekran, da li komp ispushta cudne zvuke ili neshto slichno ???

A mozda ti se samo neki gremlin uvukao u kuciste, i sad te zayebava dok ne poludish i ne zavrshish kao Bugs Bunny u crtacu sa avionom :)
 
:) nista se ne plavi, nema poruka, sve je na svom mestu ali mis (nije opticki) ako ga makar malo pomerim "nema blage veze sa pravcem" i normalno onda zakaci neku ikonicu ili pomeri taskbar, ali ne desava se u stanju mirovanja.... sad ste me malo naterali na razmisljanje, probacu da ocistim "kuglager" mozda moze da bude i neka takva banalna stvar?! ovo nije iz istog crtaca ali ja bi sada trebalo kao Jeti da kazem "ali cekaj malo, male zeke nemaju perje... ti nisi moj zekan Pekan" :) ako je to stvarno problem primite moje izvinjenje uz javno priznanje sopstvene gluposti
 

Back
Top