DA LI VERUJETE U BOGA AKO NE U STA VERUJETE?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kakva tema za mane :twisted: :twisted:
ali suvise sam umoran od pricanja da taj vas kako ga zovete bog ne postoji
jadnostavno ne mogu vise
verujte u sebe, a ne u nekog drugog
o tome kako je postao svet imas da procitas u mnogim knjiga ili cak mozes da pitas nekog na forumu mozda neko zna
dalje
ljudi zasto ne ucite na nasim greskama
u praistoriji je bilo kad drmne grom, bog
padne kisa, bog
covek sve sto ne ume da objasni pripisuje bogu i uvek ce biti tako
dok god ima neceg nepoznatog ima i boga
jedan veliki covek je rekao religija sluzi da bi drzala velike narodne mase u pokornosti
i zamolio bih vas pa procitate knjige o teoriji evolucije
ja kao ni vi ne mozemo nista da dokazemo, jos
ali vam kazem sad ovo kroz 10 godina dokazujem dal ima ili nema boga
na Zemlji postoji mesto gde se stvara zivot, od pustinje postaje more, kad otkrijem kako znacemo sta je u pitanju
i mislim da ce ova tema biti zakljucana, jer je bio zakljucan ceo forum, ne zelim da se svadjam sa vam
ako se nekoe ne svidja moje misljenje bas me briga, nije prvi, ani poslednji
mislim da ovde vise necu da dolazim
 
Za svoj 1000-ti post :D :D :D odabrao bih bas ovu temu, jer obozavam da dokazujem svoje versko opredeljenje, jer se njime zaista ponosim, a to je...Ateista!!!!!!!! :P :P :P
Ljudi koji veruju u Boga su...ma bolje da cutim, ne bih stvarno nikog da prozivam :cry:
Hriscanstvo je jedna zabluda od religije, koja prvenstveno sluzi da bi se na njemu zaradjivale pare, mozete vi meni da pricate i ovo i ono, ali cinjenica je da oko para svet se vrti!!!!! :x
Pu pocetku je to sve super funkcionisalo, kao ono sirotinjska religija, svi cemo ziveti u raju jednog dana iako sad zivimo u g*o*v*n*i*m*a, e kada su bogatiji ljudi poceli da "veruju" onda smo svi o*d*j*e*b*a*l*i siromasne i posvetili se zdranju, napijanju i j*e*b*a*n*j*u kurwi, U IME BOGA NARAVNO!!!!! :twisted:
I da ne spominjem sva ta chuda koja su se navodno desila, a u pozadini su imala sasvim logicno, naucno objasnjenje!!!!! 8)
I na kraju, naravno, nema ni jednog valjanog razloga da gosn BOG postoji!!!!!!
A pogotovo su nas uvek ispali kad zagusti!!!!
Mi mu se molimo, postimo dok ne ozgoljavimo ko dzukci, zivimo u celibatu bla bla bla UZALUD!!!!!!!
 
E da... nisam rekao u sta verujem!!!!!!!!!
Nikad nisam mnogo razmisljao o tome, ali moze se reci da verujem u LJUDE!!!!!
Moguce je da je to veoma pogresno posto te ljudi u koje verujes prvi ispale!!!!!Ali ne govorim o pojedincime nego o ljudskom rodu globalno.
Verujem da smo svi sposobni da volimo, da zelimo, stvaramo, komuniciramo!!!!!
Ljudi u danasnje vreme su zaslepljeni mrznjom,koristoljubljem,predrasudama i kojecime jos!!!!!
JA verujem da smo u stanju da se osvestimo i shvatimo nase probleme i pocnemo ih resavati odlucno i bez pardona, pre nego sto bude prekasno!!!!!!
I niko nam nece pomoci ni Bog ni Krta ni Murta nego POMOZIMO SAMI SEBI!!!!!!!!!
Uh sta inspiracija ucini od coveka!!!!!! :wink:
 
Ne verujem u boga.Mozda i bih kada bi mi neko ponudio dobre argumente ali to je zaista tesko.Mislim da su pakao i raj teme za zaglupljivanje iovako prostog naroda i da se tome i popovi smeju.Verujem u evoluciju,razvoj i prirodu.Cak i u reinkarnaciju jer cak i za nju postoji vise dokaza i logicnija je.Nemam nista protiv religioznih ljudi mada me nervira pozivanjne na bibliju i lazni moral kojima se vecina njih sluzi.Lepo je verovati u nesto tako da hey ako vas to veseli verujte u boga.Samo bih volela da mi neki vernik objasni koim to pravom bog vrsi selekciju i ako on zaista postoji zasto unistava ono sto je tolikom ljubavlju stvorio( ne pozivajte se na Adama i Evu...dajte nesto opipljivo).Procitajte Narcisa i Zlatoustog....ima jedan deo na 201 strani gde Hesse lepo opisuje gubitak vere i pita se upravo ovo sto sam ja sad pitala.I sto rece neko..verujte u sebe....niko vam nece pomoci osim vas samih
 
plavusa ana:
Da li verujete da bog postoji? Ili ipak imate drugo objasnjenje za nastanak sveta?

moja vera nije u boga il nekog slichnog izmisljenog lika. mada se moja shvatanja poklapaju sa shvatanjima drugih religija, ne samo jedne ..... naime, ako me neko pita jesam li hriscanin ili sta, ja kazem da sam i hriscanin, i budista, i musliman, i zidov .......
be a world child, form a circle, before we all go under...
 
ovaj...na neki nacin?imala sam priliku da procitam knjigu o "sveopstom razumu-umu"(na ruskom je)i ona sve objasnjava,napisala ju je jedna grofica u rusiji i ona kaze:"svi veliki geniji,albert ajnstajn,isus...svi su imali vezu mentalnu sa sveopstim razumom.
Sveopsti razum je stvorio univerzum.na nasoj je planeti bilo 5(ili 4,ne secam se)ljudskih rasa tokom miliona godina.1. su bili valjda ogromni i prozracni(neki astronauti TVRDE DA IH JOS VIDE U KOSMOSU-PROVERITE)onda su isli polu stvorovi,imali su materijalizovano telo s dusom,pa neki ljudovi :) pa atlantidjani(slike tih rasa imate u 1 pecini na tibetu-bilo je slika,i znate one cudne oci na njihovoj velikoj kapiji?uvrnute?e oni su samo detalj od velike slike u pecini)ELEM! 8) SMORIH SAMU SEBE!!!TJ,sigurno da ima nesto uzviseno nasoj primitinoj civilizaciji,ali da li je to bog(ne verujem u bezgresnu devicu mariju i u deku u oblacima)ali u neki razum,mozda su to cak i vanzemaljci? saznacemo jednog dana sve... 8)
 
ovaj...na neki nacin?imala sam priliku da procitam knjigu o "sveopstom razumu-umu"(na ruskom je)i ona sve objasnjava,napisala ju je jedna grofica u rusiji i ona kaze:"svi veliki geniji,albert ajnstajn,isus...svi su imali vezu mentalnu sa sveopstim razumom.
Sveopsti razum je stvorio univerzum.na nasoj je planeti bilo 5(ili 4,ne secam se)ljudskih rasa tokom miliona godina.1. su bili valjda ogromni i prozracni(neki astronauti TVRDE DA IH JOS VIDE U KOSMOSU-PROVERITE)onda su isli polu stvorovi,imali su materijalizovano telo s dusom,pa neki ljudovi :) pa atlantidjani(slike tih rasa imate u 1 pecini na tibetu-bilo je slika,i znate one cudne oci na njihovoj velikoj kapiji?uvrnute?e oni su samo detalj od velike slike u pecini)ELEM! 8) SMORIH SAMU SEBE!!!TJ,sigurno da ima nesto uzviseno nasoj primitinoj civilizaciji,ali da li je to bog(ne verujem u bezgresnu devicu mariju i u deku u oblacima)ali u neki razum,mozda su to cak i vanzemaljci? saznacemo jednog dana sve... 8)
 
Jao koliko sam samo pisao na ovu temu ali nema veze.
No necu vise da se raspravljam samo mali komentar.
infidel i Shinoda su po meni dali najbolje odgovore.
Shinoda kaze da se ponosi time sto je ateista. Jedan je od retkih (ako je verovati na recima) koji ce bilo kome reci svoje versko opredeljenje.
Pre nekoliko dana sam se zestoko posvadjao s kevom kad je pocela da mi ***** nesto oko crkve. I kad je saznala (zvanicno) da sam ateista prvo sto je rekla je da se prekrstim. Glupost. I jos kaze jesi li to rekao ocu.
Meni niko nece zabraniti da verujemu ono u sta verujem.
A verujem pre svega u sebe, nauku (odnosno ljude kako Shinoda rece) i to je dovoljno.
A Bog i ostali slicni Tvorci trebaju labilnim osobama, onima koji beze od stvarnosti, koji se boje samo sebe (yebi ga moram da nastavim). Zasto za svaki problem trcati u crkvu ili manastir kupovati "crkvene" svece i moliti se Bogu za bolje sutra. Koji qrcev Bog? Sa problemima koji su neizbezni u zivotu se moramo suociti sami hteli mi to ili ne. I dok sami (mada i dobri ljudi nekad mogu dista toga da urade) sve ne uradimo nema pomoci.

A Crkva gleda samo svoje dupe.
Kad sam se vracao s mora (isao sam s roditeljima) oni oce u Ostrog (he dobro sam se provukao da ne udjem ni u jednu crkvu). I ono sto tamo rade je sramota. Prodaju neku vodurinu sa znakom manastira na flasici. Kaze sveta vodica osvestana od strane manastira. A sta su uradili da ta voda dobije poseban ukus? Sigurno to nije najobicnija voda bez boje, mirisa i ukusa tek tako dobila aromu vec uz malo dodataka (beazbojnih naravno ipak je to voda) sve se da srediti. I jedna flasica 10 kinti, a ima budala koje kupuju flasice i po 100 komada (moji su samo uzeli 20).
Onda neko ulje u istim tim flasicama, samo sto ima ulja taman toliko za jednu salatu za rucak. I to 20 kinti.
E, a najbolje od svega je to sto (ipak je Ostrog blizu Bosne, a i oni koji idu preko Bosne prolaze blizu pa mnogi svrate tu) primaju sve zive valute koje postoje (i Bosanske marke (KM) i Evre i Dinare). Nista ne odbijaju, samo grabe.

I neko vec rece na ovom forumu, svi ti Bogovi su samo u nasim glavama (opet ljudi beze od sebe). Do kad su Grcki Bogovi postojali? Dok su stari grci verovali u njih, prekopirali ih Rimljani, da ne bi izmisljali svoje Bogove, samo im zamenili imena.
I sve to bi lepo ali polako pocese da se sire monoteisticke religije.
I onda nestade i Zevsa i Jupitera i Marsa i Atine i svih ostalih Bogova.
Hristnesto kenj'o kao da bi izvuk'o iz govana robove, njih bilo sve vise. Rimski carevi se ukenjali pa i oni prihvate Hriscanstvo i sta bude. Sve po starom ide. Najbogatiji zauzeli vodece pozicije, jednakost medju ljudima vise niko ni ne pominje oni potlaceni se pnovo vratili na svoje staro mesto.

I polako dodje srednji vek kada u sukob dolaze duhovna i svetovna vlast i nastaje citav pokolj oko toga ko ima vecu vlast.
I tako sve do danas, sreca samo za ono sto je Tito uradio kad je poplenio crkveno zemljiste inace bi danas kod nas bila mnogo gadna situacija po tom pitanju (npr. kao zemlje u kojima vlada Islamska religija).

Dosta je valjda.
Inace tema bi trebala da bude zakljucana jer je bilo dosta sr*anja a uvek ima budala (kao ja) koji bi se uvek do poslednjeg daha svadjali (raspravljali).
 
зашто сви атеисти увек изједначавају Бога са црквом?
црква је настала много касније...
Бога можеш наћи у хиљадама различитих ствари...
све зависи шта људи подразумевају под тим појмом...
ти верујеш у људе, он верује у науку, неко трећи у себе, е, Бог је у свему томе, Бог је природа...
Ја се помолим Богу свако вече пред спавање, али не молим се да ми помогне да положим испит или да наша репрезентација победи на олимпијади....
Ако верујеш у Бога, верујеш у живот
верујем да је Бог створио свет и пустио људе да га обликују како умеју и да ће на крају свако добити шта заслужује, и притом му Бог неће помагати, него ће сам самцит одлучити о својој судбини...
друго, чињеница је да верници имају веома слабе аргументе и немају доказе, али се то зато и зове вера...
верник сам и није ме срамота да то признам...
искрено, често се запитам... али не дозволим себи да "паднем"....
вера даје снагу, била она у Бога или у било шта друго...

ПС. Да ли и како прихватате чињеницу да сте овде неких осамдесет година и да вас после тога једноставно нема, нестајете, као да вас никад није било....
јако тешко, сигурно...
е, вера ти даје одговор, какв такав, истинит или не, даје ти барем мало воље да наставиш, да истрајеш...

а, ако можете мирно да прихватите неизбежбно, онда вам завидим....

...можда грешим, можда не, никад нико то неће сазнати, али ја ћу увек веровати, јер шта можеш да постигнеш ако не верујеш, понављам било у Бога, било у нешто друго...
 
@vicente
Vidis ti kazes da treba verovati u nesto.
I to je OK, razocaras se u ljude oko sebe i sta da radis kada shvatis da svi zele da ti zabiju noz u ledja. Sta raditi kada odlicis svesno da unistis sebe da bi potopio drugog i vratio mu za ono sto ti je uradio?
Zayebi, verujem u sebe i to mi je dovoljno, zivim ovaj zivot i ne plasim se smrti a kad dodje bice sta ce biti. To je prirodan proces i protiv toga se ne moze. Sta mislis sva ziva bica koja su do sad umrla sta je bilo s njih? Lutaju u obliku duhova po Zemlji ili igraju kolce sa Bogom na celu u raju?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top