Siromašni taksista musliman mušteriji vratio 21.000 dolara

Monoteizam

Aktivan član
Poruka
1.159
New York
Siromašni taksista mušteriji vratio 21.000 dolara

Njujorški taksista iz Bangladeša vratio je mušteriji više od 21.000 dolara koje je pronašao na zadnjem sjedištu svog vozila.

Mukul Asadudžaman, student medicine, vozio je skoro 80 kilometara da bi stigao na adresu koju je pronašao zajedno sa novcem, prenosi Bi-Bi-Si.

On je ostavio svoj telefonski broj, jer nije zatekao nikog kod kuće. Novac je pripadao starijoj Italijanki koja je sa svojom porodicom došla turistički u SAD.

Porodica je ponudila nagradu Asadudžamanu, ali je on to odbio, uz objašnjenje da kao posvećeni musliman to ne može da prihvati.

"Moja majka je moja inspiracija. Uvijek mi je govorila da treba da budem iskren i vrijedan. Novac mi je potreban, ali nisam pohlepan“, rekao je Asadudžaman, a prenosi lokalna štampa.

Na pitanje da li je bio u iskušenju da zadrži novac, Asadudžaman je rekao da bi mu novac omogućio više vremena za učenje, ali mu je "srce reklo da to nije u redu".

Felicija Latijeri zaboravila je tokom vožnje taksijem više od 21.000 dolara u gotovini, nakit vrijedan još nekoliko hiljada dolara i pasoše nekoliko članova svoje porodice.

http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti/clanak/100113127
 
moze biti religiozna stvar ako je covek zbog vere to uradio... a verovatno jeste :)

A,ovaj,znaci muslimani ne spadaju u grupu ljudi koji mogu biti posteni,vredni,dobri ? Nego sve rade zbog vere? Pojasni mi to.....covek fino kaze da mu je srce reklo i da ga je majka ucila da ne bude pohlepan...nije receno da mu je Alah "rekao" il neko treci....pojasni mi malo zbog cega tolko ubedjenje da to ima veze s verom?z:hm: jes da nisam musliman al takodje ne mislim da su svi oni roboti koji po nekima i disu samo zbog vere !?(ne mislim na tebe)z:hm: z:poz:
 
A,ovaj,znaci muslimani ne spadaju u grupu ljudi koji mogu biti posteni,vredni,dobri ? Nego sve rade zbog vere? Pojasni mi to.....covek fino kaze da mu je srce reklo i da ga je majka ucila da ne bude pohlepan...nije receno da mu je Alah "rekao" il neko treci....pojasni mi malo zbog cega tolko ubedjenje da to ima veze s verom?z:hm: jes da nisam musliman al takodje ne mislim da su svi oni roboti koji po nekima i disu samo zbog vere !?(ne mislim na tebe)z:hm: z:poz:

pa to je versko vaspitanje... poucen je moralnim vrednostima to ima veze sa verom...

ne uopstavam muslimani ... nego ocigledno da je on kao pojedinac zbog svoje licne vere u Boga tako postupio ....
 
Ljudi stvarno ne vidim zasto se ovde svi ubise da vide ono najgore od drugih religija... Dajte gledajte malo dobru stranu, vecina religija propoveda slicne pa skoro i iste vrednosti, moralnih ima i muslimana i hriscana, ne vidim zasto je sad bitno toliko to da je on musliman a nije bitno da je njemu religija unela prave vrednosti u karakter!

Problem je sto je vecini religija>vera umesto vera>religija! Verujte srcem, jer sta da ste rodjeni u palestini recimo, da li biste tada mislili da je pravoslavlje jedina ispravna i kvalitetna religija?!

ps. ja sam hriscanin pravoslavac, ne pripadam nikakvoj sekti...[cisto da bi se znalo da ne propovedam ovde neku propagandu nego samo dajem moje licno misljenje]
 
pa to je versko vaspitanje... poucen je moralnim vrednostima to ima veze sa verom...

ne uopstavam muslimani ... nego ocigledno da je on kao pojedinac zbog svoje licne vere u Boga tako postupio ....

Ma sta mi naprica

Kakvo crno versko vaspitanje.

Ja sam ateista pa sam nekoliko puta vratio kad su mi dali veci kusur,kao sto sam jednom vratio coveku novcanik koji sam nasao sa sve dokumentima.

To je jednostavno vaspitanje i drugo cenim tudj rad.

Nije on te pare ukrao vec zaradio,plus da nisam jednom vratio radnici na salteru 500 dinara koje mi je slucajno dala preko onoga sto je trebala da mi isplati ona bi to morala da plati od svoje plate,a to mi ne treba na savesti,da "kradem" tako od njene dece.

Nema to veze sa religijom no sa vaspitanjem.
 
Ma sta mi naprica

Kakvo crno versko vaspitanje.

Ja sam ateista pa sam nekoliko puta vratio kad su mi dali veci kusur,kao sto sam jednom vratio coveku novcanik koji sam nasao sa sve dokumentima.

To je jednostavno vaspitanje i drugo cenim tudj rad.

Nije on te pare ukrao vec zaradio,plus da nisam jednom vratio radnici na salteru 500 dinara koje mi je slucajno dala preko onoga sto je trebala da mi isplati ona bi to morala da plati od svoje plate,a to mi ne treba na savesti,da "kradem" tako od njene dece.

Nema to veze sa religijom no sa vaspitanjem.
zanimljiv nick za jednog ateistu z;)
 
Ma sta mi naprica

Kakvo crno versko vaspitanje.

Ja sam ateista pa sam nekoliko puta vratio kad su mi dali veci kusur,kao sto sam jednom vratio coveku novcanik koji sam nasao sa sve dokumentima.

To je jednostavno vaspitanje i drugo cenim tudj rad.

Nije on te pare ukrao vec zaradio,plus da nisam jednom vratio radnici na salteru 500 dinara koje mi je slucajno dala preko onoga sto je trebala da mi isplati ona bi to morala da plati od svoje plate,a to mi ne treba na savesti,da "kradem" tako od njene dece.

Nema to veze sa religijom no sa vaspitanjem.
Da,tako je.Lično sam par puta prošao pored novca na ulici i nisam ga podigao.Bilo me blam i sramota,a kad sam pričao ljudima,oni ''si ti lud''...z;)
 
Ma sta mi naprica

Kakvo crno versko vaspitanje.

Ja sam ateista pa sam nekoliko puta vratio kad su mi dali veci kusur,kao sto sam jednom vratio coveku novcanik koji sam nasao sa sve dokumentima.

To je jednostavno vaspitanje i drugo cenim tudj rad.

Nije on te pare ukrao vec zaradio,plus da nisam jednom vratio radnici na salteru 500 dinara koje mi je slucajno dala preko onoga sto je trebala da mi isplati ona bi to morala da plati od svoje plate,a to mi ne treba na savesti,da "kradem" tako od njene dece.

Nema to veze sa religijom no sa vaspitanjem.

ima veze sa religijom :zpozdrav:
 
Pa vidis bas je u tome razlika - ti ne bi uzela jer se plasis da boza nece da ti da vizu za nebesko carstvo ako uzmes,ja ne bih uzeo jer ne bih voleo da neko uzme moje pare.

kako sam samo znala da ces pogresno protumaciti z:((

ne plasim se nikoga nego sam tako vaspitavana pa mi valjda to ostalo ;:aha:

a vera tu moju svest o tome drzi budnom :zpozdrav:
 

Back
Top